P. Leško pred Šaľou: Chceme udržať tretie miesto

Posledný krát vycestujú za svojim súperom v tomto ročníku futbalisti prešovského Tatrana. V predposlednom 11. nadstavbovom kole DOXXbet ligy ich čaká púť do Šale, kde sa v nedeľu 7. júna od 17. hodiny predstavia proti miestnemu Duslu. Vo výprave by nemal chýbať ani obranca Peter Leško, ktorý ostatný výjazd na ihrisko lídra zo Šale (1:1) neabsolvoval, keďže mal trest za červenú kartu zo zápasu v Nitre. Nastúpil preto za juniorku, kde paradoxne opäť nedohral. „Hoci to sú dve rozdielne súťaže, nemohol som tam ísť pokiaľ zasadne komisia. Musel som počkať. V každom prípade dve červené v dvoch zápasoch po sebe sú pre mňa raritou. Veď za celú kariéru som doteraz dostal jedinú červenú kartu ešte v doraste,“ vysvetľuje krajný obranca, že nie je tým povestným zlým mužom na ihrisku. Aj keď vie, že na rozhodcov príliš ťažké srdce mať nemôže. „V Nitre to bolo za faul vo vyloženej šanci, hoci to bolo diskutabilné.  Za juniorku som dostal prvú žltú za diskusiu s postranným rozhodcom a potom druhú za faul. Bola to určite aj moja chyba,“ priznáva P. Leško.

Po dvoch „odpykaných“ zápasoch sa už ale 23-ročný hráč vrátil do základnej zostavy. Domáci zápas proti Sencu ale zelenobielym nevyšiel a utrpeli druhú prehru v nadstavbovej časti súťaže. Znova s rovnakým súperom. „Bol to súper, ktorý sa viacmenej postavil pred bránu a my sme ju z oboch strán dobýjali. Boli sme futbalovejší, hrali kombinačne, ale nepodarilo sa nám streliť gól. S tým Sencom sa nám to akosi nedarí, hoci s tými silnejšími dokážeme bodovať. Škoda, že tam v prvom polčase rozhodca neodpískal penaltu za ruku, hoci to už v jednej chvíli vyzeralo tak, že ju nariadil. Ale bol to zápas, v ktorom sme jasne dominovali, súper nemal okrem dvoch – troch štandardiek z boku, dokopy nič. Vážne na bránu okrem gólovej situácie nevystrelil. A aj v tom prípade existujú pochybnosti, či to nebol ofsajd,“ komentoval dianie na trávniku náš obranca.

Tatran za šesť dní odohral tri zápasy. Aby to ale bolo príčinou neúspešného výsledku proti Sencu si P. Leško nemyslí. „Sily dochádzajú každému. Ale ani nie kvôli anglickému týždňu, lebo to je podobné ako v príprave a my radšej hráme ako trénujeme. Takže ten nahustený program celkom vyhovuje. Aj keď ani tá cesta do a zo Skalice nebola podľa chlapcov najjednoduchšia. Ja som si ju ale práve kvôli kartám ušetril. Ale už končí sezóna, sily dochádzajú všeobecne. No musíme ešte zabrať,“ zdôraznil hráč s netradičným číslom 88.

Prehra skomplikovala súboj o tretiu priečku tabuľky, hoci Tatran má stále všetko vo svojich rukách. Bodovo sa na náš tím dotiahol Liptovský Mikuláš. Zelenobieli ale majú duel k dobru. „Nechceli sme na seba vytvárať tlak, ale taký je futbalový život. Musíme zvládnuť ešte dva zápasy a uvidíme, ako to dopadne,“ hovorí P. Leško. Úvahy o tom, či prípadne niekto z prvých dvoch tímov odriekne účasť vo Fortuna lige a naskytne sa príležitosť pre tretieho v poradí sú vraj ale predčasné. „Ešte všetko je otvorené, musíme stále bojovať, aby sme udržali to tretie miesto. Stále nám behá v hlavách, že potom je tam aspoň tá teoretická možnosť… Nechajme sa ale prekvapiť, lebo to už v našich rukách nie je. My môžeme akurát skončiť do toho tretieho miesta. To je to najlepšie čo môžeme urobiť,“ poznamenal.

V Šali očakáva ťažký zápas. „V nadstavbe je každý súper zdatný. Takým je aj Šaľa. Po dlhej ceste čakám ťažký zápas. Doma sme s nimi iba remizovali, čo hovorí o tom, že sa cez nich bolo ťažké presadiť. Dobre bránili, nepúšťali sa ale u nás do nejakej extra tvorivej hry. Boli zdatní v súbojoch, čiže niečo podobné ako Senec. Teraz to ale ako domáci tím snáď budú musieť o niečo viac otvoriť, čo by nám mohlo vyhovovať.  Lebo sa hrá ťažko, keď desať hráčov stojí pod loptou a vy búšite do plných. Chceme ale tri body, to by bolo najlepšie,“ dodal P. Leško.

(ik)

Zdieľaj