J. Dzurík oživil reprezentačné spomienky a proti Žiline B verí vo víťazstvo

Päť kôl ostáva do konca tohto ročníka DOXX bet ligy a zdá sa, že karty pred záverom súťaže sú rozdané. Futbalisti nášho Tatrana z hry o postup vypadli, stále ale držia tretiu priečku v tabuľke. V nasledujúcom týždni ich čaká výdatná trojporcia zápasov, ktorú odštartujú netradične v nedeľu 24.5. od 17. hodiny pred domácimi divákmi stretnutím s rezervou Žiliny. V stredu sa potom predstavia na ihrisku vedúcej Skalice a náročný „anglický týždeň“ ukončia opäť doma proti Sencu (sobota 30.5. od 17.00 hod.). „Čaká nás ťažký týždeň, ale verím, že ho úspešne zvládneme,“ hovorí pred tromi zápasmi počas šiestich dní obranca Ján Dzurík.   

Minulý týždeň museli Prešovčania poriadne zabojovať proti Nitre a vysporiadať sa aj s nepriaznivým vývojom duelu. Napokon sa im to podarilo a spod Zobora si po remíze 1:1 odniesli bod. „Bol to zaujímavý zápas. Hneď v 2. minúte sme dostali gól, ktorý nás zdá sa prebral. Hneď sme totiž začali viac behať, ukazovať sa, lepšie si prihrávať. Potom nás zaskočila červená karta, ale naďalej sme bojovali a v celom zápase sme si vytvárali šance. Preto si myslím, že ten vyrovnávajúci gól sme si zaslúžili. Sme radi aj za ten bod, hoci ak by sme boli v plnom počte, mohli sme snáď bodovať naplno,“ vrátil sa k úvodnému stretnutiu odvetnej časti nadstavby náš obranca, ktorého rýchle vylúčenie Petra Leška už v 13. minúte takisto zasiahlo. Musel totiž opustiť svoj stopérsky post. „Trochu sme sa museli pomeniť. Ja som musel prejsť na pravého obrancu a Lipi sa stiahol na stredného obrancu. Aj v tomto novom zložení obrany si ale myslím, že nám to išlo dobre,“ hovorí J. Dzurík, čoho dôkazom bolo aj to, že zelenobieli v tomto zložení neinkasovali ani s desiatimi mužmi v poli. Bývalý dorastenecký majster a mládežnícky reprezentant Slovenska si pritom „nový“ post opäť vyskúšal  po dlhej dobe. „Naposledy som hral pravého obrancu v mládežníckej repre nejaké dva roky dozadu. Bolo to v Izraeli v drese slovenskej 21-ky. A tak som si na to aspoň spomenul. Trochu sa na tom kraji viac nabehám ako v strede, ale behám rád a rád podporujem útok, takže mi to vyhovovalo,“ prezradil stále iba 21-ročný hráč.  

Inkasovanie červenej karty ale znamená automaticky stop pre Petra Leška aj v ďalšom zápase. Proti žilinskej rezerve tak bude musieť tréner Stanislav Varga riešiť aj obsadenie kraja obrany. Alternatívou by bolo, ak by sa po zlomenine nosa do zostavy vrátil Richard Kačala, možností je ale podľa J. Dzuríka aj viac. „Ak Bude „Kača“ v poriadku, tak sa to asi meniť nebude. Mal by som hrať naspäť stopéra. Ale aj ak by hrať nemohol, tak sú tam ďalší hráči, ktorí tento post vedia vhodne zastať. Máme ďalších kvalitných futbalistov, ktorí tam hrávali, či Filip Voda, alebo Luky Micherda. Takže si myslím, že problém s týmto postom nebude,“ myslí si pred nedeľňajším stretnutím náš obranca, ktorý sa v tomto roku zaskvel dvoma gólmi strelenými Trebišovu pri výhre 4:0. Odvtedy sa už ale strelecky nepresadil, a tak sme ho podpichli, či proti žilinskej rezerve opäť nenastal ten správny čas. „Nebol by som proti, ale ja si nejaký gólik šetrím na Skalicu,“ odvetil so šibalským úsmevom v dobrej nálade.

Potom už vážnejšie dodal: „Doma chceme samozrejme naplno bodovať. Vieme z toho prvého zápasu, že hrajú pekný futbal. Snažia sa kombinovať, čo by nám mohlo viac vyhovovať a aj preto verím, že to bude dobrý zápas pre nás aj pre divákov a že si dobre zahráme a dáme nejaké góly.“ Nadviazať vraj treba aj na prvý vzájomný zápas, ktorý sme dokázali na pôde súpera vyhrať 3:1 (1:1) dvoma gólmi D. Leška a jedným Pavla Šafranka. „Bol to kvalitný duel. Hrali sme dobre, vytvárali si šance. Po prestávke a inkasovanom góle v závere polčasu sme začali makať ešte viac a dali sme dva góly. Vtedy to bolo dôležité víťazstvo, ktoré nám stále dávalo nádej pomýšľať na postup.“ Šanca na postupovú priečku je už teraz pri 13-bodovom náskoku Skalice päť kôl pred koncom skutočne už len matematická. Prešovčania sa ale ani tak nechcú poddať a záver sezóny ľahkovážne vypustiť. „Motiváciu nám dáva na každom tréningu tréner. Aby sme makali na sto percent a výkonnostne rástli. V každom zápase sa snažíme odovzdať všetko natrénované a získať z toho zápasu čo najviac. Každým duelom chceme ísť výkonnostne hore a získavali body. V tomto roku to žiaľ na prvé dve mužstvá napokon nestačí a ten odstup je priveľký. Ale stále je o čo hrať a poteší nás aspoň uhájenie toho tretieho miesta,“ hovorí J. Dzurík a dúfa, že fanúšikovia by si cestu na štadión mohli nájsť aj v tejto situácii. „Výsledky nemáme zlé, tá podpora doma by mohla byť trochu väčšia. Myslím si, že hráme pekný futbal. Sme tu mladí chlapci a skutočne sa snažíme na sto percent. To by malo divákov prilákať,“ dodáva na záver.

(ik), foto: Barbora Dedičová

Zdieľaj