Benesova dvojnásobná premiéra – v prvom domácom zápase prvý gól

Futbalisti prešovského Tatrana sa so základnou časťou Doxxbet ligy rozlúčili v impozantnom štýle. Súpera z Moldavy n/Bodvou dokázali zdolať hladko 5:0 (3:0) a v tabuľke po základnej časti sa prepracovali pred Liptovský Mikuláš na 4. miesto, pričom v tej nadstavbovej im bude patriť ešte vyššia pozícia. „Spokojní sme , dobre sme sa naladili pred barážou. Súper bol aký bol. Bol taký poskladaný, ale sme radi za výhru,“ stručne zhodnotil víťazstvo zelenobielych Artúr Benes.

Ten strelil mimoriadne dôležitý rýchly úvodný gól, ktorý padol už v 7. minúte. Po akcii po osi Ivanko-Macej – Dupkala skóroval prakticky do opustenej brány. „Takýto rýchly gól mužstvo vždy upokojí. Potom sa hrá ľahšie ako neustále do súpera búšiť. Čím neskôr by sme ho strelili, tým väčšia by bola nervozita. Ale podarilo sa a už sme boli viac-menej v pohode,“ ocenil zmysel svojho presného zásahu úspešný strelec, pre ktorého to tak boli v zápase proti Moldave hneď dve premiéry v jednom. Benes nastúpil prvýkrát od začiatku zápasu v domácom prostredí a strelil svoj premiérový gól v zelenobielom drese. „Čo viac si priať. Aj keď zase na druhej strane gól nepreceňujem, keďže súper nebol z kategórie náročných. Po našej akcii sa lopta odrazila ku mne a ja som ju už len doklepával do prázdnej brány. Keby som ho nedal, bol by som babrák,“ vrátil sa ku gólu hráč s číslom 22, pre ktorého to bol 14 zápas v sezóne, v ktorom v drese Tatrana nastúpil. Šiestykrát nastúpil od začiatku duelu, skutočne prvýkrát to ale bolo v domácom prostredí. A hneď skóroval.

Tatran súpera napokon definitívne zložil ešte v prvom polčase dvoma ďalšími zásahmi. Hneď pri tom druhom si náš stredopoliar pripísal asistenciu, keď centrovanú loptu posielal hlavou na bránu. Brankár ju dokázal iba vyraziť pred opusteného Ivanko-Maceja a ten takisto nemal problém dopraviť loptu do prázdnej brány. „Opäť mi dával center Dupe, no nie som vyslovený hlavičkár a veľmi mi to s tou hlavou nejde. Napriek tomu som to trafil celkom slušne a lopta sa odrazila pred Ľuba,“ opísal Benes ďalšiu vydarenú spoluprácu. Tú zaklincoval tretím gólom Dupkala v poslednej minúte prvého polčasu, a tak každý z trojice, ktorá sa podieľala na prvopolčasovom náskoku, skórovala. „Je jedno kto dá gól. Hlavne, že padol. Dobré ale je, že spolupráca sa darila. Každého gól potešil. Skórovali sme ja, Ľubo aj Dupe, čiže pred barážovou časťou to isto každému zdvihne sebavedomie.“ Celkovo sa pod päť gólov podpísalo päť rôznych strelcov. Benes mohol skórovať aj viackrát, no príležitosti v druhom polčase už premeniť nedokázal. „Mohol byť aj hetrik, ale to už by som asi chcel veľa,“ usmieval sa po zápase.

Hráči si proti Moldave schuti zastrieľali a sčasti aj vyvrátili hlasy neprajníkov, že v tomto stretnutí o nič nejde. „V každom stretnutí o niečo ide. Je to naša práca, ktorú sa snažíme robiť na sto percent. Čiže musíme každý deň podávať maximálne výkony,“ myslí si 22-ročný stredopoliar a odmietol, žeby sa už tím sústredil na barážové zápasy. „Pred zápasom sme na baráž nemysleli. Vlastne sme ani nevedeli, s kým budeme hrať. Preto sme sa sústredili iba na tento duel. Ideme od zápasu k zápasu a na baráž začíname myslieť od nasledujúceho duelu.“

Zelenobieli napokon odštartujú na budúci týždeň nadstavbovú časť domácim súbojom proti Nitre. „Začína sa nová súťaž, v ktorej takisto sa budeme sústrediť vždy na ten najbližší zápas. Začíname doma, tak sa bude treba dobre naladiť. Ono sa tá tabuľka môže premiešať. Niekto môže zakopnúť, môžeme sa posunúť z tej 3. priečky vyššie. Keď zvládneme hneď ten prvý domáci zápas, je to otvorené,“ vidí A. Benes dôležitosť najbližšieho súboja. Čo od nadstavbovej časti očakávať si ale netrúfa povedať. „Zatiaľ sme sa súpermi detailne nezaoberali. Ale čítam rôzne internetové stránky a sledujem kto ako hrá. Silná bude určite Nitra i Skalica a uvidíme ako to bude. Zistíme silu súperov až na vlastnej koži,“ dodal na záver.

Zdieľať