Premiérový zásah D. Jacka zároveň víťazným

Úspešný vstup majú za sebou prešovskí futbalisti do nadstavbovej časti DOXXbet ligy. V prvom stretnutí proti tímu zo západnej skupiny ukoristili v domácom prostredí tri body po víťazstve 1:0 (0:0) nad Nitrou. Gólom z 55. minúty sa o to postaral Dominik Jacko, pre ktorého bola radosť z presného zásahu hneď dvojnásobná. Nielenže priniesla tri cenné body, ale znamenala aj prvý seniorský ligový zápis úspešného strelca. „Je to veľmi dobrý pocit. Prvý premiérový gól a ešte aj víťazný. To je výborné,“ usmieval sa po stretnutí D. Jacka, ktorý ideálne trafil nie najľahšie letiacu loptu. „Janko Dzurík to pekne predĺžil na zadnú žrď a ja som to ľavou nohou z voleja zakončoval. Chcel som trafiť bránu. Videl som, že z tej strany má brankár viac odkryté miesto, tak som sa snažil zakončiť krížnou strelou a vyšlo to,“ opísal gólový moment šťastný strelec a a v dobrej nálade dodal: „Šibačka bude veselá, máme tri body a môžeme pokojne sviatkovať.“

Gól bol vyústením zvýšenej aktivity Tatrana po zmene strán, ktorá priniesla okrem série rohov aj Šafrankovu nebezpečnú strelu a Dzuríkovu hlavičku. Domáci pritom boli aktívnejší počas celého zápasu. „Predtým sme viac-menej držali loptu, snažili sa kombinovať. V prvom polčase sme mali také pološance, ktoré sme nevyužili. Povedali sme si, že v tom máme pokračovať, že tempo je dobré, držíme loptu. Len aby sme využívali a premieňali šance. Hrali sme dobre, no chýbal nám gól. Ten sa našťastie napokon podarilo dať,“ mieni hráč s netradičným číslom 80. Reakcia hosťujúceho trénera po inkasovanom góle na seba nenechala dlho čakať. Ani dvojnásobné striedanie ale zmenu v pomere síl na ihrisku neprinieslo. „Nemali šance, aj keď po strelení gólu sme sa viac stiahli, hrali účelne, aby sme neinkasovali. Súper začal viac útočiť. My sme sa naopak snažili využívať na ohrozenie súperovej brány kontry. Mali sme šance Ľubom Ivanko-Macejom i Lukášom Hruškom. Škoda, že tam nepadol druhý poisťovací gól. Ale som rád, že sme vyhrali,“ dodal D. Jacko.

Duel pritom ukázal, že Tatran čakajú v nadstavbovej skupine náročnejšie súboje ako tomu bolo v základnej časti. Duel mal oveľa vyššiu úroveň ako ten spred týždňa proti Moldave n/Bodvou. A to napriek tomu, že Nitra sa rovnako ako Moldava prakticky nedostala k zakončeniu. To bolo ale spôsobené najmä zásluhou výborne fungujúcej defenzívy zelenobielych, ktorá mala svojho súpera detailne zmapovaného.  „Nevideli sme síce žiadne videá ich zápasov, ale tréner nám pred zápasom ukazoval ako zahrávajú štandardky, kde ich kopú. Mali sme ich dobre prečítaných a aj súperovi hráči, keď sme si zakričali, že idú toto robiť boli prekvapení, ako sme ich mali dobre zmapovaných. V tomto urobil kus dobrej práce náš asistent trénera,“ priznal D. Jacko.

Potešila aj účasť divákov. Oproti stretnutiu spred týždňa bola viac ako dvojnásobná. Hoci sa fanúšikovia nevyhli ani incidentom, boli pre tím oporou. „Som rád, že nás prišli toľkí povzbudiť. A verím, že ich bude postupne ešte pribúdať.“ Úspešný štart do prelínacej súťaže opäť rozprúdil debaty o možných postupových úvahách. A hoci naplno bodovali aj vedúca Skalica a druhé Michalovce, bodový odstup ostal zachovaný. Na to sa ale hráči teraz nepozerajú.  „Ide do tuhého, ale povedali sme si, že nemyslíme na postup. Sústredíme sa na najbližší zápas a ideme pomaly od zápasu k zápasu,“ dodal D. Jacko. Ten najbližší čaká zelenobielych na budúci týždeň proti žilinskej rezerve.

 

Zdieľať