V Šali repríza domáceho zápasu, v stredu rozlúčka proti Seredi

Posledný krát v tejto sezóne cestovali prešovskí futbalisti za svojim súperom. Zo Šale si napokon po remíze 1:1 (1:1) odniesli bod, hoci vzhľadom na množstvo nepremenených príležitostí ich mohlo byť aj viac. Najmä ak zápas opäť výborne rozohrali a už v 2. minúte sa tešili z úvodného gólu stretnutia. „Bola to nakopnutá lopta, ktorá sa dostala ku mne asi v strede súperovej polovice ihriska. Loptu som si potiahol pred šestnástku, obhodil som si jedného zo súperových hráčov a brankár zrejme čakal, že ju budem „obaľovať“. Ale ja som to skúsil na prvú tyčku. Nebola to nejaká prudká strela, ale bola dobre umiestnená,“ opísal gólový moment jeho autor Peter Katona.

Kým teda v domácom zápase proti Šali mal náš ofenzívny záložník poriadnu dávku smoly, keď dvakrát nastrelil žrď šalianskej brány, na súperom ihrisku mu to vyšlo hneď na začiatku zápase. Lenže ďalšie šance jeho spoluhráčov už ostali nevyužité. „Mali sme v prvom polčase ďalšie dve tutovky. Už v 10. minúte sme mali veľkú šancu, keď Maťo Dupkala išiel prakticky sám na brankára. Hrali sme stále svoju hru. Šance sme mali a hrať sme po rýchlom góle neprestali. Už vtedy sme mohli rozhodnúť, no nedali sme góly a súper po jednej akcii vyrovnal,“ hovorí jediný prešovský strelec zápasu a k vyrovnávajúcemu zásahu Szabóa z 34. minúty duelu dodal: „Chceli sme roh rozohriať  nakrátko, no nevyšlo nám to a súper získal päťku. Brankár rýchlo rozohral loptu dopredu, kde sme sa nestihli dobre sformovať. Útočník následne dostal milimetrový pas, dobre si ho prebral a vonkajškom k tyčke polovysokou strelou zakončil. Bola to rýchla akcia, na ktorú sme nestihli reagovať.“

Rovnaký výsledok ako v prvom meraní síl v Prešove napokon vytrval na ukazovateli skóre až do záveru. A to napriek tomu, že aj v ďalšom priebehu mali príležitosti na pridanie druhého gólu zelenobieli opäť dostatok. „Veľa bolo centrov z boku,, ktoré ale súper dobre bránil, alebo nám pokusy zblokoval. Náznakov bolo dosť, mohli sme to rozhodnúť aj v druhom  polčase,“ myslí si P. Katona, keďže po zmene strán mal Tatran azda najväčšiu príležitosť na rozhodnutie. „Po mojej prihrávke sa Dávid Leško dostal do bezprostrednej blízkosti súperovej brány a dával to brankárovi na bližšiu žrď. Jemu sa to tam nejako pomedzi nohy poodrážalo a lopta už smerovala do brány, no brankár ju ešte stihol rukou vyhodiť z bránkovej čiary rovno pred Maťa Dupkalu. No tak nešťastne, že ten ju nedokázal z bezprostrednej blízkosti dopraviť do siete, ale lopta sa od neho odrazila nad bránu,“ opísal vyloženú príležitosť na druhý gól.

Napokon ale boli zelenobieli radi, že im neušiel aj získaný bod, keďže rovnako ako v domácom stretnutí mohol v úplnom závere prísť nečakaný trest súpera. Našťastie podobne ako v Prešove, kde sa sám na bránu rútil Gešnábel, no nedal, známe nedáš – dostaneš neplatilo ani v Šali. „Na konci zápasu, keď sme vrhli všetky sily do útoku, trafil súper žŕdku. Viac toho ale nemal. V tomto to bol skutočne zápas podobný tomu domácemu Aj druhý polčas sa hral na súperovej polovici a ten hrozil iba z nakopávaných lôpt z brejkov, ale nebolo to zväčša nič vážne,“ charakterizoval dianie na trávniku 27-ročný futbalista a k získanému bodu dodal: „Sú to také zmiešané pocity. Bod zvonku nie je zlý, ale vzhľadom na príležitosti, ktoré sme mali, sme ich mohli získať viac.“

Na Prešovčanov teraz čaká domáca zápasová rozlúčka so sezónou. Odohrajú ju už v stredu 10. mája od 17. hod. proti Seredi a budú chcieť potvrdiť tretie miesto, na ktorom aktuálne sú so zhodným počtom bodov ako Liptovský Mikuláš. „Liptáci už skončili, my máme ešte jeden zápas k dispozícii. Musíme ho zvládnuť a nemôžeme kalkulovať koľko bodov kto má. Chceme si to tretie miesto uhrať, aby to bolo jasné a žiadne kalkulácie nepripúšťať,“ poznamenal P. Katona a k poslednému súperovi dodal: „Sereď má dobré výsledky zo zápasov na súperovej pôde. Predpokladám teda, že budú chcieť hrať otvorenejší futbal a nebudú iba brániť. Tak hrali aj doma. Myslím si, že to bude zaujímavý zápas.“  Rozlúčka so sezónou to bude aj pre fanúšikov. Koľko ich ale v strede týždňa na štadión zavíta si náš stredopoliar netrúfa predpovedať. Rád bude za každého, kto si nájde cestu na zápas. „Kto má rád futbal, ten príde. My budete radi, keď ich bude čo najviac. Neviem, čo mám očakávať. Nadstavbu neboli výsledky a ani hra zlé, preto mohlo byť ľudí aj viac. No to neovplyvníme,“ dodal na záver P. Katona.

(ik)

Zdieľaj