Zo Žiliny odchádzame s príučkou

Tretie kolo Fortuna Ligy nás zaviedlo na trávnik MŠK Žilina. Domáci majú na štadióne nový umelý trávnik, na ktorom je zvykom hrať lepší kombinačný futbal. Ním nás v konečnom účtovaní jasne predčili.

Od úvodného výkopu bol jasný úmysel oboch trénerov, zatiaľ čo hostia prišli uhrať slušný výsledok s možným bodovým ziskom, domáci sa rútili od prvej minúty do útočných lavín v snahe získať tri body.

Svoje úmysly potvrdili hneď prvým gólom, už v 4.minúte sa po centri Mabouku z pravej strany presadili hlavičkou úplne voľný Škvarka – 1:0. Naši hráči sa snažili odpovedať rýchlym protiútokom, Katona s Kerestešom sa rútili zoči-voči Vavrovi, akciu prerušila záchranná brzda Králika za ktorú videl žltú kartu. „Šošoni“ pokračovali v tlaku, v 15.minúte sa už Špalek tešil z navýšenia skóre, proti bol ofsajdový verdikt. V 26.minúte sa o Škvarkovej strele a Talianovom vyrazení ocitol Otubanjo pred prázdnou bránou, Bartek mu loptu skvelým zákrokom vykopol z pod nôh na roh. Po polhodine hry sa do streleckej príležitosti dostal Dávid Leško, jeho technický pokus na zadnú žrď ale nemal dostatočnú razanciu. Odpoveď Žiliny na seba nenechala dlho čakať, v 36.minúte sa domáci po ľavej strane prebili k našej šestnástke, Hlohovský nacentroval pred bránu, osamotený Bujňák nešťastným spôsobom položil loptu pred Otubanja, ktorý sa už nemýlil – 2:0. V 45-minúte mohlo byť už rozhodnuté, Hlohovského nábeh nestihli zachytiť Dzurík s Jackom, domáci hráč mieril len do Taliana, vďaka ktorému sa lopta odrazila od brvna.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Hneď od jeho úvodu chceli domáci spečatiť svoju výhru. V 51. minúte sa po ľavej strane prebil k lopte Škvarka, jeho nástrel skončil na zadnej žrdi, kde z ostrého uhla posielal loptu do brány Mabouka, na bránkovej čiare však zasiahol Špalka, ktorý bol konečným strelcom – 3:0. S pribúdajúcimi minútami sa už aj naši hráči dostávali do hry. Striedajúci Tubonemi sa v 62.minúte rútil sám na Volešáka, domáci gólman prečítal jeho úmysel, loptu skvele vypichol rukami a následne odkopol do bezpečia. Keď sa o chvíľu na to nepresadil ani Katona, bol rad znovu na domácich. Staronová tvár v žilinskom drese, Momodou Ceesay, našiel v 66.minúte Filipa Hlovoského, ten sa osamotený pred Talianom nemýlil – 4:0. O zápase už bolo rozhodnuté, domáci po Škvarkovej príležitosti v 82.minúte vďaka Talianovi skóre nezmenili, a „koňare“ si s trpkou prehrou pripisujú ďalší zápas bez skórovaného gólu.

Navyše sa náš tím ocitá na poslednom mieste Fortuna ligy, po nečakane jasných výhrach Zlatých Moraviec a Senice.

HLASY TRÉNEROV :

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: „Oceňujem hru súpera, ktorý ako nováčik hral sympaticky, nezavrel sa vzadu, ale hral otvorenú partiu, čo sme ani nečakali. Chlapci hrali s vášňou, chutil im futbal, podporili ich fanúšikovia, ktorým ďakujem a uhrali čisté konto, takže gratulujem.“

Ján Karaffa, asistent trénera Prešova: „Gratulujem súperovi, podal výborný výkon. Pomohol mu rýchly gól, keď sme inkasovali už v 4. minúte, ale bez ohľadu na to, kedy gól padol, nám súper ukázal, kde sú naše nedostatky. Pre nás je tento zápas opäť ponaučením, že je veľký rozdiel medzi druhou ligou a najvyššou súťažou. Zbierame skúsenosti a musíme sa zamerať na ďalší zápas so Senicou. Musíme si vyčistiť hlavy, vyzdvihnúť pozitíva z tohto duelu, lebo aj tie v našej hre boli a na nich stavať.“

MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 4. Škvarka, 36. Otubanjo, 51. Mabouka, 69. Hlohovský

Rozhodoval: Kružliak,

ŽK: Králik, Vavro – Jacko, 2365 divákov.

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Pečovský – Diaz (66. Ceesay), Škvarka – Špalek, Otubanjo (77. Vallo), Hlohovský (70. Paur)

Prešov: Talian – Kačala (57. Tubonemi), Bartek (84. Micherda), Luberda, Bujňák – Dzurík, Jacko – Streňo, Keresteš, Leško (69. Kubus) – Katona

Foto : TASR. Domáci boli takmer vždy o krok napred

Na snímke v¾avo Martin Luberda (Prešov) a Nikolas Špalek (Žilina) v súboji o loptu v zápase 3. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 30. júla 2016 v Žiline. FOTO TASR - Erika Ïurèová

Zdieľaj