15.kolo: MFK Lokomotíva Zvolen vs. 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:1)

     Posledná októbrová sobota patrila tentokrát zápasom 15.kola Doxxbet ligy. Prešovský Tatran vycestoval do Zvolena. Obe mužstvá sa v zápase pokúšali získať plnú bodovú nádielku. V prvom polčase boli  aktívnejší hostia, a aj úspešnejší. Už v 11-ej minúte Pavol Šafranko prekonal zvolenskú bránu a tak tlak  tatranistov bol ocenený stavom 0:1. No k ďalšiemu gólu sa už Šarišania nedostali. Nespokojný zvolenský tréner po prestávke vystriedal hneď dvoch hráčov a domáci akoby nabrali nový dych. Získali hernú prevahu a v 56-ej minúte ju zavŕšili gólom do prešovskej brány. Ďalších tridsať minút sa obe mužstvá pokúšali kombinovať a prečísliť súpera.  V 80-ej minúte sa to mohlo podariť Prešovu. Lopta sa odrazila od brvna, ale padla tesne pred čiaru. A tak ani v nadstavenom čase sa už skóre nezmenilo a  oba tímy získali rovnako po jednom bode.*

Hodnotenia trénerov:

    Tréner  Tatrana Prešov  Stanislav Varga takto ocenil výkon svojho tímu: „Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Zvolen je ťažký súper, špeciálne doma. Z nášho hľadiska sme dostali zvláštny gól z rohu, ktorý ani nemal byť, lebo lopta nebola tečovaná, ale mali sme si to ustrážiť. Zvolen nás v druhom polčase dostal trochu pod tlak. V závere sme mali aj smolu, keď sa gólová strela odrazila od brvna, ale ako vravím odohrali sme kvalitný zápas a s deľbou bodov sme spokojní “.

    Tréner Lokomotívy Zvolen Anton Jánoš okomentoval svoje pocity pred a počas zápasu: „Priznám sa, že z tohto zápasu som mal trošku obavy, hlavne z toho titulu, že v Prešove sme dostali nakladačku 3:0. Tatran má troch štyroch veľmi dobre disponovaných, rýchlych hráčov, ktorí vedia rozhodnúť zápas. Ostatní to vhodne dopĺňajú. Vedel som, že tí rýchli hráči nám budú robiť problémy a aj sa to potvrdilo pri prvom góle, keď súperov útočník predviedol neskutočne krásny šprint a nikto z našich s ním nestíhal, obranca sa nechal odtlačiť, ale moja otázka znie, prečo musel ísť stopér až ku čiare, keď tam mal byť pravý bek. V prvom polčase to malo z našej strany málo šťavy, mali sme dáke šance, ale zakončenie bolo slabé. Do druhého polčasu som to celé zmenil, lebo v úvode sme nastúpili  systémom základného rozostavenia – 4 1 4 1, potom som to dal na to, čo normálne hrávame -4 4 2. Súpera to možno aj prekvapilo, lebo nejako extra na to nereagoval, hral si stále svoju hru, darila sa mu najmä prechodová fáza. My sme si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, ktoré volali po ďalšom góle. A či je remíza spravodlivá? Pred zápasom aj cez polčas by som ju aj bral, nebolo mi všetko jedno, ako to spraviť, ako to poprehadzovať, aby to zafungovalo. Mohli sme ten zápas aj otočiť, ale nakoniec po nastrelenom brvne aj prehrať, tak asi je tá remíza spravodlivá “.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7f/Generic_football.png/220px-Generic_football.png

Góly:      11´  Šafranko;  56´  Starší

Karty:   60´  Daško (ZVO),  73´  Skvašík (ZVO), 74´  Balko (ZVO) 

                 55´  Bujňák (PRE), 72´  Jacko (PRE)

Zostava MFK Lokomotíva Zvolen: Gábriš – Kačala, Daško, Očenáš, Kamenec, Liener, Kamendy (C), Staško, Kožička, Skvašík, Starší.
Náhradníci: Javorina, Fuják, Kovalčík, Balko, Malatinec, Števček, Kučera

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Barát – Bujňák, Jacko, Tubonemi, Leško (C), Dzurík, Lipták, Šafranko, Katona, Keresteš, Luberda.
Náhradníci: Talian, Petko, Voda, Hruška, Bartek
Rozhodovali:  Pavlík – Roszbeck, Borsányi
Divákov:  250

Zdieľaj