Katona pred zápasom s Trebišovom

„Verím, že sa po zápase potešíme z postupu,“ hovorí pred duelom s Trebišovom P. Katona

Úspešný štart do futbalového roka zaznamenali prešovskí futbalisti na ihrisku Zvolena. Druhý tím tabuľky DOXXbetligy Východ porazili gólom Katonu z 54. minúty duelu 1:0 a do tabuľky si pripísali cenné tri body. „Bol to pre nás dôležitý zápas, keďže body z neho sa môžu počítať do ďalšej časti, o ktorú bojujeme. Zápas sme chceli bodovo zvládnuť a to sa nám podarilo, čo nás veľmi teší. Duel to bol ťažký, hral sa na náročnom teréne. Bolo to dosť bojovné, ale hlavne že sme ho zvládli s víťazným koncom,“ vrátil sa k duelu strelec rozhodujúceho gólu Peter Katona.

Tatranu sa tak víťazstvom podarilo súperovi revanšovať za neúspech z domáceho vzájomného súboja, ktorý lepšie zvládli zverenci Antona Jánoša a dvoma gólmi Olivera Špilára zvíťazili v Prešove 2:0. „Doma som duel odsledoval iba z lavičky, ťažšie teda porovnávať. Vtedy sme ale boli v inom psychickom rozpoložení. Nachádzali sme sa v krízovom období, nedarilo sa nám a aj doma sme strácali body. Teraz sa ale ukazuje, že je dobré, keď sme pokope dlhšie. Sezónu sme ukončili dobrými výsledkami a je potešiteľné, že sme ju teraz dobrým výsledkom aj otvorili,“ porovnal oba zápasy úspešný strelec. Čo je pre zelenobielych potešujúce, to je fakt, že víťazstvo v tomto stretnutí si zaslúžili. Boli totiž futbalovejším tímom. „Herná stránka bola dobrá. Vedeli sme zakombinovať, mali sme viac šancí ako súper. Bolo dôležité, že sme boli pre súperovu bránu stále nebezpeční. Navyše sme dokázali aj skórovať. Aj po tej hernej stránke sme súpera predčili a boli lepším tímom,“ súhlasil P. Katona, ktorý skóroval druhýkrát v sezóne. Predtým bol úspešný pri výhre v Poprade. „Bola to pekná akcia. Maťo Dupkala ju dobre potiahol po strane a loptu krížnym pasom na vyše 30 metrov preniesol na Artúra Benesa. Ten bol na troch hráčov sám, a tak som si zbehol zo stredu pred šestnástku, kde mi spätnú prihrávku, ktorú som sa snažil trafiť obaľovačkou na bránu k tyčke. Lopta mi dobre skočila, lebo terén nebol ideálny. Najprv som ale neveril, že prešla až do brány. Myslel som si, že to bude žrď a lopta vyjde späť. Našťastie tam zapadla a bol z toho gól. Bol to super pocit, pretože dlhšie som v lige neskóroval. Som rád, že teraz gól prišiel a bol víťazný,“ vrátil sa k rozhodujúcemu momentu zápasu.

Do konca základnej časti ostávajú odohrať už iba tri zápasy. S blížiacim sa záverom už fanúšikovia, ale i hráči čoraz častejšie poškuľujú po tabuľke a prípadnom zložení nadstavbových skupín. O tých pritom rozhodujú nielen vlastné zápasy, ale aj zvyšné duely. V tomto ponímaní boli isto zaujímavé aj stretnutia úvodného jarného kola, ktoré priniesli niekoľko nečakaných výsledkov. „Prekvapil ma zápas Poprad – Liptovský Mikuláš, ktorý zamotal situáciu v hornej polovici a dal Rimavskej Sobote možnosť ísť vyššie. Hráči z Gemera s Bardejovom uhrali remízu a opäť sa priblížili na dostrel postupujúcim. Nám by ale samozrejme „hore“ viac vyhovoval Poprad. Prekvapili aj Michalovce, ich prehru na Lokomotíve asi čakal málokto. My sa ale potrebujeme pozerať na seba a uhrať si vlastné body. Verím, že už po stretnutí s Trebišovom sa budeme môcť tešiť z postupu do nadstavby,“ hovorí P. Katona. Ak Tatran získa v sobotu na domácom trávniku (hrá sa od 14.30 hod.) plný počet bodov, s istotou si už zahrá v nadstavbovej časti. To s koľkými bodmi by do nej išiel, ale ešte jasné nebude. Na duel s Trebišovom, ktorému budú chcieť zelenobieli oplatiť prehru 0:1, sa ale náš stredopoliar pozerá ako na samostatný zápas. „Bude to špecifický duel. Máme im čo vracať. Prehru sme tam utrpeli na ťažkom teréne. Myslím si, že v sobotu to tu zavrú a budú sa spoliehať na brejkové situácie. Úspechom pre nich bude aj remíza a tomu podriadia taktiku. Terén bude ťažký a to by im mohlo vyhovovať. My sa ale musíme sústrediť na to, aby sme to zvládli a dobyli ich bránu. Budú sa snažiť čo najdlhšie držať bezgólový stav, my by sme si zápas zase chceli uľahčiť tým, keby sa nám podarilo dať čo najskôr gól,“ vidí recept na prešovský úspech hráč s číslom 20 na drese.

 

Zdieľať