Kraľovič: Mám cieľ, na ktorý nečakám, ale snažím sa isť oproti.

Kral_VZ3_7708Ďalším z mladíkov vo výbere 1. FC Tatran Prešov je 21-ročný Slavomír Kraľovič. „Krali“ je odchovanec Tatranu, skvelý tvorca gólových akcií a veľký gentleman.  S týmto, vzrastom nie najvyšším, ale o to viac húževnatým, blonďákom sme si vymenili zopár informácií.

Pôsobíš poväčšine v B-tíme, budem sa teda venovať jemu. Ako hodnotíš posledný zápas vo Veľkom Horeši? Čo bolo hlavným dôvodom prehry, a čo z tohto zápasu si ty, alebo celý tím, odnášate?

Určite sme chceli v Horeši bodovať. Bol to hrateľný súper, aj keď mal viacero skúsenejších hráčov. Nanešťastie, inkasovali sme ako prví a nevedeli sme sa presadiť do postavenej obrany. To sa nám, bohužiaľ, nestalo prvýkrát, musíme sa tomu vyvarovať a body určite prídu.

Kristián Hirka ťa pasoval za jedného z ťahúňov, ktorý jemu, ale aj iným tvorí množstvo gólových príležitostí. V tejto sezóne si ešte nedal gól, celkovo ich v posledných sezónach veľa nemáš, napriek tomu, že ťa viacerí považujú za ofenzívneho hráča. Si ten typ, ktorý radšej prihrá a hľadá voľného kolegu, ako keby mal páliť?

Futbal je o góloch, každý ho chce dať, inak to nie je ani u mňa. O to viac mrzí, že ich veľa nemám. Nechcem byť len hráč, ktorý prihráva na góly, na druhej strane, treba ich aj nejako vypracovať. Ja som spokojný, aj keď v zápase pripravím akékoľvek príležitosti, a ešte keď z toho padne gól, mám z toho radosť.

Celú kariéru si hráčom Tatranu. Predpokladám, že sa určite naskytli nejaké možnosti k hosťovaniam alebo prestupom. Čo ťa tak udržalo v Prešove? Láska ku klubu, rodina, priatelia, spokojnosť trénerov s tvojimi výkonmi, nedostatočne kvalitná ponuka… ?

Ponuky aj možnosti odisť boli , ale nikdy to nebolo také, aby som bol na 100 percent presvedčený, že je to správne rozhodnutie.

Ako momentálne vidíš svoju budúcnosť v klube? Myslíš, že sa staneš súčasťou A-tímu? Čo pre to robíš, a čo Ťa k tomu motivuje?

Určite ma neteší, že hrávam iba za juniorku, ale nomináciu na ligu si musím vybojovať práve tam. Ak budú výkony, tak to príde. Tak to funguje. Motiváciou sú samotné zápasy v 1.lige.

S veľkou pravdepodobnosťou budeš aj o týždeň súčasťou zostavy juniorky. Doma privítate Svidník (siedme miesto – pozn.). Čo je pre teba receptom, ako poraziť tohto súpera?

Ideme do zápasu jednoznačne za výhrou, musíme začať hrať efektívny futbal, zbierať body a ukázať, že nie sme v tejto lige iba do počtu. Chceme hrať o vyššie priečky.
Recept: dať viac gólov ako súper.

Ako vnímaš situáciu vo Fortuna lige? Tatran nestrieľa veľa gólov, ale remíza na Pasienkoch by ho mohla nakopnúť..?

Áno, takáto remíza určite potešila, nakopla.  Je to odrazový mostík do ďalších zápasov, v ktorých verím, že budeme opäť bodovať, a spoločne, A mužstvo aj juniorka, budeme v tabuľke už len stúpať.

Čo ty a tvoj názor na výstavbu štadióna? Založila sa partnerská spoločnosť, veci sa hýbu, domáce zápasy budú pravdepodobne v Poprade… Tešíš sa?

Prešov si zaslúži hrať ligu na novom štadióne. Verím, že sa to dotiahne do úspešného konca.

Od viacerých „zdrojov“ som počul, že si poctivý chlapec , ktorý drie na ihrisku aj mimo neho. Čím to asi môže byť  ?

Mám cieľ, na ktorý nečakám, ale snažím sa isť oproti. Verím v to, čo nám aj tréner neustále prízvukuje:  „Čo futbalu dáš, to ti vráti.“

Slavovi a celému tímu držíme v najbližšom dueli palce.

Zdieľaj