D. Leško: „Sme na dobrej vlne“

Pokojné a príjemné mohli byť sviatky prešovských futbalistov po veľkonočnej výhre nad Nitrou (1:0) v otváracom stretnutí nadstavbovej časti DOXXbet ligy. K dobru isto poslúžili aj dva dni voľna, ktoré mohli hráči využiť na oddych, ale aj tradície spojené s Veľkou nocou. Od utorka sa už ale hráči opäť koncentrujú na futbal a najbližší duel, ktorý ich čaká v sobotu v Žiline proti rezerve miestneho MŠK (sobota, 11. apríl o 15.30 hod.). Nálada v tíme je pozitívna, prejavil sa na nej aj spomínaný úspešný vstup do nadstavby. „Je to víťazstvo, ktoré by sme si mali ceniť. Ale nepreceňovať ho,“ zdôrazňuje po stretnutí s Nitrou Dávid Leško. Kapitán tímu ocenil, že mužstvo podalo bojovný a obetavý výkon a súpera prakticky k ničomu nepustilo. „Súper hrozil iba z centrov, žiadnu vážnejšiu príležitosť si nevypracoval. My sme do toho išli ako tím. Tak to vyzeralo aj na ihrisku. Sústredili sme sa na vlastný výkon. A zápas ukázal, že keď do toho dáme srdce, tak sa dostaví aj výkon, prídu aj šance a padajú góly. Treba futbalu veľa dať, ale on vám to vráti,“ zamýšľa sa 26-ročný futbalista. A možno to neplatí iba o výsledkoch, ale i záujme divákov. Na zápas proti Nitre ich bola zvedavá takmer tisícka. „Atmosféra bola určite futbalovejšia. Keď bude každým kolom divákov viac, bude to dobré,“ poznamenal D. Leško.
Pred zelenobielymi rak ostáva ešte 11 duelov. Prvýkrát v sezóne sa cez víkend predstavia na pôde súpera zo západnej skupiny. Rozdiely medzi stretnutiami vonku a doma ale ani v prelínacej časti ligy D. Leško nehľadá. „Z tých 12 zápasov v nadstavbe sú dôležité všetky. A je jedno, či sú doma, alebo vonku. Na jednej strane sa 12 zápasov zdá dosť, z iného pohľadu to až tak veľa nie je. Preto bude dôležitý každý jeden,“ upozorňuje prešovský kapitán, no úvahy o naháňaní strát na vedúce duo odmieta. „Nemôžeme sa každé kolo pozerať na to, kto vyhrá, alebo prehrá. Musíme sa sústrediť na seba. Je to len o nás. Keď vyhráme všetky zápasy, potom uvidíme.“ Špecifikom stretnutí s rezervnými tímami je aj to, že tréneri nevedia dopredu predpokladať v akom zložení súper nastúpi a koľko hráčom z A-tímu bude mať k dispozícii (žilinské A-mužstvo hrá už v piatok večer v Senici). Na to sa ale naši hráči pozerať nemienia a presadiť sa chcú vlastnou hrou. „Aj proti Nitre sme si ňou vytvorili viacero šancí. Je dobré aj pre ďalšie zápasy a našu hru, že si tie šance vytvárame. Teraz je to na dobre vlne, nie je dôvod niečo meniť,“ mieni D. Leško.
Žilina B klesla po prvom nadstavbovom kole na 7. miesto spojenej tabuľky. Má ale o zápas menej, keďže jej duel na pôde Liptovského Mikuláša bol preložený na 14. apríla. Stále ale má na dosah 4. priečku, na ktorej do nadstavby vstupovala. Dá sa teda hovoriť, že v sobotu pôjde o súboj tabuľkových susedov. „Zoberieme ho ako ďalšieho súpera. Nevieme v akom zložení Žilina nastúpi, ale my sa budeme aj na tento zápas pripravovať ako na každý ďalší,“ uzavrel.
(ik)

Zdieľať