O víťazstve v derby rozhodol domáci kapitán!!!

Šlágrom 6. kola DOXXbet ligy SK. VÝCHOD bolo bezpochyby stretnutie 1. FC TATRAN Prešov, ktoré na domácom ihrisku privítalo mužstvo FC VSS Košice. Avšak žiadne derby nepozná favorita, čo sa potvrdilo aj  v  dnešnom stretnutí.

Hostia z Košíc začali zápas aktívnejšie, keď po rohovom kope mieril Djordjević nepresne. V 25. minúte zasa zneškodnil Horodníkov priamy kop strážca domácej svätyne Talian. Domáci hráči 1. FC TATRAN v prvom polčase ani raz poriadne neohrozili Ružinského bránu. Prvý polčas tak veľa futbalovej krásy nepriniesol, keďže väčšina súbojov sa odohrávala v strede ihriska a šance prichádzali len sporadicky. Medzišestnástkový futbal sledovali diváci aj na začiatku druhého polčasu. V 60. minúte sa dvakrát vyznamenal brankár hosťujúceho tímu Ružinský, ktorý najprv zneškodnil zakončenie Katonu a o chvíľu po nedorozumení hosťujúcich stopérov aj tutovku Leška. V 70. minúte mali hráči 1. FC TATRAN výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil Leško, ktorý utešenou strelou ponad múr poslal domáci tím do vedenia. Hostia z Košíc sa snažili vyrovnať, avšak domáca defenzíva stála na pevných nohách a do žiadnej vyloženej šance hosťujúcich hráčov nepustila, pričom aj v nadstavenom čase zblokovala nádejný pokus hosťujúceho kapitána Viazanka. O  výsledku stretnutia rozhodol  jediný  gól, ktorý symbolicky zaznamenal kapitán a doposiaľ najlepší tohtosezónny strelec domácich Dávid Leško.

1.FC TATRAN Prešov – FC VSS Košice 1:0 (0:0)

Gól: 70. Leško D.

Pred 1323 divákmi rozhodovali Horváth – Tomčík, Vorel;  ŽK: Bartek – Hovančík

ZOSTAVA 1. FC TATRAN: Talian, Bujňák, Petko /46. Voda/, Jacko P., Leško (C), Dzúrik /64. Maník/, Katona /89. Kraľovič/, Keresteš, Bartek, Luberda, Jacko.

ZOSTAVA FC VSS: Ružinský, Huk, Kubík, Dimun, Dordević, Pavúk, Tóth, Gáll /57. Trebuňák/, Viazanko (C), Hovančík /62. Karaš/, Horodín.

Zdieľaj