DOXXbet liga – 1.kolo: 1. FC Tatran Prešov – FC Lokomotíva Košice 0:0

Prvý polčas úvodného zápasu nového ročníka priniesol bojovný futbal bez vyložených príležitostí. Domáci sa na začiatku duelu pokúšali nájsť kombináciami cestu k súperovej bráne, no márne. Zaujala iba Jackova strela, no nemierila presne. Následne Keresteš našiel pekným pasom Šafranka, ten ale v dobrej pozícii zakončil vedľa. V 24. minúte však išli do vzájomného súboja ostro domáci D. Jacko a Šuľák, pričom domáci hráč zasiahol súpera po odohraní lopty a videl za to červenú kartu. Oslabení Prešovčania sa ale nestiahli na vlastnú polovicu a snažili sa aj naďalej kombinovať. Na Leškovu krídelnú akciu a center z pravej strany Šafranko nedočiahol. Neuspel ani Tubonemi, ktorý sa zbavil dvojice protihráčov, no strieľal vedľa. Lokomotíva sa snažila držať loptu častejšie na súperovej polovici, do bezprostrednej blízkosti Talianovej brány sa ale nedostala.

V úvode druhého polčasu sa domáci dožadovali červenej karty, keď pri zahrávaní priameho kopu zasiahol Šafranka Vilkovský, ale bola z toho len žltá pre hosťujúceho hráča. V 56. minúte po peknej akcii a spätnej prihrávke sa k zakončeniu dostal D. Leško, jeho prízemnú strelu k ľavej žrdi ale Giertl pohotovo zneškodnil. Na Dupkalovu centrovanú loptu si v 73. minúte nebojácne nabehol Šafranko, hlavičkoval prudko, no tesne vedľa. Záver bol obojstranne rozháraný a ovplyvnili ho aj zranenia na oboch stranách, keď striedať musel hosťujúci brankár Giertl i domáci Dupkala, ktorý sa na ihrisku ohrial iba dvadsať minút. V úplnom závere mohli víťazstvo na svoju stranu strhnúť zelenobieli, keď mali v nadstavenom čase dvakrát výhodu priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti. Kapitán D. Leško ale najskôr zatočil loptu na brvno a pri druhom pokuse trafil iba múr súperových hráčov. Úvodné meranie síl oboch tímov v novej sezóne sa tak skončilo bez gólov.

DOXXbet liga – 1.kolo: 1. FC Tatran Prešov – FC Lokomotíva Košice 0:0

ŽK: 58. P. Jacko – 26. Kinský, 36. Petričko, 53. Vilkovský, 90. Cuprišin, 90.+ Horváth, ČK: 24. D. Jacko (Prešov), pred 675 divákmi rozhodoval R. Galád (Tomčík, Jekkel)

Zostavy:

1. FC Tatran Prešov: Talian – Dzurík, P. Jacko, Lipták, Micherda – Keresteš (86. Hruška), D.Jacko – D. Leško, Tubonemi, Voda (64. Dupkala, 85. Katona), – Šafranko

Lokomotíva Košice: Giertl (80. Kovalik) – Cmarko, Šuľák, Horváth, Zajac – Hloušek, Petričko – Ruskovský, Labun (79. Cuprišin), Kinský (62. Harvila) – Vilkovský

(ik)

Zdieľaj