Dvojgólový M. Dupkala: Famózny pocit

Prvú polovicu nadstavbovej časti súťaže v boji o jediné postupové miesto do najvyššej súťaže zakončili prešovskí futbalisti úspešne. Zo Serede sa vrátili s tromi bodmi po víťazstve 3:2 (3:1) a po remízových domácich zápasoch so Skalicou a Šaľou a prehre v Senci opäť bodovali naplno. „Bol to dôležitý duel po tých troch, ktoré sme nevyhrali. Preto sme potrebovali opäť zvíťaziť. Musím najprv povedať, že nás čakal mimoriadne dobrý súper, ktorý chcel hrať. Podmienky boli výborné aj čo sa týka trávnika. Bol jeden z najlepších na akom sme u súpera hrali,“ začal pozápasové hodnotenie Martin Dupkala.  

Duel za ideálnych podmienok azda nemohli zelenobieli rozbehnúť lepšie. Už v 6. minúte sa gólovo presadil kapitán D. Leško. „Chvalabohu sa nám hneď v úvode podarila výborná akcia. V strede sme získali loptu, zľava ju dostal do behu Šafranko, dal ju pod seba Katonovi a ten ju posunul na nabiehajúceho Dávida Leška, ktorý pekne okolo vybiehajúceho brankára dal na 1:0. Veľmi rýchly gól a ideálny úvod,“ komentoval vstup tímu do zápasu strelec dvoch našich gólov. Tým ale predchádzalo vyrovnanie domácich po spornej situácii v našej šestnástke. „Súper vybojoval loptu, vysunul hráča, ktorý vošiel do pokutového územia a podľa mňa nafilmoval pád. Paradoxne, hlavný ani nič neodpískal, no zavolal si ho postranný a ten naliehal, že to bol faul. Nám proste rozhodcovia nič nedarujú ani doma, ani vonku. Tak proti nám odpískali penaltu, ktorú súper premenil. To bolo pre nás trochu zmrazenie. Ale išli sme ďalej, nevzdávali sa a našťastie nám na konci polčasu vyšli pekné akcie, ktoré sa skončili gólmi a do šatne sme išli s dvojgólovým náskokom,“ odvíjal M. Dupkala zápasový film ďalej.

A bol to práve on kto sa, ako sa neskôr ukázalo, spomínanými dvoma gólmi postaral o tri body pre Tatran. „Nepamätám si, žeby som v zápase strelil dva góly, akurát v príprave. A už vôbec nie v priebehu piatich minút. Pocit to bol famózny, naozaj výborný. Klamal by som, keby som hovoril, že ma to neteší. Ja si vážim aj keď prihrám na gól, ale ten gól je predsa o to viac. Predchádzalo tomu aj to, že sa s Dávidom Leškom snažíme permanentne meniť pozície a oba góly som dal ako ľavák z pozície pravej zálohy,“ prezradil úspešný strelec a detailnejšie priblížil aj priebeh oboch gólových akcií. „Ten prvý gól prišiel potom, čo lopta prechádzala z ľavej strany, prebral ju Peťo Katona, posunul mi ju a ja som ju spoza šestnástky ľavačkou dával k vzdialenejšej tyči. Potom sme sa zmocnili lopty na vlastnej pozícii, hodil som ju opäť Peťovi Katonovi, ktorý dobrých 25 metrov potiahol akciu a nezištnou prihrávkou mi ju vrátil, Loptu som si pravačkou prebral a opäť ľavou nohou vystrelil, pričom mi to padlo pekne pod brvno,“ opísal dva momenty, ktoré potešili zelenobielych tesne pred odchodom do šatní.  

Ako ste si isto všimli, všetky gólové akcie mali jedného spoločného menovateľa. Bol ním kreatívny stredopoliar Peter Katona, ktorý asistoval pri všetkých troch presných zásahoch a za výkon ho po stretnutí pochválil aj M. Dupkala, ktorý so spolupráce s ním vyťažil dva góly. „Peťo každým zápasom rastie. Je to taký náš, čo sa ofenzívy týka, rozum mužstva, ktorý nás zásobuje rôznymi prihrávkami a stále sa naňho môžeme spoľahnúť, že niečo vymyslí,“ zložil kompliment spoluhráčovi. Tatranu sa navyše podarilo zasadiť súperovi gólové údery v ideálnom čase – tesne pred odchodom do šatní. „Bol to dôležitý psychologický moment a obrovské plus pre nás, keď ideš do šatne s dvojgólovým náskokom. Trochu to odľahčí nohy i hlavu. Ale aj tréner nás nabádal, že je to iba polčas a nás čaká ešte ťažkých 45 minút na pôde súpera, kde je pravidlom, že nehráme iba proti domácim protivníkom… O to je to pre nás ťažšie,“ povedal M. Dupkala a prezradil aj recept s akým išiel Tatran pri dvojgólovom náskoku do druhého dejstva. „Chceli sme šliapať naďalej naplno. Nie sa zatiahnuť, ale hrať hru, ktorá nás zdobí. Hráme aktívne, nátlakovo, presujeme vpredu. No žiaľ opäť prišla sporná situácia a priamy kop, z ktorého súper zápas zdramatizoval. Musím ale pochváliť celé mužstvo, že sme to napokon ustáli a nie z ľahkého prostredia doniesli domov tri body,“ myslí si 29-ročný hráč.

Vďaka ich zisku sme znížili náskok na vedúcu Skalicu, ktorá v priamom súboji o postup zakopla v Michalovciach. A aj keď odstup na vedúce tímy je priveľký (11, resp. 10 bodov), aj do odvetnej časti pôjdu zelenobieli so snahou získať čo najviac bodov a minimálne uhájiť aktuálny šesťbodový náskok pred štvrtým tímom v poradí. O týždeň druhú polovicu nadstavby odštartujú ďalším stretnutím na pôde súpera, keď sa predstavia v Nitre (sobota 17.5. o 19.30 hod.). „Bude to veľmi ťažký zápas pod umelým osvetlením. Doma to bol náročný zápas, ktorý sa nám podaril našťastie zvládnuť herne i výsledkovo. V odvete nás ale opäť nečaká nič iné iba ťažký duel a náročný boj v súperovom prostredí, na ktorý sa hotujú aj domáci. Náš bývalý kapitán Pico Petráš, už čoby súper, sa na nás dokonca v Seredi tiež bol pozrieť a isto to Nitrania neberú na ľahkú váhu a tiež sa na nás dobre pripravia,“ hovorí pred zápasom pod Zoborom dvojgólový hrdina zo Serede.

 (ik)

Zdieľaj