R. Kačala pred Šaľou: Ideme po víťazstve

Po poslednom zápase a prehre v Senci (0:1) zavládlo v šatni zelenobielych sklamanie. Nielenže prišli o osemzápasovú sériu bez prehry, ale po víťazstve Skalice nad Bardejovom (3:0) sa im ešte viac vzdialila jediná postupová priečka. Strata na ňu je osem kôl pred koncom už 12 bodov. „Trochu tam to sklamanie je, že sa nám postup vzdialil, ale nevešiame hlavu. Ideme ďalej a verím, že to nebude mať nejaký negatívny dopad,“ hodnotil prehru pri Seneckých jazerách obranca Richard Kačala a dodal: „Samozrejme, že sme to preberali aj v šatni, lebo sme sa veľmi chceli dotiahnuť  na Skalicu, no nevyšlo to. Matematicky sa to ale ešte dá dobehnúť, preto treba ísť od zápasu k zápasu. Nemáme ambície ísť silou-mocou na postup, ale postupne vyhrávať zápas za zápasom a uvidíme, čo to prinesie.“

A kde hľadá náš krajný obranca príčiny neúspechu v ostatnom zápase? „Prvý polčas sme mali 3-4 šance, ktoré sme mohli premeniť. A potom zlý vstup do 2. polčasu. Bol to prakticky medzišestnástkový futbal, no súper po našej chybe využil jednu štandardku a to rozhodlo. Na konci sme mali tlak, ale vyložená šanca už neprišla,“ mieni R. Kačala. Jedna séria sa teda skončila. Keď nám podobnú naposledy pretrhol doma Bardejov, naštartovali sme ďalšiu osemzápasovú. Všetkých priaznivcov Tatrana by zopakovanie tohto kúsku isto opäť potešilo. „Dúfam, že sa to podarí. Ale nepozeráme sa na štatistiky. Osobne som ani nevedel, že sme mali nejakú osemzápasovú sériu. Uvidíme, čo prinesie najbližší duel. V sobotu nás čaká Šaľa. Na ňu sa teraz sústredíme,“ hovorí hráč s číslom 2 na drese.

Proti tomuto súperovi odohrali zelenobieli v minulej sezóne tri zápasy s bilanciou dvoch víťazstiev a jednej prehry. Po triumfe v Šali 1:0 a domácom víťazstve 3:0 nateraz posledné meranie síl dopadlo v prospech tímu zo Šale výsledkom 2:0. „Posledný zápas vonku som nehral, na ten domáci si už zase ani veľmi nespomínam. Pamätám si možno ešte ten posledný gól Peťa Liptáka na 3:0. Ale očakávam, že oproti tým dvom predchádzajúcim čo tu v nadstavbe boli – Nitre a Skalici, to podľa mňa bude najdefenzívnejšie mužstvo. Čakám, že sa zatiahnu a budú hrať na brejky. Nám to trochu aj vyhovuje, lebo radi útočíme. Ale až samotný zápas ukáže, čo prinesie. Neočakávam ale takú hru akú naposledy predviedla Skalica, ktorá hrala fyzický futbal a vysoko nás napádala, čím nás možno aj trochu prekvapila,“ povedal o najbližšom zápase, ktorý sa v sobotu 2. mája začína od 16.30 hod.

Práve takýto štýl futbalu by ale mohol R. Kačalovi sedieť, keďže je známy tým, že rád podporuje útok a jeho výlety po čiare na podporu ofenzívu nebývajú výnimkou. „Pre mňa to je takto lepšie. Ja popravde defenzívu veľmi neobľubujem. Nie som rodený obranca. Na tomto poste hrám možno štvrtý rok, ale stále som bol útočiaci hráč a útočiť ma baví,“ prekvapil priznaním. Na druhej strane je ale známy tým, že zo žiadneho súboja neuhne. Možno aj preto z neho urobili obrancu. „Ja som tým možno známy, že sa v súbojoch s nikým nemaznám. Mám proste rád tvrdý futbal. Nemám rád obskakovanie okolo hráča. Keď má byť súboj, bude súboj,“ hovorí ako pravý obranca, ktorý ale má práve vďaka svojej ofenzívnej minulosti v popise práce aj útočenie. „Áno, mám to povolené, ale so všetkou mierou. Nemôžem bezhlavo útočiť a zabúdať na defenzívu. To mi stále pred zápasom prízvukuje aj tréner.“

Hráči sa v domácom zápase chcú vrátiť na víťaznú vlnu a opäť urobiť radosť ľuďom, ktorí si nájdu cestu na futbal. „Jasné, ideme po víťazstve. Chceme opäť potešiť našich fanúšikov, ktorí ho očakávajú. Veď aj fanúšikovia nemajú radi prehry. Rovnako ako my hráči. Tak verím, že ich na štadión príde čo najviac, aj keď posledné výsledky ich nepotešili a možno aj súper nemá taký cveng ako tí predchádzajúci dva. Sme ale radi za každého fanúšika a tak poteší, ak prídu v hojnom počte. Verím, že to bude dobrý zápas, na ktorý sa oplatí prísť,“ pozýva na duel R. Kačala.

(ik), foto: Barbora Dedičová

Zdieľaj