10.kolo nadstavby o postup do FL / 28.máj 2016 o 17,00 1. FC Tatran Prešov – FK Pohronie 0:0 (0:0)

Karty: 34´ Keresteš (PRE), 84´ Dzurík (PRE) – 19´ Hudák (POH), 60´ Blaho (POH), 69´ Paraj (POH)

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, P. Jacko (C), Tubonemi – Macko, Dzurík, Katona, Keresteš, Hruška – Luberda

Náhradníci: Ferenc, Cicman, Kačala, Lukáč, Voda, Micherda, D. Jacko

Zostava FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Holec – Nosko, Sekereš (C), Prikryl, Pelegríni – Frimmel, Garaj, Hudák, Paraj, Blahút – Matuškovič

Náhradníci: Bališ, Páleník, Blaho, Poliaček, Packo

V 4.kole nadstavbovej časti o postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa hráči 1.FC Prešov stretli vo vzájomnom zápase na ihrisku FK Pohronie 24.apríla 2016 s výsledkom: FK Pohronie vs. 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1). K trojbodovému zisku hostí vtedy prispel Lukáš Hruška.

Zápas 10.kola nadstavbovej časti a pre zelenobielych zároveň predposledný majstrovský zápas v sezóne 2015/2016 nerozhodol o zisku potrebných troch bodov.

Napriek príjemnému počasiu a pocitu domácej pôdy Šarišania nedokázali preraziť nečakane húževnatú obranu hostí. Zápas bol bohatý na šance a to na oboch stranách. Z jedenástich rohových kopov do prvej prestávky a ďalších piatich v priebehu druhého polčasu však nebol úspešný ani jeden. Pohrončanom nemožno uprieť bojovnosť a ani aktivitu. Veď už v 23-ej minúte mohli pohnúť skóre, keď Talian v poslednej chvíli odrazil nebezpečnú Garajovu strelu. O necelých desať minút mohol skórovať Tubonemi, ale jeho lopta sa ocitla v bočnej sieti. Neskôr Frimmel ohrozil domácu bránu, keď loptu dostal za brankára, ale na šťastie ju ešte stihol vykopnúť prešovský obranca. Pred koncom polčasu mohli karty v náš prospech zamiešať Dzurík a Katona. V druhom polčase padali strely, ale opäť mimo bránu. V 60-ej minúte zaujal Hruška, ale jeho strela zamierila do žrde. Päť minút pred koncom zápasu ešte skúsil zabodovať Katona, ale neúspešne. Pred posledným hvizdom diváci čakali, že to snáď už vyjde Tubonemimu, ale márne. Hneď na to si vydýchli, keď hosťujúci Páleník netrafil prešovskú bránu. Hostia si odniesli z Prešova bod. Domácim sa podarilo udržať naďalej druhé miesto v tabuľke so stratou jedného bodu na VSS Košice, lebo Košičania deň predtým prehrali jednogólovým rozdielom s FC Nitra.

Rozhodovali: Kačenga – Brendza, Poracký

888 prítomných divákov

Zdieľaj