Tatran opäť nedal gól a padol na dno tabuľky

Desať kôl sa hráči Dunajskej Stredy netešili z víťazstva. Počas poslednej soboty sa to však zmenilo.

Začiatok stretnutia vyzeral lepšie pre domácich hráčov. Už v štvrtej minúte sa k strele dostal Dávid Leško, neskorší smutný hrdina zápasu, jeho krížny pokus skončil mimo. V 15.minúte pálil Simon odrazenú loptu len do napadajúceho Barteka. Hráči sa ťažko dostávali do šestnástok súpera. Loptu mali na svojich kopačkách častejšie domáci, tí sa v 23.minúte mohli tešiť z vedenia. Už skôr spomínaný Leško zahrával roh, po ktorom Huk zahral jasne rukou. Nariadený pokutový kop sám domáci tvorca predošlej situácie poslal do ľavej spojnice Tofiloského brány. Naši hráči sa od tejto chvíle dostali do hernej letargie, z ktorej im už nič nepomohlo. V tridsiatej minúte Leško vyprášil rukavice hosťujúceho gólmana. Hráči DAC si stále častejšie vytvárali rýchle kontry. V 42.minúte využil Brašen Leškov nedôraz na nasadenie „jasličiek“, nimi našiel zbiehajúceho Pačindu, ten z prvej predĺžil do vápna, kde skrumáž vyriešil Štepanovský tečovaním lopty do brány – 0:1.

Do druhého polčasu sme vstupovali s nádejou na zlepšenie výkonu a presnosti. Bohužiaľ, stalo sa to najhoršie, čo sa stať mohlo. Hneď z prvej príležitosti sa presadil po rohovom kope hlavou nikým nekrytý Kwin – 0:2. O dve minúty neskôr zastavil Talian Pačindov technický pokus, na druhej strane nepochodil Olasunkanmi. Koňare zvýšili obrátky, čoho výsledkom boli ďalšie nájazdy do šestnástky DAC. V 61.minúte ale ukázali, ako na tom tím skutočne je. Katona napálil loptu do Brašeňa na čiare, tá sa odrazila na malé vápno, odkiaľ Leško trestuhodne napálil mimo. Bránu mal prázdnu. Kalich horkosti sme si vypili do dna. V 67.minúte sa nádhernou strelou presadil Szarka – 0:3. V 87.minúte ešte Pačinda napálil zo štandartky brvno.

1. FC Tatran Prešov – DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)
Góly: 44´Štepanovský, 47´Kwin, 68´Szarka
Rozhodoval: Vlk
ŽK: Kwin, Štepanovský
1390 divákov

Zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bartek (52´Keresteš), Jacko, Micherda, Petko – Bujňák, Dzurík, Leško (67´Kačala), Ashiru- Tubonemi, Rolinc (54´Katona)

Dunajská Streda: Tofiloski – Kwin, Ľ. Michalík, Huk, Brašeň – Ľupták, Simon – Štepanovský (84´Vida), Sarr (88´Szépe), Pačinda – Szarka (80´Polievka)

Hlasy trénerov:

Stanislav Varga: „Dnešný zápas sme prehrali v hlavách. V prvom polčase sme mali prevahu i viaceré šance. Potom prišla jedenástka, ktorú sme nepremenili. Do zápasu sme sa ešte mohli vrátiť, ale Katona v dobrej šanci trafil len hráča na čiare a vedľa išla aj dorážka. Opakujem, tento zápas sme prehrali v hlavách.“

Krisztián Németh: „Prežívame ťažké obdobie, keďže sme mali výsledkovo katastrofálny štart do sezóny. Tento zápas bol pre nás kľúčový. Chceli sme sa odpútať od posledného miesta a v priamej konfrontácii s Prešovom sme na to mali ideálnu možnosť. Teší ma, že hráči zvládli tento zápas aj napriek tlaku, pod ktorým sú v súčasnej situácii. Napriek tomu zvládli tento zápas a hrali sebavedomo. Som rád, že sme potešili našich fanúšikov a som presvedčený, že tento výsledok nám pomôže.“

Najbližší zápas odohrá Tatran na pôde AS Trenčín, v nedeľu 2.10. od 17:30.

Fotogaléria zo zápasu: 1. FC Tatran Prešov – oficálna FB stránka

Zdieľaj