Po bezgólovom derby deľba bodov

Celotýždňové predpoklady vysokej návštevy sa naplnili, na Tatran prišlo cez 3000 divákov, a tak sa mohla dôstojne vrátiť do nášho najstaršieho futbalového klubu na Slovensku Fortuna liga.

V prvom domácom dueli sme sa mohli tešiť na východniarske derby, ktoré nám chýbalo na najvyššej úrovni už tri roky. Do Prešova zavítali Michalovce.

V krásnej večernej atmosfére televízny duel, bohužiaľ, nenadchol. Najmä v prvom polčase sme sledovali bitku pozorných obrán s bezzubými útokmi. Nepresnosti v strede poľa sa striedali s úpornou snahou preraziť do šestnástky Michaloviec v podaní Katonu, Leška, Tubonemiho či Streňa. Hostia naopak predvádzali rýchle protiútoky cez Kuncu a Kostelníka, do zakončení sa však Žofčák so Škutkom často nedostávali. Prvý polčas s minimom šancí a zaujímavých príležitostí skončil výsledkom 0:0.

Druhé dejstvo prinieslo hernú prevahu domácich, k prvým náznakom príležitostí sa však prebíjal ďalekonosnými pokusmi hosťujúci Žofčák. Stupňujúca sa snaha našich hráčov nakoniec vyústila v gól – Tubonemi sa, nanešťastie, nachádzal v ofsajde. Pred koncom stretnutia nesadla Leškovi centrovaná lopta ideálne na nohu, pred bránou len prihrával, no Kubus zakončil mimo.

Konečný verdikt stretnutia znie – 0:0, a my tak máme na konte prvý bod po návrate do najvyššej súťaže, ktorý sa síce máli, no pevne verme, že si ich „koňare“ budú pripisovať pravidelne.

Ohlasy trénerov :

Stanislav Varga, tréner Prešova: „Bol to bojovný zápas, ktorému svetlá nad ihriskom pridali zaujímavú atmosféru. Žiaľ, chýbal tomu gól, my sme ho síce dosiahli, no neplatil a debata o tom v tejto chvíli prislúcha niekomu inému. S bodom spokojný nie som a dúfam, že sa najbližšie dočkáme víťazstva.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Škoda prvého polčasu, resp. niektorých nedotiahnutých akcií z našej strany. Inak to bol predovšetkým bojovný zápas medzi šestnástkami s minimom šancí. Ale mal svoj náboj a my odchádzame spokojní s remízou.“

1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Rozhodoval: Sedlák, 3040 divákov

Zostavy a striedania:

Prešov: Talian – Kačala, Bartek, Luberda, Bujňák – Dzúrik (69. Keresteš), P. Jacko – Streňo (75. Kubus), Katona (88. Dupkala), D. Leško – Tubonemi

Michalovce: Macej – Calero, T. Sedlák, Vernon, Šimčák – Grič – Kunca, Danko, Žofčák (90. Bednár), Koscelník (78. A. Leško)- Škutka (85. Bellas)

Zdieľaj