Výsledky mládeže v 44. týždni

III.liga Východ dospelí VsFZ   U 21

15.kolo: FK Bodva Moldava nad Bodvou – 1. FC Tatran Prešov B  2 : 0 (1 : 0)

Zostava: Fabini – Stracenský, Micherda, Štefančík, Kalafut – Kovalčík, Kraľovič /77. Baláž/ – Šimko, Maník, Mikluš /46. Haščák/ – Adamčík /52. Pavúk/

Tréner Stanislav Baran:  „Na hrboľatom teréne pod slabým umelým osvetlením sme prehrali zápas. Domáci nás predčili v nasadení a dôrazom v osobných súbojoch. Vo vyrovnanom prvom polčase sme sa v závere dopustili chyby pri otvorení hry Miklušom a po následnej strate lopty sme dostali prvý gól. Domáci mali ešte jednú šancu, ktorú vyriešil brankár Fabini. V druhom polčase sme si vytvorili hernú prevahu a najväčšiu šancu nepremenil striedajúci Pavúk, ktorý nepremenil samostatný nájazd na brankára. V 70-ej minúte po nakopnutí lopty domácim družstvom sme dostali gól na 2:0. Z našej strany v tomto zápase chýbala väčšia herná kvalita“.

 Dôvera  1.Liga  SD U19

13.kolo :  Spartak Trnava   – 1.FC Tatran Prešov  2:2  (2:0)

Góly:  Adam, Pavúk

Tréner Patrik Durkáč:  ,,Posledný zápas sezóny sme odohrali na ihrisku Trnavy, kde sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany v strednom pásme s cieľom rýchleho prechodu do útoku cez krajné vertikály, čo sa nám darilo počas celého zápasu. V našom snažení nás pribrzdil veľmi lacný gól súpera po hrubej chybe brankára Fabíniho, ktorý neudržal ľahkú strelu z hranice pokutového územia a inkasovali sme gól. Ďalej sme pokračovali v dobrej defenzíve s náznakom niekoľkých dobrých príležitostí pri rýchlom protiútoku, ktoré sme však nedotiahli do úspešného konca. Po druhej chybe nášho hráča pri základnej rozohrávke súper zachytil prihrávku a z následnej situácie v pokutovom území sme sa dopustili faulu a nasledoval pokutový kop, ktorý súper premenil. Do druhého polčasu sme nastúpili so zvýšeným tlakom v obrannej zóne súper, čo malo za následok získavanie lôpt a vytváranie si gólových príležitostí po prechode cez krajné vertikály. Z nášho tlaku na súpera sme vyťažili prvý gól po štandardnej situácii Adama, ktorý znížil náskok súpera, čo prispelo k zvýšeniu úsilia hráčov a zisku hernej prevahy v druhom polčase. Z viacerých príležitostí sme dokázali využiť ešte jednu, keď po výbornej kolmej prihrávke pripravil gólovú pozíciu v druhom polčase výborne hrajúci Adam pre Pavúka, ktorý nekompromisnou strelou z vnútra pokutového územia zaistil vyrovnanie stavu. Nakoniec sme mohli zápas otočiť k nášmu víťazstvu, ale zo série štandardných situácii Krajňák hlavou netrafil bránu a Adam po vniknutí do pokutového územia taktiež nezakončil presne. Súpera sme prakticky nepustili do vyloženej šance na strelenie gólu, nebyť dvoch individuálnych chýb sme mohli odchádzať z Trnavy s plným bodovým ziskom. Podľa priebehu zápasu si myslím, že remíza je zaslúžená. Z jednotlivcov by som vyzdvihol výkony Haladeja počas celého stretnutia a Pavúka a Adama v druhom polčase. Keď neberieme do úvahy dve chyby, ktoré nás stáli 2 body, tak celé mužstvo si zaslúži pochvalu za tímovú prácu a nasadenie najmä v druhom polčase. Zápas sa hral vo vysokom tempe a spĺňal najvyššie kritéria dorasteneckej ligy.“

1.Liga SŽ U17

13.kolo:     1. FC Tatran Prešov – Spartak Trnava  1:1 (1:1)

Gól: Kráľovič

Zostava: Fojtíček – Dziak , Červeňák, Tomko, Šimko – Theisz , Timko, Uher (Seman)– Kočiško, Kráľovič, Svat (Strelec)

Tréner Marek Petruš: „ Zápas sme nezačali dobre , súper nás prehrával v strede poľa, inkasovali sme gól, v ďalších dvoch prípadoch nás podržal brankár Fojtíček, podarilo sa nám tesne pred polčasom vyrovnať Kráľovičom. Druhý polčas po prestriedaní  sa naša hra zlepšila, pridali sme na dôraze, začali sme s aktívnym napádaním, to nám prinieslo dve vyložené šance, ktoré Kráľovič nepremenil.  Aj preto považujem výsledok stretnutia za spravodlivý, súper bol v tomto zápase kvalitný, sebavedomý. Niektoré výkony mojich zverencov neboli najlepšie, takže musím nerozhodný výsledok akceptovať .“

1.Liga SŽ U15 – východ

15.kolo:  1.FC Tatran Prešov –  Vranov nad Topľou 2:0 (0:0)

Góly: Dolinský,  Kuba

Zostava:Horváth-Sova-Ondrej,Dolinský-Vasko-Bernát/Luterán/,Ficko,Kuba-Jopek/Gladiš/,Rigo/Maguľák/,Štefančin/Kolivoška/

Hodnotenie zápasu : ,,Tento zápas sme začali aktívne, snaha hráčov a pohyb v úvode boli vynikajúce, no po nepremenení niekoľkých gólových príležitostí tempo upadlo z našej strany, začali sme kaziť jednoduché prebratia lopty, prihrávky, čo znamenalo, že nám nevychádzali herné kombinácie. V defenzíve sme boli skoro bezchybný, výborne organizoval obranu Ondrej a Dolinský sa výborne zapájal do ofenzívnych herných kombinácií. V druhom polčase sme výrazne zlepšili ponukovú činnosť a po prestriedaní sme boli kolmejší a priamočiarejší, z čoho sme strelili oba góly Dolinským a Kubom. Hrali sme výborne kombinačne cez strednú a obe krajné vertikály a to   aj preto, že svoju ponukovú aktivitu zvýšili obaja krajný obrancovia. Našimi najlepšími hráčmi boli Ondrej, Dolinský, Kuba a výborne do zápasu naskočil Gladiš.”

I.Liga mladší žiaci U14 – východ 

15.kolo:  1.FC Tatran Prešov – Vranov nad Topľou   2:0 (0:0)

Góly:  Suslov, Olejník

Tréner  Richard Grajcar: ,,V poslednom domácom stretnutí v jesennej časti sme sa na domácom ihrisku prezentovali nie najlepšou hrou. Ihrisko bolo v zlom stave, čo nám nevyhovovalo, nakoľko náš herný prejav je založený na kombinačnej hre. Hráči Vranova bránili v bloku na svojej polke ihriska. V prvom polčase sme sa dostali do dvoch dobrých šancí, no neskórovali sme, Vranovčania hrozili z protiútokoch. Polčas skončil nerozhodne 0:0. V druhom polčase sme sa snažili o aktívnejšiu hru, čo prinieslo aj viac príležitostí, až v 40´ sme otvorili skóre, keď po peknom priamom kope sa presadil Suslov 1:0. V 60-ej minúte po peknej individuálnej akcií Štofana a následnom centri sa hlavou presadil Olejník 2:0.“

I.Liga mladší žiaci U13 – východ 

15.kolo:  Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov   2:3 (0:0)

Góly:   Sabol, Kraus, Kaľavský

Tréner Radoslav Kubánka:  ,, V predposlednom zápase jesennej časti sa na umelej tráve  odohral výborný zápas z oboch strán. Hralo vo vysokom tempe a vysokej kvalite oboch mužstiev. Počas celého zápasu sme si vypracovali veľmi veľa šanci, no našim ležérnym a zbrklím zakončením sme počas celého zápasu dávali šancu  na prijateľný výsledok súperovi, ktorý sa ju snažil využiť. Po zranení Didíka na začiatku zápasu sme mali na striedanie iba jedného hráča. V závere zápase hráči Bardejova nepremenili pokutový kop. Spokojný som s predvedenou hrou, no nespokojný s realizáciou zakončenia. Ak by sme len zopá r našich šancí premenili, tak výsledok by bol úplne iný.”

Dôvera I.Liga MŽ  U12 –  východ

Dohrávka – 12.kolo:   FK Poprad – 1.FC Tatran Prešov   4:18 (3:11)

Góly:Štefánik-6x; Tobiáš-3x; Demjanovič-2x; Spišiak-2x; Mrva;Vaxmanský; Jendruš; Horvát; Strachan

Zostava: Alexander HAVIRA, Michal ŠURIMA – Filip TIMKO, Matúš HORVÁT, Dávid BANK, Miroslav STRACHAN, René TOBIÁŠ, Adam GRIGER, Samuel SPIŠIAK, Alex IVANKO, Dávid VAXMANSKÝ, Jakub JAKUBKO, Jakub ŠTEFÁNIK, Kristián MRVA, Marko PLANČÁR, Marko PALAJ, Damián JENDRUŠ, Mikuláš DEMJANOVIČ

15.kolo:  Partizán Bardejov – 1.FC Tatran Prešov   4:26 (1:14)

Góly:   Štefánik-5x; Horvát-5x; Demjanovič-4x; Palaj-4x; Ivanko-2x; Mrva; Jakubko; Tobiáš; Spišiak; Plančár; Vaxmanský

Zostava:  Alexander HAVIRA, Michal ŠURIMA – Filip TIMKO, Matúš HORVÁT, Dávid BANK, Miroslav STRACHAN, René TOBIÁŠ, Samuel SPIŠIAK, Alex IVANKO, Dávid VAXMANSKÝ, Jakub JAKUBKO, Jakub ŠTEFÁNIK, Timotej KUKĽA, Kristián MRVA, Marko PLANČÁR, Marko PALAJ, Damián JENDRUŠ, Mikuláš DEMJANOVIČ

Tréner Radoslav Kubánka: ,,V Poprade chlapcom nemožno uprieť snahu o kombinačnú hru, ale tá nám nevychádzala podľa predstáv. Bolo bádať veľa nepresností v prihrávkach a spracovaní lopty. V tomto zápase sme veľa jednoduchých lôpt strácali, individuálnych chýb bolo oveľa viac ako v predošlých zápasoch. Celkovo hodnotím toto stretnutie ako podpriemerné z našej strany, chlapci majú na viac, ako tým, čím sa prezentovali na ihrisku. Riešenie niektorých herných situácií si núti individuálne konzultácie s hráčmi. K zápasu v Bardejove chlapci pristúpili zodpovedne, snažili sa o rýchlu prihrávku, kvalitný prvý dotyk – to sa im darilo celkom dobre, z čoho pramenili pekné góly. Chlapci sa vo vyložených šanciach neulakomili k snahe dosiahnuť gól, ale ponúkli nezištnú prihrávku spoluhráčovi – podali dobrý výkon proti slabučkému súperovi.”

Žiačky UW

4.kolo:  1.FC TATRAN PREŠOV : MFK Zemplín Michalovce 7:1 (3:1)

Góly: Sedláková – 4x, Semanová – 2x, Tomášová

Zostava:Kristína Lešková, Nicol Eperjesiova, Laura Žemberyová ,Stela Semanová, Laura Šimková, Kristína Sedláková,Kristína Tomášová, Diana Fedorová©, Kornélia Knišová, Petronela Sinayová, Juliana Jakabčinová, Viktória Klobušovská, Paula Galdunová, Slávka Jeníková, Sarah Štoffová

 Tréner žiačok Marek Semančík: „Po dlhšej prestávke dohrávali žiačky 4.kolo s Michalovcami v chladnom novembrovom počasí za peknej diváckej návštevy s úmyslom doma naplno bodovať a tak nestratiť kontakt s Bardejovom. Na zápas sme sa dobre pripravili, vedeli sme ,že nás nečaká ľahký súper. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, viac hry a aj šancí bolo na našich kopačkách. Po šanciach dobre hrajúcej Sedlákovej prišla ojedinelá šanca súpera, ktorú zneškodnila bravúrnym brankárskym zákrokom Lešková. Skóre sa menilo až v 23 minúte, kedy ukážkovo skórovala Semanová a o dve minúty otvorila svoj góloví účet v tomto zápase dobre hrajúca Sedláková. O minútu na to, však prišla studená sprcha v podobe kontaktného gólu, ktorý sme si v podstate dali sami, keď po rohovom kope súpera si loptu vrazila naša brankárka do siete 2:1. Súper dostal krídla a v tejto časti bol lepším tímom, až prišla ukážková akcia na jeden dotyk po osi Sedláková Žemberyová a zakončujúca Tomášová 3:1. Cez polčas si hráčky zobrali moje slová k srdcu a od začiatku nepustili súpera k hre a postupne navyšovali svoje skóre, kedy najme aktívna Sedláková strelila 3 góly a jeden pridala aj dobre hrajúca Semanová. V zápase sme vyskúšali aj našu mladšiu začínajúcu brankárku Viktóriu Klobušovskú, ktorá svoju úlohu zvládla. V zápase zahrali veľmi dobré všetky dievčatá, ale svojim výkonom vynikala s chuťou hrajúca Sedláková, ktorá nielen strelila 4 góly, ale ostatné aj pripravila. Chcem pochváliť aj hru súpera, ktorý síce prehral, ale bojoval až dokonca.“

Ženy UW II.Liga Východ

10.kolo 1.FC TATRAN PREŠOV: MFK Zemplín Michalovce 0:4 (0:3)

Zostava: Andrea Kucháriková, Michaela Labonová, Diana Macková, Daniela Brindová, Lenka Marhevská, Lea Šimčíková, Martina Gumanová, Soňa Vranková, Alena Marušová, Dominika Smalcová (K), Adriana Bačová, Alžbeta Vodičková, Nikola Buzgová, Silvia Veverková, Martina Migrová

Asistent trénera Marek Semančík:

 Po nešťastnej remíze v zápase s Lučencom, kedy dievčatá prišli v samom závere o všetky tri body, čakal na dievčatá súper, ktorý vzbudzoval rešpekt svojimi doterajšími výkonmi. MKF Zemplín Michalovce v doterajšom priebehu súťaže, prehral len raz a zo skóre 77:7 viedol súťaž. Súper svoju kvalitu potvrdil a od úvodu zápasu hral svoju nátlakovú hru s množstvom šancí. Šance si vytvárali cez krajne vertikály a hrozili aj po štandardných situáciách. Prvý gól prišiel po medzihre v strede poľa, keď hráčka súpera si umne zabehla za obranu hosti a domácej brankárke nedala šancu. Súper hrozil po nacvičených rohových kopoch. Skóre súpera narastalo po nádherných akciách. Polčas skončil 0.3 v prospech súpera. Za zmienku v prvom polčase stoja dva samostatné úniky našej hráčky Smalcovej do otvorenej obrany súpera, ktoré však aj s dávkou šťastia súperky zastavili. Naše hráčky vstúpili do zápasu až s prílišným rešpektom, čo viedlo k bezzubej hre smerom dopredu, k strate ľahkých lôpt. Pochvalu si však zaslúžia za dobre organizovanú obranu a nasadenie. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, ako ten prvý s tým rozdielom, že už aj domáce hráčky sa osmelili a mali pár náznakov akcií smerom dopredu. Súper však umne korigoval hru, strelil ešte jeden gól a tak zaslúžene vyhral. Z tohto zápasu si naše dievčatá môžu odniesť veľa z hry súpera a to aj napriek tomu, že sme prehrali. Vieme na čom máme pracovať a ja verím, že v jari to bude vyrovnanejšia partia z našej strany.“

 

 

Zdieľaj