22.kolo / 26.marca 2016 o 15,00: 1. FC Tatran Prešov vs. FK Spišská Nová Ves 2:1 (1:1)

Góly: 28´ Katona, 88´ Macko (pen.) – 37´ Boroš

Karty:   27´ Slejzák (SNV), 87´ Sedláček (SNV), 89´ Gouni (SNV)

Zostava  1. FC Tatran Prešov:  Talian – Petko, Jacko (C) (80´ Kačala), Cicman (67´ Grešák), Macko, Dzurík, Katona, Keresteš (61´ Hadžič), Micherda, Bartek, Jacko
Náhradníci: Ferenc, Kačala, Grešák, Lukáč, Voda, Hadžič, Kraľovič

Zostava  FK Spišská Nová Ves:  Gaborčík – Baranyi, Šoltés, Sedláček (C), Zekucia, Slejzák, Sirko, Kováč, Kiššák (46´ Vantroba), Boroš, Lipták ( 78´ Gouni)
Náhradníci: Tököly, Kunzo, Vantroba, Gouni

       Posledné spoločné stretnutie absolvovali oba tímy v októbri 2015.  Tatran si vtedy odniesol zo Spišskej 3 body a to za víťazstvo 2:3 (1:3).  Teraz na domácom ihrisku  si veľkonočnú nádielku 3 bodov opäť vybrali zelenobieli. Zápas trochu komplikoval dážď.

       V 28-ej minúte si Gaborčík neubránil svoje územie a Katona  sa tak postaral o jednogólový náskok.  Aj keď sa hra prevažne presúvala na polovicu hostí, predsa len sa Spišiaci nedali len tak odstaviť a neboli ľahkým súperom. Ešte v prvom polčase skóre nečakane vyrovnal Boroš. Aj keď sa domáci mali oveľa viacej  šancí, hlavne Katona a Hadžič, nejako sa im nedarilo preklenúť súperovu obranu. Už to vyzeralo, že sa zápas skončí nerozhodne, ale v  88- ej minúte sa presne umiestneným pokutovým kopom vyznamenal Macko a tak  si  domáci hráči a diváci na tribúne vydýchli.  Zápas sa už len dohrával, prekvapil ešte jeden únik hosťujúceho mužstva, ale domáca obrana bola pevná. Tatran tak dohral posledný zápas  základnej časti úspešne a ostáva na druhom mieste za Košicami.  Tréner Varga na tlačovke vyjadril spokojnosť s umiestnením a výkonom svojho tímu: „S doterajšími výkonmi môžeme byť vcelku spokojní. Výnimkou je azda len zápas v Haniske, ktorý sme si prehrali prakticky sami.“

Vyjadrenia trénerov:

        „Domáci mali hru v rukách, ale cez našu pozornú obranu sa presadzovali veľmi ťažko. Mrzí ma, že o osude zápasu napokon rozhodla situácia, ktorá na futbalové ihriská nepatrí. Tatran to nepotrebuje, má veľmi dobré mužstvo a do konca zápasu ešte zostávalo niekoľko minút. V poslednej minúte sme mohli opäť vyrovnať, nechýbalo veľa. Verím, že Prešov bude aj v nadstavbe miešať karty v boji o postup. Ako správny lokálpatriot budem fandiť východniarom,“ poznamenal  tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Ondáš aj na margo pokutového kopu.

      „Tentoraz to rozhodne nebol náš deň. Po úvodných vysokých jarných víťazstvách nás mnohí pasovali do roly favorita, pritom to bol len začiatok. Hráčom snahu uprieť nemožno, mali sme dostatok šancí, trafili sme dvakrát žrď, viackrát sa vyznamenal súperov brankár. S plynúcim časom sme sa prispôsobili hre súpera. Keď sme predvádzali tú našu, dokázali sme súpera zatlačiť. Som rád, že sme aj napriek tomu vyhrali. Treba si ceniť takéto zápasy, v ktorých vyhráte, hoci vám hra nejde úplne podľa predstáv. Na druhej strane, v dlhodobej súťaži je to prirodzený jav, že nie každý zápas odohráte tak, ako si predstavujete,“ vyhodnotil hru svojich zverencov prešovský tréner Stanislav Varga.

 

Rozhodovali: Perašín – Súkeníková, Čajka

Diváci: 460

Zdieľaj