16-ka trénovala v Senci pred odletom na UEFA Tournament Development v Anglicku

Slovenskú šestnástku čaká prvá tohtoročná previerka v podobe účasti na turnaji UEFA Development. Zverenci trénera Ladislava Hudeca odohrajú v dňoch 16.-21. februára tri stretnutia s atraktívnymi súpermi – s Francúzskom, Anglickom a Švajčiarskom.

V kádri prišlo v nominícii k trom avizovaným zmenám. „Uvoľnili sme dvojicu hráčov MŠK Žilina Vladimíra Majdána a Branislava Sluku, obaja sa pripravujú s klubom v Anglicku a čakajú ich náročné stretnutia. Na Britské ostrovy neodcestuje ani Simon Drobný z trnavského Spartaka,“ komentoval zmeny v kádri tréner Ladislav Hudec. Mužstvo doplnili náhradníci Adam Fronc (ŠK Slovan Bratislava), Martin Kovaľ (FK Senica) a Juraj Timko (1. FC Tatran Prešov).

Pre trénera Ladislava Hudeca je to vôbec prvý kontakt s mužstvom po tom, čo prevzal žezlo kormidelníka slovenskej 16-ky. „Videl som hráčov kádra na dvd-čkach v minuloročných reprezentačných stretnutiach, veľa mi napovedia aj dva tréningy počas zrazu pred odletom do Anglicka,“ povedal pred dnešným dopludňajším tréningom tréner Hudec.

V zápasoch v St. Georges Parku nastúpi slovenská šestnástka proti Francúzsku, Anglicku a Švajčiarsku. „Povedal by som, že sú to súperi iného rangu, než na akých sme v kategórii do 16 rokov zvyknutí. Väčšinou hrá tento výberov proti súperom z Českej republiky, Maďarska či Bieloruska, teraz nás čakajú nie každedenní súperi z vyspelých futbalových krajín,“ hovorí tréner Ladislav Hudec. „Ciele máme vždy vysoké, nejdeme sa iba zúčastniť, ale aj niečo futbalové dokázať. Samozrejme, turnaj je pre nás ideálnou prípravou na kvalifikáciu.“

Dvadsaťčlenný káder absolvoval jednu tréningovú jednotku včera popoludní, druhá bola na programe dnes o 9:00. „Máme v pláne vyskúšat si niektoré taktické prvky a zameriame sa tiež na nácvik štandardiek,“ povedal tréner Hudec krátko predtým ako vybehli jeho zverenci na trávnik v Senci. „V podstate ladíme tréning ako prípravu na najbližšieho súpera, ktorým bude v pondelok tím Francúzska,“ dodal na záver trénerLadislav Hudec.

Mužstvo sa po tréningu presunie popoludní na letisko vo Schwechate, odkiaľ zamieri po linke Viedeň – Londýn do dejiska turnaja.

Program SR „16“ na UEFA Development Tournament:

16.2. / 17:00 SEČ / Slovensko „16“ – Francúzsko „16“
18.2. / 14:00 SEČ / Anglicko „16“ – Slovensko „16“
21.2. / 13:00 SEČ / Švajčiarsko „16“ – Slovensko „16“

Zdroj:http://www.futbalsfz.sk/reprezentacia/sr-16/spravy/novinka/16-ka-trenovala-v-senci-pred-odletom-na-uefa-tournament-development-v-anglicku.html

Zdieľaj