J. Talian: Nitra je vždy výzvou

Spokojní a s víťazstvom vo vrecku sa pred týždňom zo Serede vracali  domov prešovskí futbalisti. Po poslednom kole prvej časti nadstavby im vďaka nemu patrí stále 3. priečka s 11-bodovou stratou  na vedúcu Skalicu a 6-bodovým náskokom pred prenasledovateľmi. Pred zelenobielymi je teraz záverečná časť súťaže, ktorú odštartujú v sobotu večer (16. mája od 19.30 hod.) proti Nitre. Príprava na tento duel sa vďaka úspechu a pretrhnutiu trojzápasovej sérii bez víťazstve mohla predsa len niesť v pozitívnejšom duchu.  „Bol to klasický týždeň so zabehnutým tréningovým rytmom. Tým, že sa nám podarilo vonku zvíťaziť, o to lepšie sa počas celého týždňa trénovalo. Do Nitry ideme v deň zápasu, dovtedy sa na súpera dobre pripravíme,“ vraví pred stretnutím s Nitrou brankár Jozef Talian, ktorý napriek dvom inkasovaným gólom v Seredi mohol byť po víťazstve 3:2 spokojný.  „Extrémne veľa práce som nemal, veľa toho na mňa nešlo. Súper využil jedenástku a v prvom polčase mal ešte jednu nebezpečnú strelu. V závere potom využil jednu štandardnú situáciu. Tých bolo ku koncu zopár, ale podarilo sa nám ich vyriešiť. Chlapci odviedli v obrane dobrú robotu,“ pochválil spoluhráčov.  

Počas týždňa pritom spoločne s nimi takisto netrpezlivo  čakal na rozhodnutie mestských poslancov o budúcnosti futbalového štadióna. Tí napokon zámer jeho rekonštrukcie podporili. „Je to bomba. Isto sa všetci tešíme, aj keď s chlapcami sme to vďaka dňu voľna ešte v kabíne spoločne nepreberali. Ja sa teším hlavne skrz budúce generácie. Viem si predstaviť, že keď malý chalan príde na štadión, ktorý je na úrovni – je nový, krásny a kultúrny, tak je to na dobro veci a zároveň môže byť výzvou, že tu by som chcel raz hrať, lebo to tu dobre vyzerá. Tatran Prešov si zaslúži krásny stánok. História futbalu je spätá s týmto klubom, v ktorom vyrastalo množstvo kvalitných hráčov. Je super, že sa našlo v zastupiteľstve viac rozumných ľudí, ktorí túto myšlienku podporili,“ myslí si skúsený brankár.   

Hráči sa ale teraz sústredia v prvom rade na futbal. Mužstvá v barážovej časti DOXXbet ligy majú za sebou prvú polovicu nadstavbovej skupiny. V jej doterajšom priebehu získal Tatran v šiestich stretnutiach 11 bodov za 3 víťazstvá, 2 remízy a jedinú prehru . Účinkovanie v nadstavbovej súťaži zatiaľ hodnotí Jozef Talian pozitívne najmä z futbalového hľadiska. „Je to lepšie a zaujímavejšie. Kvalita zápasov je vyššia, sú lepšie ihriská, mužstvá sú na úrovni a má to aj potrebný náboj. Sezóna ide do finálnej fáze a kryštalizuje sa kto na čo má. Žiaľ náskok súperov z čela sa nám nepodarilo znížiť, ale odohrali sme dobré zápasy, v ktorých najmä mladí chlapci rastú.“

Záverečnú časť súťaže odštartuje Tatran pod Zoborom, kde naňho čaká Nitra. Tú dokázali zelenobieli doma zdolať tesne 1:0. „Čakám opäť dobrý a kvalitný zápas . Nitra aj keď je v druhej lige, má vždy dobrý  cveng. Je to futbalové mesto  a stále sú tam mladí, ale i skúsení futbalisti. Je to s nimi stále dobrý súboj a preto a aj teraz očakávam, že to bude zaujímavý zápas. Pre nás je to navyše dobrá výzva a tak to má byť. Je to lepšie ako mať zápasy, ktoré vyhráš 5:0. Navyše hrá sa pod umelým osvetlením a to je vždy niečo iné ako obvykle a mne sa tieto zápasy páčia,“ poznamenala brankárska jednotka tímu, ktorá sa so spoluhráčmi môže opäť tešiť aj na stretnutie s bývalým kapitánom Petrom Petrášom. Ten bol situáciu v prešovskom tíme „presondovať“ už počas zápasu so Sereďou. „Nemyslím si, žeby išlo o nejakú špionáž,“ zasmial sa náš brankár a pokračoval. „Pico pracuje v Seredi s mládežou a má k nej teda blízko. Prišiel nás pozrieť a my sme sa potešili, že sme ho po dlhšom čase mohli opäť vidieť.  Je to fakt dobrý chalan a teším sa, že ho cez víkend uvidím opäť, hoci v sobotu si na ihrisku ako obvykle bude každý hájiť to svoje,“ dodal J. Talian.

(ik), foto: Barbora Dedičová

Zdieľaj