Po povinnej výhre postupujeme v Slovnaft Cupe do tretieho kola

Druhého kola Slovnaft Cupu sa zúčastnili už aj naši hráči. Za súperom sme cestovali do Predmiera.

Domáci sa v prvom kole radovali z výhry 3:2 proti ŠK Javorník Makov. Na trápiaceho sa prvoligistu si domáci účastník 5.ligy veril. Zápas tomu aj nasvedčoval. Domáci zubami nechtami, aj občasnými protiútokmi, ubránili nerozhodný stav do 70.minúty. Po ofenzívnych striedaniach v polčase a zvýšení aktivity sa presadil Tubonemi. Zápas sa definitívne zlomil v náš prospech, v 74.minúte sme pridali ďalší gól. Striedajúci Dávid Leško našiel lopte cestu až do brány. V 76.minúte prišiel na trávnik Martin Dupkala namiesto Tubonemiho, a strelecké šťastie sa usmialo aj naňho. A to dokonca dvakrát, v 78. a 90.minúte. Svojimi gólmi spečatil konečný výsledok na 4:0.

Chlapci sa konečne v sezóne dočkali vytúžených gólov. Pevne verme, že to už pretavia aj do ligových zápasov. Najbližšiu možnosť budú mať už túto sobotu v trnavskej CityAréne. Zápas sa začína o 19:00.

Slovnaft Cup, 2.kolo:
FK Predmier – 1.FC Tatran Prešov 0:4 (0:0)
Góly: 70. Tubonemi, 74. Leško, 78. a 90. Dupkala
Diváci: 950

TATRAN: Penksa – Streňo, Luberda, Bartek, Dzurík – Keresteš, P. Jacko (C), Kačala (46. Katona) – Kubus, Tubonemi (76. Dupkala), Rolinc (46.D. Leško)

PREDMIER: Uríček – Čička, J. Bačík (C), Kocian, Taška (84. Čillík), P. Pobijak, Husár, A. Pobijak (73. Klus), R. Bačík (74. Chvalník), Šimoník, Bajza

V treťom kole sa stretneme FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA na jej pôde. Predpokladaný termín je 14.september.

Zdieľaj