DOXXbet Liga 21. kolo FC Lokomotíva Košice vs 1.FC Tatran Prešov 1:1 (0-1)

Duel sa hral v silnom vetre, ktorý v prvom polčase podporoval prešovskú útočnú snahu. Ako prvý ohrozil súperovu bránu Šafranko, po rohu ale mieril hlavou vedľa. Potom to skúšal z diaľky kapitán D. Leško, no priestor brány netrafil. V 16. minúte sa ale hostia dočkali. Šafranko sklepol loptu na Dupkalu, jeho zakončenie ešte domáci tečovali, no loptu, ktorá oblúčikom dopadla na brvno doklepol do brány pohotový Šafranko. Domáci pohrozili prvýkrát až v 22. minúte, keď z rýchlej kontry sa Zajac dostal až na roh malého vápna, nabiehajúceho Vilkovského ale pred bránou nenašiel. Po polhodine hry vyskúšal Giertlovu pozornosť Katona, no domáci brankár jeho pokus vyrazil na roh. Lokomotíva pohrozila ešte raz – Hloušek ale spoza šestnástky mieril tesne vedľa ľavej žrde. Hostia mohli polčasovú prevahu pretaviť do druhého gólu v samom závere. Kačala ideálne za obranou našiel voľného Dupkalu, ten ale sám pred Giertlom prekopol jeho bránu.

Tatran mrzelo toto zaváhanie dvojnásobne po zmene strán. Domáci hneď v úvode 2. polčasu využili podporu vetra a zelenobielych zatlačili pred vlastnú bránu. Pri sérii rohov a priamych kopov v okolí pokutového územia najprv Talian na bránkovej čiare zabránil Horváthovej hlavičke v ceste do siete. Onedlho však v rohu pokutového územia išli do vzájomného súboja Ruskovský a Šafranko a po ich strete nariadil rozhodca penaltu. Tú bezpečne premenil Vilkovský – 1:1. Posmelení domáci to ďalej skúšali Zajacom, no jeho strela išla vedľa. Na druhej strane mieril Katona tesne nad. Tréner Varga sa snažil hru oživiť a poslal na ihrisko čerstvého TubonemihoIvanko-Maceja, ktorý hneď potiahol krídelnú akciu, no práve Tubonemi zakončil slabo. V 76. minúte potiahol rýchlu akciu po pravej strane Leško, nacentroval na nabiehajúceho Šafranka a ten parádnou rybičkou rozvlnil domácu sieť opäť. Jeho radosť ale bola predčasná, postranný rozhodca signalizoval ofsajd. V hektickom závere skúšal misky váh na jednu stranu prikloniť Vilkovský, na druhej Leško, obaja však minuli. A keď v posledných sekundách hry po odrazenej lopte chytil v skrumáži na bránkovej čiare domáci brankár Giertl zakončenie P. Jacka, zápas sa skončil deľbou bodov.

Góly: 49. Vilkovský (11m) – 16. Šafranko

ŽK: 40. Petričko, 82. Šuľák, 90. Giertl – 47. Leško, 85. Kačala

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Talian – Kačala, P. Jacko, Dzurík, P. Leško – Benes (67. Tubonemi), D. Jacko, D. Leško, Dupkala (73. Ivanko-Macej) – Katona (87. Petko), Šafranko

Zdieľať