5. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

V druhom zo série troch domácich prípravných stretnutí sa podarilo hráčom 1. FC Tatran Prešov poraziť takisto druholigový Partizán Bardejov 1:0 po parádnom góle Filipa Vodu. V šarišskom derby veľa gólových príležitostí k videniu nebolo. V prvom polčase zachránila v jednom prípade brankára Taliana žrď jeho brány, na druhej strane bol v najväčšej príležitosti zelenobielych Šafranko, no neuspel. V druhom dejstve držali domáci zväčša súpera na jeho polovici, ale Bardejovčania boli po hodine hry po jednom z kontra útokov blízko ku gólu. Usmerniť loptu letiacu popred Talianovu bránu sa im však nepodarilo. Na druhej strane netrafil po Vodovom priamom kope z výbornej pozície Katona. Bol to ale práve Filip Voda, ktorý sa štyri minúty pred koncom opäť postavil k lopte pri priamom kope mimo pokutového územia a z uhla rotovanou strelou, pripomínajúcou gól Steaui Bukurešť proti Trenčínu, prekonal bardejovského gólmana a zabezpečil Tatranu víťazstvo. „Možno sa skutočne inšpiroval týmto gólom… (úsmev) Ale Filip má dobrú kopaciu techniku, šikovnú ľavačku. Som rád, že to skúsil a že to tak trafil a vyšlo mu to. Bol to totiž ťažký zápas proti kvalitného súperovi. Sme radi, že sme nedostali gól, naopak jeden dali po peknej strele. Prvý polčas z našej strany nebol najvydarenejší, ale chlapci makali, možnože už tá únava na nich dolieha. Ale druhý polčas sme to rozbehali, hrali viac priamočiarejšie, čo robilo súperovi väčšie problémy. Je dobré, že chlapci začali hrať tú hru, ktorá ich zdobila minulú sezónu. Prejavilo sa to na hre i na tom, že sme napokon vyhrali, za čo som rád,“ hodnotil duel tréner Tatrana Stanislav Varga.   

Zelenobieli sa v najbližšom prípravnom zápase predstavia v sobotu 18. júla opäť v domácom prostredí proti Popradu. Úvodný výkop zápasu bol posunutý už na 11. hodinu!!!

5. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 86. Voda

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Talian – Kačala, Dzurík (46. P. Jacko), Štefančík, Micherda (46. D. Jacko) – Poremba (58. Keresteš), D. Leško – Hruška (46. Tubonemi), Katona, Voda – Šafranko

(ik)

Zdieľaj