H. Tubonemi rozhodol v rozlúčke dvoma gólmi

Prešovskí futbalisti sa v stredu rozlúčili s ďalšou sezónou. V konečnom účtovaní DOXXbetligy im napokon patrí 3. priečka. Definitívne ju potvrdili v záverečnom domácom zápase proti Seredi, ktorý vyhrali 2:0 (0:0). Víťaznú rozlúčku so sezónou zariadil jediný legionár v našom tíme – nigérijský útočník Hector Tubonemi, ktorý sa dokázal presadiť dvakrát v priebehu troch minút. Stál presne tam, kde mal a nekrytý nemal problém skórovať. „Potešilo ma to, lebo s chlapcami sme spolu behali a bojovali. Bral som to tak, že keď sa dostanem do šance, tak sa musím sústrediť na to, aby som ju premenil, podržal mužstvo a pomohol mu aj po psychickej stránke.  Som rád, že sa to podarilo,“ povedal náš útočník po dvojgólovom predstavení.

„Mal som motiváciu, lebo v poslednom zápase sa nám nedarilo. Hráme pritom pekný futbal s množstvom šancí. Báli sme sa ale, aby sa nezopakovalo stretnutie so Sencom alebo Šaľou, kde súper dal gól a iba bránili. Dobre sme chceli behať a že ten gól určite padne. Teší ma, že sme tento zápas zvládli. Chceli sme sa rozlúčiť s divákmi víťazstvom a som rád, že sa nám to podarilo,“ dodal 26-ročný útočník, ktorý si ale v prešovskom drese vyskúšal už aj post defenzívneho záložníka. Aj na ňom sa mu podarilo skórovať. Celkovo za jarnú časť v prešovskom drese strelil v 14 zápasoch 5 gólov a spoločne s Martinom Dupkalom sa stal tretím najlepším strelcom tímu. Viac gólov už dal iba kapitán Dávid Leško (9 v 33 zápasoch) a Pavol Šafranko (11 v 21 zápasoch).

Tubonemi pritom odohral celý zápas iba päťkrát, v troch takýchto zápasoch strelil štyri góly. „Som rád za všetky góly, ktoré tímu pomohli. Bolo jedno, z akej pozície ich dám. Som vedený ako útočník, ale som skôr univerzálnym hráčom a aj v úlohe defenzívneho záložníka sa mi hralo dobre. Veď som dal aj gól. Teraz som nastúpil opäť na hrote, keďže Šafranko išiel pomôcť reprezentácii do 21 rokov a som rád, že sa mi podarilo ho nahradiť,“ dodal H. Tubonemi, ktorému sa po sezóne končí v Tatrane  hosťovanie z Podbrezovej. Kde bude pokračovať jeho kariéra ešte nevie. „Uvidí sa,“ povedal tajomne, ale pripustil, žeby si vedel predstaviť aj pokračovanie prešovskej cesty. Teraz si chce ale v prvom rade po sezóne poriadne oddýchnuť. „Ja už som prakticky začal,“ smial sa ukazujúc na jedno povolené chladené pivko po poslednom zápase a v dobre nálade pokračoval: „Teraz nás čaká ešte rozlúčka s chlapcami a potom začnú krátke dovolenky. Kde ju strávim ešte neviem. Opaľovať sa ale zrejme nepôjdem, keďže to mi už netreba. Bol som dvakrát a vidíte ako to dopadlo…,“ ukazujúc na farbu svojej pokožky v sebe s typickým úsmevom nezaprel hráča so zmyslom pre humor, ktorý si vie utiahnuť aj sám zo seba.

(ik)

Zdieľaj