V osemfinále Slovnaft Cupu Tatran neuspel

5.kolo: FC DAC Dunajská Streda vs. 1. FC Tatran Prešov 3:1 (4:3)

           V osemfinále futbalového Slovnaft Cupu si futbalisti 1.FC Tatran Prešov zmerali sily s prvoligistami z FC DAC Dunajská Streda. Domáci začali v plnom nasadení. Už v 2-ej minúte chýbalo len málo a  mohli mať na konte prvý gól. Pačinda poslal loptu za obranu, kde si šikovne nabehol Ljubičič. Loptu ale poslal ponad bránu. Ďalej sa aktívne snažili dostať cez prešovskú obranu. A tak presná strela Tubonemiho dunajsko-stredského brankára Tujvela iste prekvapila. Šarišania sa tak nečakane ujali vedenia už v 15-ej minúte, ale to trvalo len dve minúty a domáci Polievka vyrovnal. Prvý polčas tak skončil stavom 1:1, aj keď viac aktivity a nebezpečných útokov na bránu mali domáci.

         Druhý polčas sa to aj gólovo potvrdilo, keď do Barátovej brány pribudli ešte dva góly. Tatran sa pokúšal skórovať, ale domáci boli lepší. Za stavu 3:1 tak postupuje do štvrfinále Dunajská Streda. Ďalšími postupujúcimi zo zápasov 5.kola Slovenskej pohárovej súťaže sú zatiaľ Žilina, Zlaté Moravce, Trenčín, Košice, Senica a Slovan.

Góly: 17. Polievka, 57. Szarka, 80. Horváth – 15. Tubonemi

Zostava FC DAC Dunajská Streda: Tujvel- Ljubičič, Brašeň, Štepanovský, Michálik(C)- Pačinda, Horváth, Pambou, Sarr- Szarka, Polievka
Náhradníci: Milošovič, Straka, Mészáros, Lénárth, Grajales, Francis.

Zostava 1.FC TATRAN Prešov: Barát- Bujňák, Bartek, Luberda, Jacko- Petko, Tobonemi, Dzurík, Lipták, Leško, Šafranko
Náhradníci: Ferenc, Štefančík, Katona, Keresteš, Voda, Micherda, Hruška.

Rozhodovali: Prešinský – Hancko, Kováč

Divákov: 1458

 

videozostrih-zaujímavé momenty zo zápasu FC DAC Dunajská Streda vs. 1. FC Tatran Prešov v 5.kole Slovnaft Cupu

Zdieľaj