Vylúčený D. Jacko: Červená karta bola prísna, nešiel som s úmyslom faulovať

Vstup do novej sezóny futbalistom Tatrana nevyšiel  úplne podľa predstáv. V otváracom domácom stretnutí nového ročníka DOXXbet ligy iba remizovali s košickou Lokomotívou 0:0. V zápase na oboch stranách chýbalo viac vyložených gólových príležitostí, hoci väčšie náznaky šancí mali predsa len domáci. A to napriek tomu, že ich výkon poznačilo skoré vylúčenie Dominika Jacka. Domáci hráč po ostrom vzájomnom súboji s hosťujúcim Šuľákom putoval po priamej červenej predčasne pod sprchy už v 24. minúte duelu. „Z môjho pohľadu pripúšťam, že to bol tvrdý zákrok, ale nemyslím si, že bol na červenú kartu. Nešiel som s úmyslom faulovať, nie som taký typ hráča. Išiel som získať loptu, no pošmykla sa mi stojná noha a tú druhú som mal zodvihnutú vysoko, lebo som si myslel, že súpera iba tak so špičkou prehodím. No pošmykol som sa a potom to možno vyzeralo tak, že som tam išiel s úmyslom kopnúť ho,“ vrátil sa D. Jacko ku zlomovému bodu stretnutia po ktorom verí, že trest nebude príliš vysoký. „Predsa len to bola priama červená karta, takže ťažko povedať ako to posúdia. Dúfam, že nedostanem viac ako dva zápasy.“

Spoločne s Dominikom Jackom nastúpil na pozícii defenzívneho záložníka aj Dávid Keresteš, pre ktorého bol úvodný zápas nového ročníka zároveň premiérovým, v ktorom nastúpil v prešovskom drese od začiatku zápasu. „Jasné, že som sa tešil. Ako každý futbalista, ktorý chce hrať. O tom, že pôjdem do zápasu som sa dozvedel až tesne pred stretnutím, keď tréner prezradil zostavu. Nebol tam teda čas na nejakú veľkú nervozitu, aj keď samozrejme možno keď som išiel na ihrisko nejaká malá tam bola. Potom už ale nie, rýchlo som sa oťukal,“ povedal po zápase prešovský odchovanec, ktorý mal po vylúčení spoluhráča v strede poľa sťaženú úlohu. „Rozhodca to mohol ohodnotiť žltou kartou, obaja išli do toho súboja ostro a nebezpečne. Domino tam nemal tú nohu až tak, aby z toho musela byť červená. Ale rozhodca sa tak rozhodol, nemôžeme s tým nič robiť,“ pridal svoj pohľad na dôležitý moment zápasu.

Aj s desiatimi hráčmi sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, gól sa im ale napokon dať nepodarilo. „My sme viac zapli a chceli hrať to, čo sme hrali aj v jedenástich. Nepustili sme ich do ničoho a hrali svoju hru aj naďalej,“ analyzoval priebeh duelu D. Keresteš a pokračoval: „My sme chceli držať loptu a súpera do ničoho nepúšťať. Naopak sme sa snažili koncentrovať, aby sme gól dali a snažili sme sa niečo vymyslieť aj vpredu. Gól sa nám ale streliť nepodarilo. Je ťažšie hrať o jedného menej, no aj s týmto hendikepom sme hrali na sto percent a veľa nechýbalo, aby v závere dal Dávid Leško z priameho kopu gól. Ak by lopta išla z priameho kopu iba o kúsok nižšie, neskončila by na brvne a tešili by sme sa z troch bodov.“ Hneď na úvod teda prišiel Tatran v domácom prostredí o dva body, ktoré sa budú snažiť zelenobieli získať späť už v najbližšom stretnutí na súperovej pôde – konkrétne v Rimavskej Sobote (sobota, 8. august o 17. hodine). „Do každého zápasu ideme vyhrať, no tentoraz sa to nepodarilo. Podľa priebehu ale môžeme povedať, že aj ten bod je dobrý. Budeme sa ale toto zaváhanie snažiť dohnať vonku,“ dodal D. Keresteš.

(ik)

Zdieľaj