Na prvom zraze privítal S. Varga 25 hráčov

Spolu 25 hráčov, z toho štyria brankári na čele s hrajúcim trénerom gólmanov Marošom Ferencom, sa zapojilo do úvodného dňa letnej prípravy 1. FC Tatran Prešov na novú sezónu. Prvý tréning viedol tréner Stanislav Varga, ktorý je s vedením klubu dohodnutý na ďalšej spolupráci. Tatran ešte pred začiatkom prípravy definitívne ukončil zmluvný vzťah s dvojicou Miroslav Poliaček a Martin Pribula. Na tréningu naopak nechýbal Hector Tubonemi, ktorému sa končí hosťovanie, ale klub i hráč majú záujem v spolupráci pokračovať. Iba v šatni sa objavil Peter Lipták, ktorý úvodnú tréningovú jednotku s tímom kvôli nedoliečenej chorobe neabsolvoval. Zdravotné problémy z tréningu vyradili aj Miroslava Petka a Artúra Benesa. Dvojica Kamenčík – Hirka je na skusoch v Čechách. Naopak z hosťovania v Rimavskej Sobote sa vrátil Branislav Poremba, po dlhodobom zranení sa do prípravy zapojili Jakub Bartek i Jozef Bujňák a z dorastu bol povolaný Filip Maník spoločne s brankárom Tomášom Harničárom. „Novinky prakticky nemáme. Filozofia klubu je nastavená tak ako minulého roku, pracovať budeme s našimi odchovancami. Tento rok to ale bude očakávam ľahšie z toho pohľadu, že nám neodíde toľko hráčov ako pred predchádzajúcou sezónou, keď nikto nevedel kto ostáva a kto nie. Teraz všetci – aj tí, ktorým končia zmluvy, chcú ostať, aj keď vylúčené nie je ani to, že nejakú ponuku dostanú a rozhodnú sa odísť. To je ale na vedení klubu,“ povedal pre oficiálnu webstránku klubu tréner Stanislav Varga. V pláne prípravy je nateraz osem prípravných duelov. Ich počet ešte nie je definitívne uzavretý. „Verím, že chlapci za tie dva a pol týždňa voľna veľa kondície nestratili. V príprave bude tradične prevládať hra s loptou a budeme sa snažiť hrať ešte lepší futbal ako sme hrali a skončiť lepšie ako minulú sezónu. V každom prípade budem rád, keď budeme mať čo najviac prípravných zápasov a budeme ladiť našu formu na ligu,“ dodal S. Varga, ktorý dovolenku prežil v domácom prostredí.

Na niektorých hráčoch ale bolo vidno, že si dovolenkové „ničnerobenie“ nenechali ujsť. Najviac viditeľné to bolo na poriadne opálených Leškovcoch. Obaja si užili bronz pri mori, no nie spoločne. „Ja som bol na týždeň v Turecku s Maťom Luberdom. Opálený je on, aj ja a všimol som si to aj na Dávidovi. Aspoň teraz robíme konkurenciu Hectorovi,“ smial sa Peter Leško, ktorý po návrate z dovolenky absolvoval ešte týždeň individuálnych tréningov. „Aby sme neboli úplne „zadretí“, tak sme chodili do fitka na bicykle. Ale aj predtým v Alanyi sme hrali volejbal. Bolo tam fitko, boli sme si trochu zabehať, zacvičiť. Viacemenej to ale bolo o oddychu – trochu vypnúť a načerpať sily. Teraz sa už teším na tréningy a dobré prípravné zápasy. Sme oddýchnutí, futbal nám chýba, a tak sa s radosťou môžeme pripraviť na ďalšiu sezónu,“ povedal P. Leško.  

Menoslov hráčov na prvom tréningu letnej prípravy na sezónu 2015/16

Brankári: Jozef Talian, Milan Vinclér, Tomáš Harničár, Maroš Ferenc

Hráči: Dávid Leško, Lukáš Hruška, Martin Dupkala, Peter Katona, Lukáš Micherda, Peter Leško, Richard Kačala, Hector Tubonemi, Ján Dzurík, Martin Luberda, Jakub Bartek, Patrik Jacko, Dominik Jacko, Pavol Šafranko, Matúš Štefančík, Filip Voda, Slavomír Kraľovič, Dávid Keresteš, Jozef Bujňák, Branislav Poremba, Filip Maník

Realizačný tím: tréner Stanislav Varga, asistent trénera Ján Karaffa, tréner brankárov Maroš Ferenc, vedúci mužstva Jozef Vaňo, fyzioterapeut Jozef Štieber, masér Vladislav Šarišský

Predbežný zoznam prípravných zápasov 1. FC Tatran Prešov:

4.7. (sobota) Rimavská Sobota – 1. FC Tatran Prešov  (v rámci turnaja v Kokavici n/Rimavicou, potom buď o 3. alebo 1. miesto so zdolaným/víťazom duelu Honvéd Budapešť – Zvolen)

 8.7. (streda) 1. FC Tatran Prešov – Zlín (ČR, 1. liga), hrá sa v Žabokrekoch pri Martine

11.7. (sobota) 1. FC Tatran Prešov – Dolná Ždaňa (miesto sa určí)

15.7. (streda) 1. FC Tatran Prešov  – Bardejov (17.00 hod.)

18.7. (sobota) 1. FC Tatran Prešov – Poprad (17.00 hod.)

22.7. (streda) Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov

25.7. (sobota) generálka na štart Doxxbet ligy 2015/16 proti zatiaľ neurčenému súperovi

(ik)

Zdieľaj