13.kolo 1. FC Tatran Prešov – MŠK Rimavská Sobota 5:0 (3:0)

5 úspešných striel do súperovej brány

V poradí trinásty majstrovský zápas sezóny 2015/2016 priniesol Tatranistom určite dostatok šťastia aj hernej pohody. Nerovnováhu výsledkov oboch súperov  z predchádzajúcich kôl bolo vidieť aj v tomto súboji. Počas prvých tridsať minút zápasu domáci nastrieľali do súperovej brány tri góly. Pričinili sa o ne Dávid Leško, Katona a Šafranko.  Zelenobieli boli  jednoznačne v prevahe, kontrolovali hru a zápas si vychutnávali. Súpera takmer nevpustili k Talianovej bráne.  Do šatní odchádzali so stavom 3:0.

Druhý polčas sa niesol v podobnej presile domácich.  V 54-tej minúte Pavol Šafranko zasadil do Beníkovej brány svoj druhý gól. Nebyť pohotového zákroku Beníka, Šafranko mohol mať na konte aj ďalší.  Napokon upravil konto Dávid Leško, keď  desať minút pred koncom zápasu pridal ešte jeden gól. Hostia  sa opakovane pokúšali  dostať k lopte, ale nedarilo sa im vypracovať si premyslený protiútok, ktorý by nejako vážne ohrozil domácich.  Tento súboj bol stopercentne v rukách Tatrana. Lúčili sa s divákmi s dobrým pocitom, keď na svetelnej tabuli bol zobrazený stav 5:0.

Vyjadrenia trénerov:

    ,,V prvom rade chcem zablahoželať súperovi, ktorý zaslúžene vyhral. Bol vo všetkých futbalových činnostiach lepší ako my. Ja som upozorňoval hráčov, že Prešovčania sú technicky dobre vybavení, sú rýchli, pokiaľ im dáme priestor, tak nás roztrhajú na kusy, čo sa myslím si potvrdilo. My z tohto musíme vyvodiť nejaké dôsledky, pretože už hráme druhý zápas pomaly bez útoku. Z môjho pohľadu to bolo jednoznačné víťazstvo Prešova a z našej strany môžem hodnotiť možno troch, štyroch hráčov, ktorí znesú aké-také kritéria, ale ostatní tomu kolektívu vôbec nepomohli a preto vravím výsledok je úplne jasný,“   takto ohodnotil súpera tréner Marián Kudlík.

    ,,I ja asi zopakujem slová kolegu, že vyhrali sme zaslúžene. Určite nám pomohlo, že sme dali rýchle góly a potom myslím si, že sme predviedli aj dobrú hru. Fakticky som spokojný so všetkým, aj to, že nikto sa nezranil, dali sme päť gólov, nedostali ani jeden. To bolo tiež dôležité pre našu obranu aj brankára a spokojný som aj s tým, že po Makove a po Lokomotíve, že sme dokázali aj kondične prečísliť súpera, aj keď sme mali v stredu zápas – 90 minút, ešte dlhá cesta, takže s týmto som určite dnes spokojný,“ pozitívne okomentoval svoj tým tréner Stanislav Varga.

,,Ono sa to všetko odvíja od podmienok a v podstate aj ten potenciál hráčov je taký, aký je. Nemôžme sa my vyhovárať, chýbal nám Husaník a Lupták, s ktorými by možno ináč to vyzeralo smerom do útoku,  ako títo dvaja maďarskí hráči, ktorí jednoducho videli, že kto tam je, …oni jednoducho loptu nepodržia, všetko sa nám vracalo, obrana sa dostala pod tlak, urobili sme potom chyby, aj nevynútené, ako  sa v tenise hovorí, ale dopredu sme v podstate my neznamenali nič, neviem, či tam bola jedna strela na bránu, …sme málo agresívni v súbojoch,“ takto sa ešte rozhovoril o svojich zverencoch kouč Rimavskej Soboty.

Prešovský kouč nazrel do budúcna: ,,… Teraz máme tri zápasy vonku prakticky, Mikuláš, Zvolen a potom ideme do Dunajskej Stredy, takže bude to zaujímavé. Zase nás čakajú také dlhšie cesty, dúfajme, že sa s tým nejak vyrovnáme. Skúsme pozerať na ten najbližší zápas, skúsme sa pripraviť a dúfam, že chlapci budú pristupovať k povinnostiam tak ako doteraz“.

,,…To je tiež potešujúce, že stále chcú dávať góly, stále chcú držať loptu, keď je možnosť dať gól, tak sa snažia to využiť,“ pochválil chlapcov Tatrana tréner.

Góly: 12. Leško, 15. Katona, 30. Šafranko, 54. Šafranko, 80. Leško

Karty:   80. Petko (PRE) – 61. Vargic (RSO)

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, Jacko (79. Luberda), Leško (K), Dzurík (71. Tamunoibiton), Šafranko, Katona, Keresteš, Hruška (63. Voda), Bartek. Tréner: Stanislav Varga
Náhradníci: Ferenc – Tamunoibiton, Lipták, Voda, Micherda, Kraľovič, Luberda

MŠK Rimavská Sobota: Beník – Zvara, Köböl, Almaský (16. Szilvási), Kemény, Alves Duarte (77. Gaza), Sivčevič (K), Petrán, Bajza, Vargic (83. Kasza), Karacs. Tréner: Marián Kudlík
Náhradníci: Kasza, Szilvási, Gazda, Bial, Prošovský

Rozhodovali: Jurenka – Jenčura, Ličko

Diváci: 303

Zdieľaj