1.kolo nadstavby o postup do FL / 3. apríl 2016 o 10,30: MŠK Žilina „B“ vs. 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Góly: 36´ Krela, 90+3´ Václavik  –  73´ Katona

Karty:     35´ Vallo (ZIN), 53´ Šušolík (ZIN), 65´ Krela (ZIN)   70´ Luberda (PRE) – červená karta

Zostava  MŠK Žilina B: Mandous – Hučko, Mbah, Vallo (72´ Drbúl), Hancko, Šušolík, Letić (60´ Minárik), Václavik, Tlacháč, Gorelčík, Krela (81´ Majšitnik)
Náhradníci:  Kňazovič – Drbúl, Dybala, Chríbik, Boženík, Minárik, Majštinik

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, Jacko, Tubonemi, Macko (77´ Cicman), Dzurík, Katona, Keresteš (46´ Hadžić), Micherda (46´ Kačala), Bartek, Luberda
Náhradníci:  Jacko, Hadžić, Kačala, Cicman, Ferenc

       Šarišania si svoju druhú pozíciu zo základnej časti preniesli aj do nadstavby. Prvý zápas si zahrali vonku, tentokrát na hlavnom ihrisku v Žiline v trocha netradičnom čase v nedeľu o 10,30.  Už prvé minúty mohli znamenať nepríjemný začiatok pre zelenobielych. Gorelčík využil chybu P.Jacka, Talian by už nemal šancu za zásah, ale našťastie  lopta zasiahla len bránkovú konštrukciu. V 18-ej minúte Katona poslal loptu na  žilinskú bránu, ale tá letela príliš vysoko. Ďalšie minúty prvého polčasu bola lopta striedavo v držaní raz domácich a potom zase hostí. Hral sa kombinačný futbal, ale nikomu sa nedarilo preklenúť súperovu obranu. Osem minút pre koncom prvého polčasu sa ku lopte dostal Jakub Krela,  ten úspešne prekonal Taliana a naklonil šťastie na stranu MŠK Žilina B s jednogólovým náskokom. Žltozelení, podporení úspechom, ohrozili Tatranistov ešte raz. Talian ale pohotovo zasiahol proti strele Hancka.

      Druhý polčas začali aktívnejšie hostia.  V prvých jeho minútach nebezpečne  útočil na bránu Mandousa najskôr Viliam Macko,  o minútu neskôr letela tesne ponad bránu strela Hectora Tubonemiho a potom to do  ľavej tyčky zacielil Nermin Hadžič.  Žilinčania mali zase šťastie aj v 62-ej minúte , keď Katona z bezprostrednej blízkosti zasiahol iba tyč. Tatranu sa nedarilo  preraziť Mandousovu svätyňu a ešte viac im to skomplikoval Luberda, keď v 70-ej minúte fauloval Krelu. Vyslúžil si za to červenú kartu.  Šarišania ale napriek početnej nevýhode vyrovnali. V 74-ej minúte sa o to šikovne postaral Katona.  Aj ďalšie minúty húževnato bojovali a vyzeralo to, že si bod ubránia. Ale nestalo sa tak. Domáci využili poslednú minútu z nadstavených troch minút. O druhý gól sa na strane Žiliny postaral Váslavík a tak Tatranisti po prvom nadstavbovom kole zostali bez bodu.

Vyjadrenia po zápase:

     „Tešili sme sa na zápas s dobrým súperom na hlavnom ihrisku. Chceli sme hrať kombinačný futbal. Zápas mal dobrú úroveň, hralo sa v dobrom tempe a nasadení. Strelili sme prvý gól, Prešov mal tiež nejaké šance, my sme nepremenili pološance na 2:0. Škoda, že po červenej karte sme dostali vyrovnávajúci gól po nepozornosti v stredovej zóne. Napriek tomu sme išli za gólom a víťazstvom, v záverečných minútach sme boli zaslúžene odmenení a strelili víťazný gól, “ takto prezentoval spokojnosť asistent trénera MŠK Žilina „B“ Tibor Goljan.

      „Tento zápas možno zaradiť do kategórie smolných, futbal nám v ňom ukázal odvrátenú tvár. Úvodný inkasovaný gól bol polovlastenec, po tečovanej strele. Červená karta bola prísna, šlo o zákrok pri čiare a faulovaného domáceho futbalistu by ešte dostihli ďalší naši hráči. Aj napriek oslabeniu sa nám podarilo vyrovnať, mali sme i ďalšie možnosti, ktoré skončili na konštrukcii žilinskej brány. Hoci rozhodca pôvodne signalizoval len dve nadstavené minúty, napokon pridal ešte jednu a v posledných sekundách sme inkasovali rozhodujúci gól,“ vyjadril svoj názor na priebeh zápasu kormidelník Prešova Stanislav Varga.

Rozhodovali:  Ochotnický – Barenčík, Štrbo

Diváci: 300

Zdieľaj