21.kolo / 20.marca 2016: FK Poprad vs. 1. FC Tatran Prešov 2:2 (1:1)

Góly: 29´ Ujčík, 78´ Lukáč – 39´ Katona, 50´ Macko

Karty:  13´  P. Jacko (PRE),  90+4´  Petko (PRE)

Zostava FK Poprad:   Huszárik – Streňo, Palša (C), Šuľa, Kica, Gruca, Bilas, Peciar, Marián Ferenc, Zápotoka, Ujčík
Náhradníci:  Malec, Lukáč, Gallovič, Janigloš, Palutka, Tropp, Jurčo

Zostava 1. FC Tatran Prešov:   Talian – Petko, P. Jacko (C), Tamunoibiton, Macko, Dzurík, Katona, Keresteš, Micherda, Bartek, Luberda
Náhradníci:  Maroš Ferenc, Cicman, Hadžić, Hruška, D. Jacko

„Bolo to pekné východniarske derby,“ takto okomentoval zápas tréner Varga.

     Posledný vzájomný zápas si obaja aktéri zahrali spoločne na ihrisku v Prešove v septembri a vtedy Popradčania odchádzali s jednogólovou nádielkou. Vtedajšia situácia bola  hlavne pre hráčov spod Tatier menej stresujúca. Nemuseli totiž kalkulovať s bodmi, ktoré im dnes môžu zaručiť postup do prvej šestky. Na rekonvalescenciu mali v podstate dva dni, vo štvrtok 17.marca totiž boli hosťujúcim mužstvom v odloženom majstrovskom zápase 20.kola Doxxbet ligy v Rimavskej Sobote. Tam sa im podarilo prekonať domácu bránu štyri krát a udržať  si skóre 0:4.   Tatran istotu postupu má, ale každý jeho stratený bod ho vzďaľuje od prvej priečky v základnej skupine Východ, ale  potom aj v celoslovenskej druhej lige, nakoľko všetky získané body si so sebou následne prenesú.

     Zápas sa odohral v nedeľu popoludní v NTC Poprad. Od začiatku prvého polčasu oba tímy aktívne kombinovali a pokúšali sa ohroziť bránu súpera, až sa to v 29-tej minúte  podarilo domácemu hráčovi Róbertovi Ujčíkovi, ktorý je hráčom FK Poprad len od začiatku tejto sezóny po prestupe z FC VSS Košice. Predtým si tatranské prostredie vychutnával ako hosťujúci hráč. Na jeho konto takto pribudol piaty gól tejto sezóny. Ani nie o tri minúty diváci znova pocítili dôvod na radosť.  Strela Zápotoku smerovala do brvna, odrazila sa na bránkovú čiaru a potom z nej vyskočila  von.  Podľa verdiktu rozhodcov, aj  v prospech zelenobielych, to gól nebol. V 39-tej minúte bolo vyrovnané. Peter Katona si na svoje konto pripisuje po týždni ďalší gól. Prekonal obrancu a úspešne vystrelil k ľavej žrdi.

     V druhom polčase sa v 50-ej minúte ujímajú vedenia Šarišania. O efektnú strelu z diaľky sa postaral Viliam Macko, popradský brankár nemal šancu. Ďalšie minúty boli na oboch stranách ihriska horúce. Modrobieli sa snažili útočiť a zvrátiť skóre. V 78-ej minúte sa  im to podarilo. Najlepší popradský strelec Marko Lukáč oblúkom k ľavej žrdi prekonal Taliana. Do konca zápasu sa už stav zápasu 2:2 nezmenil. Prešov sa jedným získaným bodom priblížil k vedúcim Košiciam a Poprad si postup do prvej šestky nepotvrdil.  Ostáva na siedmom mieste, ale ešte nie je nič stratené. O týždeň si zahrá v poslednom kole proti Lokomotíve Zvolen.

Vyjadrenia trénerov:

„…myslím, že divákom sa tento zápas páčil. Padli pekné góly. Poprad je kvalitné družstvo, keby sme boli vyhrali, bolo by to pre Poprad kruté. S remízou som spokojný, hoci, keď sme vyhrávali 2:1, mohli sme to dotiahnuť do víťazného konca,“  ohodnotil vyrovnané stretnutie tréner Prešova Stanislav Varga.

„...bolo to kvalitné stretnutie s dobrým pohybom, s dostatkom šancí. Trocha som smutný z toho, že tie šance, ktoré sme mali, sme nepremenili. Po chybe sme dostali vyrovnávajúci gól . Hráčom nemôžem nič vyčítať, lebo po štvrtkovom zápase na ihrisku nechali všetko. Až na to premieňanie šancí. Bod nám momentálne nič nerieši, ale nezostáva nám nič iné, len ďalej robiť a povzbudzovať chlapcov,“  takto netajil sklamanie popradský tréner Pavol Mlynár.

Rozhodovali:  Mastiš – Hrčka, Hrmo

Diváci:  578

Zdieľaj