M. Dupkala pred Moldavou n/B: „Výsledky a hra sú dôvod prísť nás podporiť“

Posledným kolom uzavrie počas víkendu svoju základnú časť nový model Doxxbetligy. Pred záverečným zvonením ostala nezodpovedaná jediná postupová otázka. Bude mať na západe miestenku v 12-člennom poli Senec, alebo Pohronie/Dolná Ždaňa? Oba tímy majú zhodný počet bodov. Ak napokon postúpi Dolná Ždaňa, vďaka jej víťazstvu v predošlom kole proti Skalici, pôjde do ďalších bojov už teraz naisto vedúci tím spojeného poradia s o tri body nižším náskokom. Postupové karty na východe sú už naopak rozdané a šestica postupujúcich tímov istá.

Tým posledným je Poprad, keďže pri prípadnej rovnosti bodov s Rimavskou Sobotou má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Je to dobrá správa aj pre náš Tatran. S tímom spod Tatier máme totiž lepšiu bilanciu. Vieme teda, že zisk 16 bodov zo stretnutí s päticou postupujúcich tímov zaručuje zverencom Stanislava Vargu  už s istotou 3. miesto v zmiešanej tabuľke. Z tímov z východnej časti patrí zelenobielym 2. miesto za Michalovcami. A to napriek tomu, že v tabuľke po základnej časti už nemôžeme skončiť lepšie ako štvrtí (so Zvolenom aj Bardejovom máme horší pomer vzájomných zápasov). Zo súčasnej 5. priečky môžeme predbehnúť už iba Liptovský Mikuláš. Teda veriť, že Liptáci nevyhrajú a naplno bodovať v poslednom stretnutí proti Moldave nad Bodvou.

Aj keď by sa teda mohlo zdať, že v  zápase s úvodným výkopom v sobotu 28. marca o 15. hodine už okrem úpravy tabuľkového postavenia viac-menej o nič nejde, zelenobieli by sa chceli pokúsiť vstúpiť do nadstavby v dobrej nálade z úspešného výsledku a pokúsiť sa natiahnuť vydarenú sériu. Od domáceho víťazstva nad Lokomotívou Košice (v 10. kole 1:0) sme totiž z 12-tich zápasov triumfovali až v ôsmich a  prehrali jediný raz – v Bardejove tesne 0:1. „Pokiaľ by som bol v úlohe fanúšika a videl tieto výsledky, mal by to byť dôvod prísť sa pozrieť na našu hru. Zlepšuje sa od zápasu k zápasu, k čomu nás nabádajú aj tréneri. Či ide o body alebo nie, vždy chceme podať maximum. A už len to, že sme sa do baráže dostali a hra je na vyššej úrovni, je dobrá pozvánka na to, aby nás ľudia prišli podporiť, aj keď v zápase nejde o body, ktoré sú pre nás dôležité do baráže. Verím, že im ukážeme peknú hru a prídu si na svoje,“ spolieha sa na podporu ľudí v najbližšom zápase proti Moldave n/Bodvou Martin Dupkala.

Remíza s Lokomotívou v predchádzajúcom kole bola iba treťou stratou bodov po nerozhodnom výsledku počas trvania série.  Tatran sa mohol vďaka víťazstvu posunúť v tabuľke vyššie, no hoci bol v zápase futbalovejší, vynieslo mu to iba bod za remízu 1:1. O to viac mrzela po zápase práve M. Dupkalu situácia z konca prvého polčasu, keď mal na kopačke upokojujúci druhý zásah. Osamotený pred Giertlom ale prestrelil a súper hneď po zmene strán vyrovnal. „Tá šanca ma stále máta. Bola to podobná situácia ako v Michalovciach, akurát v tomto prípade ma zradil terén, keďže tá lopta priveľmi skákala. Chcel som ju umiestniť pod brvno, no bohužiaľ som prestrelil. Mrzí ma to, lebo z toho mohol byť druhý gól koncom polčasu a mohlo byť vybavené. O to väčšia škoda, lebo sme boli jednoznačne lepším mužstvom, no opäť nám bol odobratý podľa mňa regulárny gól. Paradoxne sa na ňom podieľal ten istý asistent rozhodcu, ktorý mne neuznal z rovnakého dôvodu gól v Moldave pred koncom zápasu na 2:1. Neviem, či to bola náhoda, alebo nie. Tá lopta smerovala od brankára, Šafranko vybiehal spoza obrancu, letel rybičkou, ofsajd to podľa mňa byť nemohol. A to isté sa stalo v Moldave. O to viac to mrzí,“ vrátil sa k zaujímavej spojitosti pred zápasom s Moldavou n/Bodvou náš hráč.

Pre 29-ročného stredopoliara je mimochodom duel proti najbližšiemu súperovi špecifický, keďže v tíme z Moldavy n/Bodvou v minulosti pôsobil. A tak ako sa tešil na prvé meranie síl, teší sa aj na to sobotňajšie. „Pre mňa to bude vždy špeciálny zápas. Strávil som tam naozaj pekné tri roky života, či už futbalové, alebo súkromné. Stále tam mám veľa kamarátov, rád spomínam na tamojší  manažment. Mám teda dobrý dôvod na to podať čo najlepší výkon a uspieť,“ uzavrel M. Dupkala.

(ik)

Zdieľať