12.kolo: FC Lokomotíva Košice – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:1)

12.kolo: FC Lokomotíva – 1.FC Tatran Prešov 11.októbra 2015 o 15,00

     Dnešné derby, druhé vzájomné v tejto sezóne, medzi hráčmi Lokomotívy Košice a Tatrana Prešov sa odohralo v Kostoľanoch nad Hornádom. Prvých 15 minút zápasu nebolo príliš bohatých na šance ani na jednej ani na druhej strane. Až v 17-tej minúte prvého polčasu mohli domáci doplatiť na svoju neopatrnosť, ktorú hneď využil kapitán Tatrana Dávid Leško, ale jeho strelu do prázdnej brány na čiare odkopol Horváth. O desať minút neskôr hlavička Horvátha len tesne minula bránu. V 31-vej minúte bola šanca na strane Prešova. Hruška sa dostal s loptou až do pokutového územia, ale z tejto situácie hostia nevyťažili nič. V 36-tej minúte si Košičania chceli pomôcť nepovoleným zákrokom, čo malo za následok pokutový kop a žltú kartu pre Galla. Lopta z kopačky Dávida Leška našla jasný cieľ v Macejovej bráne. O pár minút sa o ďalší zvrat v skóre pokúšal Keresteš, ale jeho strelu z cca 30 metrov Macej pohotovo zachytil. Hráči odchádzali do šatní po prvom polčase so stavom 0:1.

     V 52-ej minúte sa mohli domáci tešiť, ale Talian rýchlo zareagoval a loptu zrazil na rohový kop. Košičania boli aktívnejší, tlačili na Talianovu bránu a už v 61-ej minúte to vyzeralo na vyrovnanie po hlavičke Korijkova, ale jeho pokus bol neúspešný. V 72-ej minúte bola nariadená penalta teraz v prospech domácich. A bolo vyrovnané. Zajac to napálil priamo do stredu brány. V ďalších minútach sa pokúšali o zmenu skóre Macej a Katona, ale gól nestrelili. Desať minút pre koncom zápasu zasiahol brankár Tatrana v poslednej chvíli a loptu zachytil až z bránkovej čiary. Ešte pár nepresných nedotiahnutých útokov a zápas skončil rovnomerným skóre 1:1.

Vyjadrenia trénerov:

„Počasie dnes zohralo veľkú rolu. Terén nebol úplne ideálny, navyše fúkal silný vietor. To sú veci, ktoré výrazne ovplyvnia technickú stránku. Dennodenne pracujeme na tom, aby sa naša medzihra zlepšila, chceme hrať pekný kombinačný futbal, podobný, akým sa prezentuje práve Prešov. Dnes to ale bolo náročné aj z toho pohľadu, že proti nám stál kvalitný súper,“ vyjadril sa tréner  Lokomotívy Branislav Sokoli.

„Určite nie som spokojný, pretože v prvom zápase sme hrali od približne pätnástej minúty o jedného menej, v závere sme nastrelili žrď. Dnes sme mali viac šancí. Mrzí ma, že nám chýbal jeden z kľúčových hráčov, lebo musel ísť na repre. Neviem, či je to dobré vychovávať hráča pre reprezentáciu, keď ho potom v takýchto zápasoch nemôžeme využiť.  Paľo Šafranko  nenastúpil proti FC VSS, ani teraz. Sú to pri tom vážne derby zápasy, ktoré by si určite vychutnal. Mali by sme z toho viac osohu, ako keď je v repre. Verím, že tam aspoň nastúpil a bude to aj pre neho osožné,“ takto vyjadril nespokojnosť  tréner Tatrana Prešov Stanislav Varga.

Branislav Sokoli  následne reagoval takto: „Súhlasím, že Šafranko by zvýšil útočnú kvalitu Tatrana. S kolegom sme už skonštatovali, že z matematického hľadiska by bolo lepšie jeden zápas prehrať a druhý vyhrať. Ale pre nás majú tie dve remízy veľký význam. V prvom zápase v Prešove bola psychika hráčov ešte úplne iná, boli sme v štádiu spoznávania sa. Dnes už mám nároky na výkon vyššie. Opakujem, remízy s Prešovom sú dobré, hoci ak by sme jeden zápas vyhrali a druhý prehrali, mali by sme o bod viac.“

Góly: 72. Zajac (pen.) – 38. Leško (pen.)

Žlté karty:   37. Gallo (LKE), 62. Ruskovský (LKE), 85. Kolek (LKE) – 21. Bartek (PRE), 27. Jacko (PRE)

FC Lokomotíva Košice: Macej – Horváth, Cmarko, Gallo, Pa. Šuľák, Zajac (C), Korijkov, A. Leško, Harvila, Ruskovský, Chmelo
Náhradníci: Giertl – Labun, Vilkovský, Kolek, Pe. Šuľák, Petričko, Micovčák

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, Jacko, Tubonemi, D. Leško (C), Dzurík, Katona, Keresteš, Hruška, Bartek
Náhradníci: Ferenc, Štefančík, Voda, Micherda, Kraľovič, Maník, Mikluš

Rozhodovali: Krivošík – Mikulaj, Vitko – Kačenga

Divákov: 300

Zdieľaj