Dvojgólový náskok v Haniske na body nestačil

FK Haniska – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:2)

Góly: 28. Matúš Pekár, 72. Kolbas Jaroslav, 77. Cicman – 10. Leško Dávid, 22. Martin Luberda

Karty:   83. Gallo – 69. Keresteš

FK Haniska: Fedor – Klimek /87. Seman/, Gorej, Leško Pe., Majerník (K), Kolbas, Beck, Pekár, Maťaš /29. Gallo/, Horváth /53. Borovský/, Cicman.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák /56. Petko/, Jacko, Tamunoibiton, LeškoD. (K), Dzurik, Šafranko, Katona /84. Benes/, Keresteš, Bartek, Luberda.

Rozhodca: Cvengroš – Bednár, Tománek, NR-Micheľ

Diváci: 528

Hráči 1. FC TATRAN začali pomerne aktívne a v prvých desiatich minútach mali loptu prevažne na svojich kopačkách. Už v 3. minúte zahrávali hráči TATRANA priamy kop, ktorý zakončil Leško, avšak domáci brankár Fedor si s jeho pokusom poradil. V 10. minúte bol domáci brankár prekonaný, keď reparát zložil Leško a upravil na 0:1 pre 1. FC TATRAN. Hosťujúci hráči pokračovali vo svojej hre, čo im prinieslo aj druhý zásah, ktorým sa predviedol Luberda. V 22. minúte tak na ukazovateli skóre svietilo 0:2. Hráči FK Haniska však nezložili zbrane a už v 28. minúte znížil domáci kanonier Pekár. V ďalších minútach sa hral medzišestnástkový futbal a diváci videli len strelu Leška, s ktorou si Fedor poradil a vyrazil ju na roh.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci hráči, pričom niekoľko pekných akcií predviedli Kolbas, Beck a Gallo. Zvýšená aktivita domácich viedla k niekoľkým gólovým príležitostiam, z ktorých sa napokon ujalo zakončenie Kolbasa v 72. minúte, ktorý tak vyrovnal na 2:2. Dokonalý obrat zavŕšil v 77. minúte Cicman a hráči Hanisky sa mohli radovať z vedenia 3:2. V druhom polčase dominovali domáci hráči, ktorý už TATRAN nepustili do žiadnej vyloženej šance. Zaujímavé stretnutie sa tak skončilo víťazstvom domácich 3:2.

Krátky zostrih gólových príležitostí si pozrite tu…

Zdieľaj