3 body doma po zápase s Popradom

1. FC Tatran Prešov – FK Poprad  1:0 (1:0)

Po šesťročnom pôsobení vystriedal Vladimíra Lajčáka na pozícii hlavného trénera FK Poprad Pavol Mlynár, ktorý svoje dlhoročné skúsenosti zbieral aj v Tatrane na poste kondičného trénera. Diváci si príliš napätia počas vyrovnaného zápasu v sychravom pochmúrnom počasí neužili.  K väčšej pozornosti ich vyprovokoval  až pokutový kop prešovského kapitána Davida Leška v 36-tej minúte prvého polčasu, ktorý ale brankár Huszárik  vyrazil.  Gól Katonu v 45-tej minúte prvého polčasu zabezpečil nášmu tímu cenné tri body. V druhom  polčase boli   hráči na oboch stranách naďalej príliš opatrní a žiadna zmena skóre sa už nekonala. Nakoniec zápas skončil s výsledkom 1:0.

Vyjadrenia trénerov po zápase:

V prvej časti bola aktivita na strane súpera, z čoho rezultovala aj penalta, ktorú sme ešte ustáli, ale mrzelo nás, že sme neustrážili záver, keď sme inkasovali. Bola to škoda, lebo mužstvo pracovalo kvalitne. Preto sme si povedali, že pridáme v nasadení a mali sme i sľubné možnosti. Druhý polčas bol  v našom podaní lepší, za čo si zverenci zaslúžia pochvalu a na tomto výkone možno stavať ďalej,“ takto vyhodnotil zápas tréner Popradu Pavol Mlynár.

Bol to obojstranne kvalitný zápas, do prestávky sme boli lepší my, po nej zase hostia. Dúfam, že nám úspech pomôže pred ďalšími kolami. Podľa mňa to bol najkvalitnejší konkurent, ktorý sa u nás  v jeseni dosiaľ predstavil. Je to vyvážené mužstvo s kvalitnými jednotlivcami a naše víťazstvo sme preto doslova vydreli, chlapci išli na doraz,“ vyjadril sa hlavný tréner Tatrana Stanislav Varga.

Na otázku, či to nebol zároveň najmenej presvedčivý výkon jeho týmu na domácom ihrisku, reagoval takto:

Nemyslím si to. Treba predsa rešpektovať silu súpera, ktorého považujem za jedného z favoritov zápolení.  Disponuje vyzretými borcami ako Zápotoka či Palša, ktorého považujem za najlepšieho stopéra v súťaži. Také skúsenosti, aké majú oni, nemožno kúpiť v supermarkete. Treba ich získať, to hovorím aj našim  mladým hráčom, ktorí sa ešte len učia.

Gól: Katona (45´)

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, P. Jacko, Tubonemi (68. Voda), Leško (C), Dzurík, Šafranko, Katona (83. Hruška), Keresteš (88. Kraľovič), Bartek
Náhradníci: Ferenc – Mikluš, Štefančík, Voda, Kraľovič, Hruška, Maník

FK Poprad: Huszárik (C) – Jurčo, Palša, Tropp, Ferenc, Lukáč, Šuľa (80. Janigloš), Bilas, Palutka (64. Rams), Zápotoka (86. Durkot), Ujčík
Náhradníci: Durkot, Janigloš, Biskup, Rams, Malec

Rozhodca: Sedlár – Vorel, Ádam, NR-Vlčej

Karty:   48. Bujňák , 65. Tubonemi  – 18. Šuľa , 75. Zápotoka , 90. Huszárik , 90+2. Lukáč

*328  divákov*

 

 

Zdieľaj