Novú sezónu otvoríme v sobotu proti košickej Lokomotíve

Po mesiac a pol trvajúcej letnej prestávke sa počas víkendu opäť naplno rozbehne nová súťažná sezóna pre náš klub. Počas soboty a nedele budú v akcii tak náš A-tím ako aj juniorka.

Po dvoch týždňoch dovoleniek a mesiac trvajúcom prípravnom období na náš prvý tím čaká ligová ouvertúra.  Prvým súperom v novom ročníku DOXXbet ligy bude v sobotu 1. augusta od 17. hodiny  košická Lokomotíva. „Dúfam, že to bude zaujímavý derby zápas. Lokomotíva má nového trénera (Branislava Sokoliho – pozn. red.), ktorý je mojim dobrým kamarátom. O to viac dúfam, že zápas zvládneme a uspejeme,“ hovorí pred úvodným výkopom tréner Stanislav Varga. Ten spoločne s asistentom Jánom Karaffom a koučom brankárov Marošom Ferencom pokračovali v načatej práci z minulej sezóny. Obdobne minimálne zmeny nastali aj v kádri tímu. Do Zvolena odišiel obranca Richard Kačala, kde je na hosťovaní aj Michal Kamenčík. Na ročné hosťovanie do Liptovského Mikuláša zase zamieril Kristián Hirka a bardejovský dres si oblečie Ľubomír Ivanko-Macej. Kompaktnosť tímu z minulej sezóny by preto mohla byť výhodou na štarte nového ročníka. Ten predchádzajúci totiž zelenobielym nevyšiel a dobiehať zameškané bolo v ďalšom období ťažké. „To komplikované zohrávanie sa a kreovanie zostavy asi odpadne. Určite budeme chcieť skončiť lepšie ako minulú sezónu. Prakticky to obnáša to, aby sme znova išli od zápasu k zápasu. O iných cieľoch hovoriť nebudem, cieľom je snažiť sa vyhrať najbližší duel. Jasné ale je, že každý hráč aj tréner chce skončiť čo najlepšie,“ mieni prešovský tréner.

V príprave odohrali jeho zverenci osem zápasov, z ktorých päť vyhrali, dvakrát remizovali a prehrali iba raz. „Myslím, že príprava sa neodlišovala od tých predchádzajúcich. Zápasy v príprave nám ukázali dobré, aj zlé stránky. Pozitívne by sme mohli hodnotiť to, že sme prehrali iba raz z ôsmich zápasov proti Zlínu. Dali sme aj dosť gólov, no príprava je určite niečo iné ako liga. Treba si tie pozitíva preniesť do sezóny a odštartovať ju ako sa patrí,“ vrátil sa k príprave kapitán tímu Dávid Leško, ktorý takisto verí, že sa prejaví lepšia zohratosť tímu. „Počas prípravného obdobia došlo v kádri iba k minimálnym zmenám. Sme pokope dlhšiu dobu, čo je pre mužstvo len dobré. Sme dobrá partia, atmosféra je dobrá, v tom by problém nemal byť. Ciele nemáme stanovené. Každý si ich kladieme individuálne, no všetci chceme skončiť isto čo najvyššie. Myslím si, že tým prvoradým cieľom pre každého je zvládnuť najbližší zápas.“

 K prípravnému obdobiu sa vrátil aj tréner Stanislav Varga. „To čo bolo naplánované sa splnilo až na zápas v Spišskej Novej Vsi, ktorý nám odpadol, no nahradili sme ho duelom v Stropkove. Inak sme zvládli všetko podľa plánu. Prípravné zápasy nám čo-to ukázali, ale preverí nás až súťaž, v ktorom je na hráčov kladený iný tlak. Určite je iné hrať prípravný zápas a majstrák a lepšie je možno remizovať s Haniskou v príprave ako v lige. Beriem to teda z inej strany, navyše si každý myslí, že Haniska je nejaké dedinské mužstvo, pritom tam majú štyroch ligových hráčov. Platí, že kto má peniaze, vie vyskladať dobrý káder a Haniska svoju kvalitu má,“ reagoval zároveň na kritiku za výsledok generálky proti nováčikovi z Hanisky (1:1).

Teraz sa už ale pozornosť hráčov i realizačného tímu sústredí na úvodný duel proti Lokomotíve. „K nám súperi nechodia hrať otvorený futbal a podobne si myslím, že nastúpi proti nám aj hráči Loky. Čo najrýchlejší gól je asi tým najlepšie overeným receptom na takúto hru. Verím, že do sezóny vstúpime tou správnou nohou. Určite necháme na ihrisku všetko a budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok pre Tatran,“ hovorí pred úvodným výkopom nového ročníka. Ten určite nestihne dvojica Filip Maník – Miroslav Petko. „Miro je po operácii kolena a možno ešte dva mesiace bude mimo. Zranil sa aj Filip Maník, ktorý je prakticky jediným novým hráčom z dorastu. Na druhej strane sme radi, že Maťo Luberda a Jakub Bartek začali trénovať. Podobne aj Jožko Bujňák po zlomenine,“ okomentoval aktuálny zdravotný stav tímu pred úvodným duelom tréner S. Varga, ktorý zatiaľ presné zloženie základnej zostavy nemá. „Ešte nie úplne, tak na 90 percent. Rozmýšľam nad niektorými postami. Dávam na pocit, takže čakám do poslednej chvíle. A chlapci sa zatiaľ môžu ukázať,“ dodal na záver.

Súťažné ťaženie cez víkend nezačnú len hráči A-tímu, ale aj treťoligová juniorka. Na tú čaká už pod vedením nového trénera Stanislava Barana úvodný zápas takisto v domácom prostredí – a to v nedeľu 2. augusta od 16.30 hod. proti Giraltovciam. Dorastenecké a žiacke súťaže sa začnú o týždeň neskôr.

(ik)

Zdieľaj