DOXXbetliga 19. kolo: MFK Lokomotíva Zvolen – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

V úvodnom jarnom vystúpení  zaznamenali hráči 1. FC Tatran veľmi cenné víťazstvo na pôde v tabuľke druhého Zvolena a získali tri dôležité body v boji o nadstavbovú skupinu. Ich zisk sa navyše v prípade postupu môže pozitívne odraziť aj v samotnej barážovej tabuľke.  

Prakticky počas celého zápasu boli zelenobieli lepším tímom. Už v prvom polčase mali dobré príležitosti na skórovanie Dzurík a Šafranko, premeniť na gól ich ale nedokázali. Čo sa nepodarilo im ale vyšlo tesne po zmene strán Katonovi. Peknú akciu z 54. minúty začal Dupkala pasom na Benesa, ktorý loptu posunul na hranicu šestnástky a  umiestnená strela nášho stredopoliara k žrdi znamenala prešovskú gólovú radosť. Aj naďalej mali hostia opraty zápasu vo svojich rukách, až v záverečnej štvrťhodine hostia prebrali iniciatívu a v snahe o vyrovnanie sa dostali k väčšiemu tlaku. Z neho mohol už v nadstavenom čase rezultovať vyrovnávajúci gól, ale Špilár v dobrej pozícii prestrelil. Tatran si tak zo Zvolena zaslúžene odváža tri cenné body. „Myslím si, že sme si v tomto stretnutí zaslúžili vyhrať. Držali sme jeho taktovku v rukách, mali sme viac z hry a dali pekný gól Peťom Katonom. Mali sme aj niekoľko iných šancí a určite sme spokojní s týmto výsledkom, ktorý nás verím povzbudí do ďalšej práce. Každý výsledok je dôležitý, ale tieto tri body práve s týmto súperom sú o to cennejšie, že v prípade postupu do nadstavby sa nám tieto body počítajú do tabuľky,“ povedal po stretnutí tréner 1. FC Tatran Stanislav Varga.  

DOXXbetliga 19. kolo: MFK Lokomotíva Zvolen – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 54. Katona, ŽK: 8. Daško, 58. Kamendy, 87. Menich – 10. Kačala, 72. Katona, 81. Talian

Zostava 1. FC Tatran: Talian – Kačala, P. Jacko, Dzurík, P. Leško – D. Jacko, Katona (77. Keresteš) – Benes, Ivanko-Macej (85. Hruška), Dupkala (82. Tubonemi) – Šafranko

 

Zdieľať