3.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 2:0 (1:0)
Góly: 42´Semanová, 85´Macková
Zostava:
Lešková- Žemberyová, Gumanová, Marhevská (56´Knišová), Macková(K), Smalcová (53´Šimčíková), Sedláková (66´Brindová), Semanová, Vranková (87´Kuchariková), Marušová (46´Lackovičová), Bačová
Slová trénera:
Marek Semančík: Na zápas s Popradom sme sa pripravovali celý týždeň. Vedeli sme, že je to kombinačne hrajúce družstvo so silnými individualitami. Už pohárový zápas nám ukázal, že budú zdatným súperom. Zápas sme začali náporom, vypracovali sme si viaceré šance, ktoré však ostali nevyužité. Hlavne šance Sedlákovej volali po góle. Súper umne kombinoval, ale obrana na čele so Žemberyovou stála na pevných nohách. Gól prišiel po prvom rohovom kope v 42.minúte, kedy po dobre rozohranom rohovom kope Sedlákovej si najvyššie na loptu naskočila Stelka Semanová a hosťujúcej brankárke nedala šancu. Bol to jej 10.gól. V druhom polčase tlak pokračoval, ale skóre sa zmenilo až do 85.minúty, kedy kapitánka Macková ukázala svoj prehľad, keď z 30 metrov prelobovala brankárku súpera. Zápas sme však nezvládli po kombinačnej stránke. Kopili sme detské chyby, ktoré v ďalších zápasoch musíme odstrániť. Tešíme sa na ďalší zápas.“

4.kolo – ŠK Novohrad Lučenec – 1. FC Tatran Prešov 0:3 (0:2)
Góly: 12´ 40´ 85´(p.k.) Semanová
Zostava:
Lešková – Žemberyová (68´Kuchariková), Gumanová, Verčimáková, Macková, Jakabčinová, Sedláková, Semanová, Vranková, Marušová, Bačová
Marek Semančík:Zápas v Lučenci sme odohrali za stáleho dažďa na umelej ploche v oklieštenej zostave. Od začiatku zápasu sme mali loptu vo svojej moci a po prvých 10 minútach mohlo byť rozhodnuté. Šance Semanovej , Vrankovej a ani Mackovej sme však nepremenili. Prvý gól prišiel v 12 minúte, kedy kapitánka Macková po individuálnej akcii vyzvala nezištnou kolmou prihrávkou do šprinterského súboja Semanovú, ktorá sa presadila medzi dvoma brániacimi hráčkami súpera a chladnokrvne rozvlnila sieť – 0:1. Ďalšie minúty sme naďalej neúspešne dobíjali bránu súpera. Mali sme viaceré štandardné situácie, ale nedotiahli sme ich do gólového efektu. V 40.minúte sa vybrala na výlet do súperovej 16-tky stopérka Žemberyova a po krásnom sóle pripravila 2.gól v zápase Semanovej, ktorá tento raz skórovala svojou slabšou nohou. Druhý polčas sme pokračovali v zahadzovaní šancí. Výsledok na 3:0 upravila v závere zápasu opäť Semanová z penalty po faule na Vrankovú. Za bojovnosť a predvedenú hru chcem pochváliť všetky hráčky.“

Slovenský pohár

2.kolo – 1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 0:4 (0:3)
Góly: 3´45´Roháčová, 14´Galarovičová, 84´Mikolajová

ŽIAČKY

1.liga žiačky Východ

3.kolo – 1. FC Tatran Prešov – ŠK Štich Humenné 0:12 (0:7)
Góly: 8´10´31´46´Sivčová, 4´25´65´Vasiľková, 19´49´Mattová, 9´Kováčová, 38´Piškaninová, 48´Ihnatová
Zostava:
Anská, Repáková, Eperješiová, Sinayová, Švecová, Šimková (K), Jusková, Kecerová, Klobušovská, Ivanová, Luptáková, Kočiščáková, Jeníková, Gajdošová, Šestáková, Onofrejová, Dupkalová
Peter Lupták: „Na zápas sme nastúpili s novým kádrom, keďže 8-9 dievčat z minulej sezóny už postúpilo o kategóriu vyššie. V novovytvorenom družstve majú prevahu hráčky ročníka 2005, 2006 (ktoré začali s futbalom iba na konci minulej sezóny), čiže som očakával náročný zápas, čo sa aj splnilo. Zápas ovplyvnili rýchle góly po našich hrubých chybách, čo výrazne podlomilo psychiku dievčat. Dievčatá mali problém s otváraním hry a tým pádom aj s prechodom do útoku. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí a prečíslení, no fyzicky zdatnejšie súperky (ročníky 2002) nám vo finálnej fáze nedovolili skórovať. Dievčatá sa ešte len oboznamovali s hrou na veľkom ihrisku.“

14344119_560608410790177_7188520449989792436_n

4.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 2:3 (1:2)
Góly: 4´60´Kecerová – 14´Hricová, 29´Kočišová, 63´Spielmannová
Zostava:
Anská, Dupkalová, Eperješiová, Sinayová, Švecová, Jusková, Kecerová, Klobušovská(K), Ivanová, Luptáková, Kočiščáková, Jeníková, Gajdošová, Onofrejová, Oršuľáková
Peter Lupták: „V druhom zápase sezóny sme podali koncentrovanejší a bojovnejší výkon. Už v 3.minúte mala veľkú šancu Kecerová, no gólom skončila až jej následná akcia o minútu neskôr. Prvý polčas bol vyrhttp://www.1fctatran.sk/wp-admin/post.php?post=4537&action=editovnaný, no po našom nedôraze pred bránou sme 2-krát inkasovali. V druhom polčase sme súpera viac pritlačili, no premenili sme už iba jednu šancu, keď Jusková krásne obišla 3 protihráčky a kolmicou našla Luptákovú, ktorej strelu dorazila do prázdnej brány Onofrejová. Avšak po zbytočnej strate lopty po autovom vhadzovaní sme z rýchleho protiútoku 2 na 1 inkasovali šesť minút pred koncom rozhodujúci gól. V závere sme už nevyrovnali, aj keď sme ešte zahrávali sériu rohových kopov a v poslednej minúte samostatný nájazd Luptákovej v poslednej chvíli zablokovala šmýkačkou stopérka hostí.“

5.kolo – FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (3:0)
Góly: 11´57´Barillová, 8´Tothová, 17´Házyová, 55´Luštiková
Zostava:
Anská, Eperješiová, Sinayová, Švecová, Jusková, Kecerová, Klobušovská“K“, Ivanová, Luptáková, Vaľková, Jeníková, Gajdošová, Onofrejová
Peter Lupták: „Dievčatá splnili hlavnú úlohu, ktorú sme si dali pred zápasom t.j. konštruktívna rozohrávka už od brankárky. Odohrali sme vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali dosť šancí, po ktorých sme si vypracovali 6-7 rohových kopov, ale gól sme nedali. Trochu nás pribrzdili 2 individuálne chyby v úvode, po ktorých sme inkasovali. Dievčatá sa však nezbavovali lopty, ale snažili sa riešiť situácie futbalovo, čo sa aj darilo, avšak rozdiel bol vo fyzickej prevahe, ktorú súper využil v oboch „šestnástkach“. V medzihre sme boli takmer vyrovnaným súperom, preto výsledok je pre nás trochu krutý.“

U19

1.liga starší dorast

4.kolo – 1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 0:0
Zostava:
Slánčik- Dziak, Grejták(K), Tomko, Krajňák – Adam, Haščák – Šimko (57.Izvorský), Špyrka, Grešák- Pavúk
Marek Petruš: „Chceli sme uspieť v domácom stretnutí, ale proti nám stál húževnatý súper, ktorý mal svoju kvalitu. Nám sa nepodarilo skórovať už v treťom stretnutí po sebe, aj keď sme mali niekoľko situácií na strelenie gólu , nedočkali sme sa ho. Na druhej strane treba dodať, že aj súper mal viacero nebezpečných situácií, ktoré nedokázal premeniť, aj vďaka dobre chytajúcemu brankárovi A. Slánčikovi. Herný prejav mužstva nebol v tomto stretnutí najlepší (nie všetci hráči hrali na úrovni svojich možností), boli úseky hry , kde sme hrali kŕčovito, nervózne, bolo badať prílišne chcenie uspieť v zápase. Mohli sme vyhrať, ale aj prehrať, takže remíza je podľa mňa spravodlivá.“FOTO: FB – Akadémia 1.FCT (kliknite)

5.kolo – FC Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 59´Bango (pk)
Zostava:
Slánčik – Dziak, Grejták (K), Tomko, Krajňák (71.Svat, 90.Šimko) – Haščák, Theisz (71.Vojtaško)- Pavúk, Špyrka, Adam, Grešák
Mare Petruš: „Samozrejme, s výsledkom nie sme spokojní, pretože proti lídrovi súťaže sme odohrali veľmi dobré stretnutie. Polčas sme jasne dominovali, lenže príležitosti k streleniu gólu sme trestuhodne pozahadzovali. Druhý polčas bol už vyrovnaný, útoky sa striedali z jednej strany na druhú, domáci využili pokutový kop (po skrate hráča , ktorý zahral ramenom v pokutovom území), svoj náskok si už, aj so šťastím, udržali. Tento zápas sme prehrali nezaslúžene, pretože sme boli lepším mužstvom. Spokojný som bol s predvedenou hrou, ale ak sa chceme tešiť z výsledkov musíme už premieňať gólové príležitosti.“

U17

1.liga mladší dorast

4.kolo – MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 0:0
Zostavy:
Paluba – Strachan, Sabol, Múdry, Juda – Sabolčík, Švec – Košuda, Stach (80.Pastirčík), Slebodník – Dzuričko
Mgr. Radoslav Kačala: „Odohrali sme veľmi vyrovnaný zápas s fyzicky dobre disponovaným súperom. Napriek získanému bodu nemôžem byť spokojný. Nepodarilo sa nám streliť gól, hoci príležitosti sme opäť mali dostatok. Domáci sa nás snažili najviac ohrozovať zo štandartných situácií, ale tie sa nám aj za prispenia šťastia podarilo k spokojnosti vyriešiť. Mňa najviac mrzia nepremenené tutovky Šveca a Košudu. Napriek vyrovnanému priebehu zápasu si myslím, že sme tento zápas mali vyhrať.“

5.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 54´Košuda, 79´Švec – 25´Jirka
Zostavy:
Paluba – Strachan, Sabol, Múdry, Juda – Sabolčík, Švec – Slebodník, Stach (41.Pastirčík), Košuda – Dzuričko
Mgr. Radoslav Kačala: „Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme boli síce dominantnejší na lopte, ale naša hra sa končila na hranici súperovej šestnástky. Nedokázali sme si pripravovať príležitosti na ohrozenie súperovej bránky. Prechodová fáza bola síce pomerne uspokojivá, ale chýbal nám moment prekvapenia, zrýchlenie hry. Súper nás potrestal brejkom do otvorenej obrany prvou strelou na našu bránku. V druhom polčase sme urobili niekoľko zmien. Z ihriska odišiel Stach, ktorého nahradil Pastirčík, ale hlavná zmena nastala v rozostavení. Prešli sme na hru s 1 defenzívnym stredopoliarom, čím sme posilnili našu ofenzívu. Museli sme zariskovať a začať hrať viac otvorenejšie a nátlakovo. To sa nám oplatilo. Vypracovali sme si šance na dva zápasy a hoci sme pomerne skoro vyrovnali, rozhodujúci moment prišiel až 1 minútu pred uplynutím riadnej hracej doby. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, ale my sme hrali naozaj oduševnene a išli sme trpezlivo a zodpovedne za svojím cieľom. V infarktovom závere sa presadil Švec a rozhodol o našom zaslúženom víťazstve. Ja sa chcem touto cestou poďakovať všetkým hráčom za zodpovedný prístup k zápasu. Hrali tak, ako sme si povedali, do poslednej sekundy zápasu a konečne sa k tomu pridala aj naša lavička, ktorá žila spoločne s hráčmi na ihrisku. Verím, že toto víťazstvo nás konečne nakopne k lepším výsledkom, lebo po hernej stránke to je pomerne uspokojujúce. Chlapci, ďakujem!!!

U16

4.kolo – MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 4:3 (3:2)
Góly: 5´30´75´Kridla, 15´Novák – 22´Kolivoška, 39´Kost (vlastný), 43´Sova
Zostava:
Spodniak – Šellong, Dolinský, Ondrej, Maguľák – Kolivoška, Sova – Sabol (40. Štefančin), Bednarčák (73. Luterán), Ivanecký (73. Gladiš) – Jopek
Mgr. Stanislav Baran: „Zápas sme začali chybou Dolinského a bolo 1:0. Po nezvládnutom rohovom kope dokonca 2:0. Do zápasu sme sa vrátili krásnou strelou Kolivošku, ktorou sme znížili na 2:1. Tretí gól zaznamenali domáci po chybe brankára. Pred prestávkou, po našom rohovom kope, sme znížili na 3:2. Hneď v úvode druhého polčasu, po peknej Sovovej strele, bolo 3:3. Škoda, že sme z množstva ďalších príležitosti nedokázali streliť gól. Šance na skórovanie mali Dolinský, Ivanecký a Ondrej. Nevyužili sme šance a domáci v 75.minúte, po chybe v obrane, nám strelili víťazný gól. Veľká škoda! Za predvedený výkon sme si nezaslúžili prehrať. Stále robíme chyby, ktoré nás stoja body. Hlavne v druhom polčase sme dominovali, ale znovu nám body unikli. Veľmi by sme potrebovali víťazstvo na navrátenie sebadôvery hráčom.

5.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 1:2 (1:1)
Góly: 4´Sabol – 17´Zedek, 51´Csáno
Zostava:
Spodniak – Šellong, Ondrej, Kolivoška, Maguľák – Dolinský, Sova – Jopek, Bednarčák (73. Gladiš), Ivanecký (64. Luterán) – Sabol
Mgr. Stanislav Baran: „Vyšiel nám úvod zápasu, keď sme v 4.minúte Sabolom strelili gól. Škoda veľkej šance Jopeka, ktorá zostala nevyužitá. Súper vyrovnal po peknej strele v 17.minúte. Hostia mali v prvom polčase viac z hry, ale bez gólových možností. V druhom polčase, po nedorozumení v obrane, sme dostali druhý gól. Do konca zápasu sme boli lepším družstvom. Kolmými loptami sme sa dostávali za obranu hosti, ale finálna prihrávka nenachádzala našich hráčov. Škoda, že strely Dolinského netrafili hosťujúcu bránu. Naši hráči bojovali. Ale, ako už viackrát, chyby v obrane a nepremenené šance nás pripravili o víťazstvo.

U15

1.liga starší žiaci

4.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 8:1 (3:0)
Góly: 45´58´Kaňuch, 9´Krull (vl.), 15´Barkáč, 17´Piliar, 39´Marcinko, 43´Jendrek, 49´Hurný – 70´Hamráček
Zostava:
Spodniak – Olejník (41.Timko), Šoltis, Piliar, Jendrek (43.Korba) – Koma (K), Hurný, Marcinko (50. Guman) – Suslov, Kaňuch, Barkáč (46.Volák)
Patrik Durkáč: „Domáci zápas so súperom zo Spišskej Novej Vsi sme zvládli herne aj výsledkovo, čo ma teší. Snažili sme sa o aktívnu hru v obrannej a útočnej fáze hry, čo sa nám darilo. Chlapci plnili taktické pokyny, snažili sme sa využívať krajné vertikály v prechodovej fáze so zapojením krajných obrancov do finálnej fázy útoku, čo sa nám podarilo naplniť. Nedostatkom našej hry bola nízka efektivita zakončenia vyložených gólových príležitostí. Pozitívom bol fakt, že sme sa dokázali do týchto príležitostí dostať aj napriek prehustenému priestoru pred pokutovým územím. Podali sme kolektívny výkon, ťažko je vyzdvihnúť jednotlivca, pretože na výkone a výsledku družstva sa naozaj v rovnakej miere podieľali všetci chlapci, ktorí nastúpili na zápas. Chcem poďakovať celému družstvu za predvedený výkon.“

Predohrávka – 13.kolo – FK Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov 1:5 (0:4)
Góly: 24´40´Suslov, 7´Štefančin, 25´Piliar, 35´Barkáč – 48´Vartovník
Zostava:
Šimko – Kaňuch (36.Štofan), Timko, Olejník, Piliar (K), Jendrek (36.Korba) – Marcinko, Hurný (48. Guman), Suslov (50.Jurčšin) – Barkáč, Štefančín
Patrik Durkáč: „Zápas v Spišskej Novej Vsi sme hrali v pozmenenej zostave, čo však nenarušilo náš herný prejav. Hrali sme kombinačný futbal s cieľom využívať krajné vertikály na vedenie útoku s finálnou prihrávkou do pokutového územia. V útočnej fáze sme hrali s chuťou , nestrácali sme lopty a hráči zapojení do útočnej fázy hry mali dobrý pohyb. Spolupráca stredovej a útočnej formácie fungovala na kvalitnej úrovni. Nedostatkom útočnej fázy hry bola nízka efektivita zakončenia. V obrannej fáze hry nás súper nepreveril. Podali sme kvalitný kolektívny výkon. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

5.kolo – MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)
Góly: 6´Novák – 13´Hurný
Zostava:
Spodniak – Kaňuch, Timko, Koma (K), Štofan, Jendrek – Hurný, Marcinko, Suslov – Barkáč (33.Volák), Štefančín
Patrik Durkáč: „Zápas v Michalovciach bol z našej strany nevydarený a v doterajšom priebehu sezóny najslabší výkon nášho družstva. Chceli sme hrať aktívne v obrannej aj útočnej fáze hry, ale chýbala nám ochota viacerých hráčov dostať zo seba maximum, preto sme sa herne trápili so súperom, ktorý sa zameral na hlbokú defenzívu a nedokázali sme sa herne presadiť v prehustenom priestore pred pokutovým územím. Gól sme dostali po troch po sebe idúcich individuálnych chybách z protiútoku do otvorenej obrany. Rýchlo sme vyrovnali pekným gólom Hurného. Od tohto momentu sme sa prispôsobili hre súpera, hrali sme málo aktívne vo fáze vedenia útoku. Je pravdou, že nie ideálny terén sa podpísal tiež na kvalite herného prejavu nášho družstva, keďže sme sa snažili o kombinačný futbal. Napriek priemernému hernému výkonu sme mali príležitosti na strelenie gólu, ale nepodarilo sa nám premeniť príležitosti. V Michalovciach sme stratili 2 body. Súper nás v obrane nepreveril, keďže na gól sme im prihrali my. Celkovo hodnotím zápas ako priemerný a s našim výkonom nemôžem byť spokojný. Prístup niektorých hráčov bol v rozpore s ambíciami tohto družstva a taký prístup sa nesmie opakovať!“

U14

4.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 12:0 (6:0)
Góly: 10´16´18´70´Jambor, 8´38´Kandala, 22´Sabol, 44´Tkáč, 56´Molčan, 65´Švec, 67´Guľaša, 32´Macejko (Vl.)
Zostava:
Šimko (36.Šoltés) – Didík (36.Tkáč), Guľaša, Molčan, Krištof S., Horvát (36.Krištof K.), Novajovský (46.Švec), Kandala, Kaľavský, Sabol (36. Silvai), Jambor
Tomáš Eliaš: „Od začiatku sme mali zápas jasne v rukách, zvládli sme ho herne aj výsledkovo čo ma teší. Chlapci si schuti zahrali a som rád, že opäť dostali priestor všetci hráči. Chlapcom k výsledku blahoželám.“

Predohrávka – 13.kolo – FK Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov 0:8 (0:6)
Góly: 8´12´69´Novajovský, 17´33´Jambor, 1´Sabol, 27´Molčan, 42´Silvai
Zostava:
Šoltés – Didík , Guľaša (36.Krištof K.), Molčan, Krištof S., Horvát, Novajovský, Kandala (36.Silvai), Kaľavský (36.Tkáč), Sabol, Jambor (36.Sekerák)
Tomáš Eliaš: „V zápase sme od úvodu dominovali, snažili sme sa zápas čo najskôr rozhodnúť a to sa nám aj podarilo. Chlapci si schuti zahrali a som rád, že opäť dostali priestor všetci hráči. Chlapcom k výsledku blahoželám.“

5.kolo – MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 2:5 (2:2)
Góly: 18´Fenin, 25´Holp (pk) – 6´47´Jambor, 58´62´Molčan, 19´Švec
ČK: 42´Drahokoupil – 25´Guľaša
Zostavy:
Šimko  – Sekerák , Guľaša, Molčan, Krištof S., Horvát, Novajovský, Kandala (63.Kundrát), Kaľavský, Švec (61.Kraus), Jambor
Tomáš Eliaš: „Zápas mal od úvodu solídny náboj, stretli sme sa s 1. súperom, ktorý sa snažil kombinovať a „hrať futbal“. Po úvodnom góle súper vyrovnal po hrubej chybe nášho brankára. Po strelení nášho druhého gólu rozhodca odpískal z môjho pohľadu nepochopiteľný pokutový kop a vylúčil nášho hráča. V druhom polčase chlapci splnili všetky pokyny, ktoré dostali v kabíne a v podstate súpera prevýšili vo všetkých činnostiach či už v obrannej, alebo útočnej fáze hry. Chlapcom blahoželám.“

U13

1.liga mladší žiaci

4.kolo – FC VSS Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:1)
Góly: 15´Segeďa, 22´Sabolčík – 20´35´50´Demjanovič
Zostava:
Šurima – Strachan, Palaj, Horvát,- Cisko, Bilas – Demjanovič, Štefánik (Jendruš, Balánik)
Radačovský – Tobiáš, Spišiak, Vaxmanský – Mrva, Jurek – Ivanko, Jakubko (Bank, Plančár)
Marek Ondrík: „Zápas sa hral obojstranne v dobrom tempe, s množstvom gólových šancí na oboch stranách. My sme vôbec nehrali sebavedomo, hráči pôsobili nervózne, z čoho pramenili technické chyby pri hre 1 na 1, pri preberaní, pri rozohrávke. Naši hráči sa ťažko presadzovali, lebo súper hral dôrazne veľmi dobre. V tomto zápase, aj napriek množstvu chýb, sme boli technicky kreatívnejší, kombinačnejší.
Nemôžem však hráčom uprieť nasadenie a túžbu zvíťaziť, aj za snahu hrať kombinačne – aj keď sa im nie veľmi darilo – ich chcem pochváliť.
Naši najlepší hráči : Demjanovič, Tobiáš, Strachan, Jakubko a obaja brankári – Šurima, Radačovský

Predohrávka – 13.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 3:1 (3:0)
Góly: 1´16´Demjanovič, 4´Ivanko – 34´Bortoli
Zostava:
Šurima – Strachan, Griger, Vaxmanský – Bilas, Nehila – Demjanovič, Štefaník (Bank, Balaník),
Radačovský – Tobiaš, Špišiak, Palaj – Cisko, Jurek – Jakubko, Ivanko, (Jendruš, Plančár, Horvát)
Marek Ondrík: „Zápas sme začali veľmi dobre, strelili sme 3 pekne góly, po pekných herných kombináciách. V 1. polčase sme hrali veľmi dobre kombinačne, chlapci sa presadzovali v súbojoch 1:1 aj v obrannej aj útočnej fáze hry. V 2. polčase sme hrali laxne, bez výrazného nasadenia, čo je naším problémom v každom zápase.
Naši najlepší hráči: Spišiak, Tobiaš, Radačovský, Šurima
.“

5.kolo – 1. FC Tatran Prešov – Spišská Nová Ves 17:0 (4:0)
Góly: 4´9´43´44´58´Demjanovič, 3´17´60´Jakubko, 35´52´54´Štefaník, 34´41´Ivanko, 51´53´Bilas, 48´Tobiaš, 49´Nehila
Zostava:
Šurima- Strachan, Vaxmanský, Griger,- Nehila, Bilas – Demjanovič, Štefánik (Jendruš, Balánik)
Radačovský – Tobiáš, Spišiak, Palaj – Horvát, Jurek – Ivanko, Jakubko (Bank, Plančár)
Marek Ondrík: „Celý zápas sme odohrali vo vysokom tempe, presadzovali sme sa individuálne, kombinačne, dokázali sme súpera krásne vykombinovať a vytvorili sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Celé družstvo chcem pochváliť za kreatívnosť, kombinačnosť a nasadenie v celom zápase.
Naši najlepší hráči : celé družstvo.“

U12

4.kolo – FC VSS Košice – 1. FC Tatran Prešov 4:12 (1:8)
Góly: 18´37´Puzder, 37´Urban, 51´Baďo – 6´8´41´Wolf, 11´18´47´Sakala, 10´12´Pališčák, 2´Druga, 42´Ličák, 56´Chmeliar
Zostava:
Slová trénerov:
R. Grajcar, R. Guman: „V tomto zápase proti Košiciam sme dominovali po hernej stránke, darilo sa nám v kombinačnej hre aj v hre 1-1, chlapcov chválime za predvedený výkon.“

Predohrávka – 13.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 8:2 (5:2)
Góly: 15´17´43´Kecer, 18´35´Pališčák, 1´Druga, 4´Tramita, 55´Varguš – 16´Urban, 25´Ferencová
Zostava:
Pastirčák, Onderčo,Tramita, Drozd, Mielke, Kecer, Baloga, Novotňák, Wolf, Sakala, Špak, Chmeliar, Vadaš, Varguš, Ličák, Andrijko, Druga, Pališčák, Stinčík, Kormoš, Lipovsky
R. Grajcar, R. Guman: „V predohrávke 13.kola sme hostili Košice na domácej pôde. Chalani nepodali po hernej stránke presvedčivý výkon, hoci sme zápas vyhrali nemôžeme byť spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi hráčov. Nedarila sa nám kombinačná hra, ako tomu bolo v predchádzajúcom kole. Verím, že chalani sa poučili z tohto zápasu. Povzbudzujeme chlapcov naďalej k pozitívnemu prístupu v tréningových jednotkách, kde veríme, že pomalými krokmi odbúrame nedostatky, ktoré sa v zápase vyskytovali.“

5.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FK Spišská Nová Ves 22:4 (8:2)
Góly: 10´13´27´Ličák, 34´35´58´Špak, 44´46´47´Pališčák, 4´56´Novotňák, 26´53´Kecer, 55´57´Baloga, 3´Štinčík, 13´Sakala, 30´Varguš, 34´Mielke, 36´Druga, 45´Tramita, 49´ Karmoš
Zostava:
Šíp, Onderčo, Tramita, Mielke, Kecer, Baloga, Novotňák, Wolf, Sakala, Špak, Chmeliar, Varguš, Ličák, Andrijko, Druga, Pališčák, Stinčík, Lipovsky, Pastirčák
R. Grajcar, R. Guman: „V 5. kole sme hostili Spišskú Novú Ves na domácej pôde. Chalani podali po hernej stránke presvedčivý výkon, darila sa nám kombinačná hra a taktiež sme dobre zvládali mikrosúboje 1 na 1 či 1 na 2 . Chalanov chválim za prístup v tomto zápase.“

Tréner Jakub Šoltés:

Kategória U10 sa zúčastnila na ďalšom veľmi kvalitnom turnaji, ktorý sa konal priamo na Mestskom štadióne v Ostrave vo Vítkoviciach. Chlapci mali postarané o skvelý futbalový zážitok, keďže doteraz na takomto veľkom štadióne nehrali. Túto výzvu si zobrali k srdcu a skupinu v ktorej sa nachádzali aj: Sparta Praha, MFK Ružomberok, alebo Zbrojovka Brno sme vyhrali bez straty bodu so skóre 40:9. Čo ma ale teší najviac je to, že chlapci odohrali 7 zápasov vo výbornom tempe s množstvom prihrávok a pekných jednoduchých kombinácii. Nasledujúci deň sme s ťažkosťami prešli cez osemfinále až na pokutové kopy, ale súper hral v tomto veku nepochopiteľne len na výsledok a nakopávané lopty. Následne sme po slabšom výkone prešli cez Mladú Boleslav 4:2 a v semifinále nás zastavil až Olomouc, ktorý nás porazil 2:1, v tomto zápase bol súper veľmi kvalitný a taktiež bez prehry. Myslím, že s výkonmi zo skupiny by sme aj tohto súpera porazili, žiaľ nestalo sa. V súboji o 3. miesto sme odohrali najslabší zápas a so súperom z Trenčína, ktorý hral veľmi kvalitne a asi najkrajšie na turnaji a prehrali sme 1:4.

Výsledky nás veľmi nezaujímajú, ale za predvedené výkony som chlapcom veľmi chcel dopriať medailu, hlavne keď pred týždňom v Trnave sme tiež skončili 4. Pochváliť chcem všetkých chlapcov na ktorých bolo vidieť zlepšenie v práci s loptou a konečne aj nejaká myšlienka navyše. Špeciálne ale musím vyzdvihnúť Tobiáša Pališčáka, ktorý sa skvelými 21 gólmi stal najlepším strelcom turnaja, brankára Borisa Blaška, ktorý nás veľa krát podržal a hlavne ani raz sa nezbavil lopty výkopom, alebo dlhým nahodením lopty – práve naopak krásne zakladal naše útoky a nakoniec Timura Čepigu, ktorý do našej hry priniesol myšlienku a kvalitnú tímovú prácu.