J. Talian: Sú aj také zápasy, zo Senca ale komplex nemáme

Iba druhú prehru v barážovej časti zaznamenali futbalisti prešovského Tatrana v sobotňajšom stretnutí 10. nadstavbového kola futbalovej DOXXbet ligy. A po druhýkrát bol ich premožiteľom tím Senca. Ten vyhral v domácom prostredí nad zelenobielymi 1:0 a rovnakým výsledkom zvíťazil aj v Prešove. Paradoxne využil jedinú príležitosť, keď sa dostal pred prešovskou bránou k zakončeniu. O to viac prehra mrzela brankára Jozefa Taliana, hoci za inkasovaný gól nemohol. Stihol síce vyraziť Bedecsovu prudkú strelu, no na dorážku striedajúceho Konnsimbala, ktorý bol na ihrisku len tri minúty, už nemal nárok. „Strela to bola veľmi nepríjemná. Útočníkovi sa otvoril stred a vyslal na mňa po vetre prudkú strelu. Nič iné ako vyraziť sa ju nedalo. Musel som čakať do poslednej chvíle čo sa s ňou stane. Bol som rád, že som ju chytil. No v tom nám chýbalo šťastie a tá lopta sa odbila pred súpera. Škoda, že sme tam o ten krok neboli skôr. Odkoplo by sa to do autu a bol by pokoj. Čakal som ešte či to nebol ofsajd. Z môjho pohľadu sa mi zdalo, že hráč stál za našim posledným obrancom. Ale ťažko povedať,“ opísal rozhodujúci moment stretnutia zo svojho pohľadu náš brankár.

Ten sa okrem tohto momentu v bráne poriadne nudil. O to ťažšie bolo hodnotiť takúto prehru.  „Ja som zvyknutý, že nie je cez zápas práca. Ale už len z toho vidieť, že súper tu nehral žiadny otvorený futbal a vyčkával vzadu. Vyšiel im jeden brejk, dali gól a mali šťastie. Tak ako stále proti nám. To je ale futbal. Niekedy to nejde. Hra bola v pohode, no nedokázali sme sa presadiť,“ hovorí 29-ročný brankár. Proti Sencu sa našim hráčom dlhodobo nedarí. Žeby si ale pripúšťali negatívnu bilanciu, to J. Talian odmieta. „So Sencom je tá bilancia skutočne zlá. Ale nepovedal by som, že nám tento tím  nesedí a určite sme z nich pred zápasom nemali nejaký komplex. My sme to neriešili, Išli normálne hrať, no opäť to nevyšlo. Stále im to tam nejak padne, nám sa naopak proti nim strelecky nedarí. Keď sa navyše dostanú do vedenia, vedia poriadne zdržiavať hru. Senec má proti nám šťastie, resp. my proti nemu nie. Nehrali sme ale zle, bol to skôr taký remízový zápas, v závere mali aj šťastie,“ myslí si J. Talian a dodáva:  „Nepripúšťali sme si, aby sa to nezvládlo. Ale stalo sa. Sezónu máme dobrú, bilanciu tiež. Ale príde aj taký zápas. Súper má jednu šancu, dá gól a už to nejde. Tej práce pre mňa skutočne nebolo veľa. No nebyť toho gólu, lepšie by sa nám útočilo a možno nejaký ten gól dali. V najhoršom by som bral bod, no napokon nemáme ani ten.“

Tatran po návrate dvojice krajných obrancov Kačala – P. Leško do základnej zostavy poprehadzoval zloženie štítových stredopoliarov. Na poste defenzívnych záložníkov sa predstavili Dzurík s Tubonemim, Lipták sa posunul do stopérskej dvojice spoločne s P. Jackom. Žeby toto mixovanie zostavy malo vplyv na výkon si ale J. Talian nemyslí. „Môj pocit je, že to na výsledok vplyv nemalo. Chalani si uhrali svoje. Heki vyhrával súboje, bojoval, rozdával lopty. Lipi nemal problém nastúpiť na stopérovi. Veď ani v obrane sme ich prakticky okrem tej jednej gólovej situácie do ničoho nepustili. Aj taký zápas ale je, bol to taký zvláštny duel. Oni prakticky stáli vzadu, skúšali brejky. Vyšlo im striedanie, ich žolík im dal gól. Nepredviedli nejaký extra výkon,“ hodnotil skúsený gólman.  

Prehra so Sencom skomplikovala zelenobielym cestu za konečným tretím miestom. Tatran má v tabuľke už iba trojbodový náskok pred štvrtým Liptovským Mikulášom. Do konca súťaže ostávajú dve záverečné kolá. Zverenci Stanislava Vargu sa najskôr predstavia v Šali (nedeľa 7.6. o 17. hod.) a sezónu ukončia doma v stredu 10. júna o 17. hod. proti Seredi. „Chceme zabojovať, zvládnuť posledné dva zápasy a udržať postavenie v tabuľke,“ jasne deklaroval ciele J. Talian. Tretie miesto síce nezaručuje postup do najvyššej súťaže, ale v prípade ak by niektorý z postupujúcich tímov (Skalica, Michalovce) pri deklarovanej snahe o postup predsa len nesplnil licenčné kritéria, otvárala by sa pre zelenobielych aspoň teoretická možnosť na fortunaligovú účasť. Problémy by pritom mohla mať skôr Skalica najmä z hľadiska infraštruktúry, čo si vyskúšali počas týždňa priamo u lídra aj prešovskí futbalisti. „Čo sa ich prostredia týka, nie je to na dobrej úrovni. Skôr to pripomínalo tréningové ihrisko, nie areál súci na najvyššiu súťaž. Uvidíme ako sa k tomu postaví zväz. Lebo prezliekať sa na zimnom štadióne a prechádzať pomedzi ľudí asi nie je hodné prvej ligy. Ale to už nie sú naše starosti. Zatiaľ to neriešime. Pre nás škoda tohto zápasu, že to dopadlo takto. Mohli sme mať bližšie k tretiemu miestu. O nič iné už teraz bojovať nemôžeme,“ uzavrel hráč s číslom 1 na drese.  

(ik), foto: Barbora Dedičová

Zdieľaj