Aj P. Lipták sa dal na trénerstvo, prioritou víkendu ale úspech na Gemeri

Vstup prešovským futbalistom do novej doxxbetligovej sezóny nevyšiel práve podľa predstáv. V úvodnom domácom stretnutí iba bezgólovo remizovali s košickou Lokomotívou (0:0) a doma stratili dva body v tabuľke pravdy. Podpísal sa pod to aj fakt, že Tatran hral vyše dve tretiny súboja oslabený o vylúčeného Dominika Jacka. „Napriek  tomu, že sme priskoro prišli o hráča nebolo to na ihrisku poznať. Snažili sme sa hrať futbal, kombinačne sa presadzovať cez kraje po zemi. Celkom nám to aj vychádzalo, loptu sme častejšie držali na nohách my. Nebolo to zlé, ale vzadu sme museli ostať vždy ostražití, lebo stále mohla prísť jedna odrazená lopta a brejk,“ hodnotil hru po vylúčení defenzívneho záložníka P. Lipták, ktorý v príprave často nastupoval práve na tomto poste. V prvom zápase ho ale tréner nasadil na stopérsky post. „Stopéra som hral aj v minulej sezóne, takže tomuto postu sa nebránim. Ale predpokladal som, že budem hrať rovnako ako v príprave v strede. Tréner sa však pred zápasom rozhodol takto a mne to neprekáža,“ dodal P. Lipták.

Vzhľadom na priebeh zápasu nepovažuje výslednú remízu za nespravodlivú. „Samozrejme dobrý výsledok by bol, keby sme vyhrali. Ale s desiatimi hráčmi sme v poli nehrali tak, aby naše oslabenie bolo vidno. Vo finálnej fáze nám však ten hráč chýbal a Paľo Šafranko bol vpredu príliš osamotený,“ uviedol hráč, ktorý v minulej sezóne častejšie laboroval pre bolesti chrbta. Potom, čo absolvoval cvičenia u špecialistu Borisa Tichanovského v Čechách však zdravotné problémy nehlási. „Zatiaľ zdravie slúži. Stále sú tam nejaké bolesti, ale vo futbale ma neovplyvňujú natoľko, aby som nemohol hrať a trénovať. Zatiaľ je to ok. Vynechal som iba prvé dva týždne prípravy, ale to som mal angínu. To je také moje povestné – keď sa začína trénovať ja vždy ochoriem. Ale teraz už je to v poriadku,“ usmieval sa náš odchovanec, ktorý pritom kvôli zdravotným problémom už rozmýšľal aj u možnom konci kariéry. „Vzhľadom na zdravotné komplikácie, ktoré som mal to chvíľu vyzeralo, že futbal aj opustím. Ale teraz sa situácia zmenila, je to v poriadku. Čo bude potom, tak nad tým sa nezamýšľam,“ hovorí, no na druhej strane po vzore Michala Krajníka a Ľuboša Belejíka, ktorý po konci kariéry zapríčinenej zdravotnými problémami začali s trénovaním v Šarišských Michaľanoch, sa dal na rovnakú dráhu – začal trénovať tím Hrabkova. „Hráme poslednú ôsmu ligu, teda tretiu triedu. Začínam sa oboznamovať aj s touto prácou. Je to pre mňa výzva a konečne som si našiel koníček, ktorému sa môžem venovať vo voľnom čase po tréningoch. Strašne ma to baví. Najmä keď vidím ako sa chlapci zlepšujú,“ prezradila o svojej novej úlohe opora zadných radov.

Stále sa ale sústredí najmä na svoju hráčsku kariéru a najbližší zápas, v ktorom budú chcieť zelenobieli získať späť body stratené proti Lokomotíve. V sobotu 9. augusta od 17. hodiny sa o to pokúsia v Rimavskej Sobote. „Minulý rok som hral na jeseň v Banskej Bystrici, a keďže ani Lokomotíva ani Rimavská Sobota nepostúpili do nadstavbovej časti, tak som ich v tomto roku hrať nevidel. Hráči v mužstvách sa pritom neustále striedajú, preto je pre mňa ťažké odhadnúť silu súpera,“ povedal pred sobotňajším zápasom P. Lipták, ktorý si ale spomína na predchádzajúce stretnutia, v ktorých sa Tatranu nezvyklo na Gemeri dariť. „Vždy to bolo o jednom góle a zvyčajne sme na to nejakou nekoncentrovanosťou doplatili my. Ale každý zápas je iný a dúfam, že to prelomíme. Budeme hrať dobre v obrane ako proti Lokomotíve a nepustíme súpera do šance. A v plnom počte využijeme nejakú šancu, ktorú si v každom zápase vieme vypracovať,“ verí v pretrhnutie nevydarených výsledkov na pôde Rimavskej Soboty prešovský bek.

(ik)

Zdieľaj