Dzurík: „S Ružomberkom chceme vyhrať. Dáme do toho všetko.“

Dzurík: S Ružomberkom chceme vyhrať.  Dáme do toho všetko.

dzurik_vz3_7700Ján Dzurík je stálicou 1.FC Tatran Prešov. Odchovanec klubu, niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska, ktorý aktuálne zarezáva v prvom tíme. V tejto sezóne nastúpil v každom zápase Fortuna ligy. Aj vďaka tomu si zaslúžil Vaše hlasy v ankete o účastníkov „Súboja Zručností“, ktorú nakoniec vyhral. Pár dní voľna v programe nášho tímu sme využili na „Dzurovu“ spoveď.

Stal si sa víťazom v ankete o „Súboj zručností“. Čo na to hovoríš? Teší Ťa takáto podpora od fanúšikov?

Samozrejme, že ma to veľmi teší. Chcel by som sa poďakovať každému, kto mi dal hlas. Verím, že keď si súboj pozrú doma, tak budú spokojní.

Aké máš ty osobné zážitky a vzťahy k fanúšikom 1.FCT?

Môžem povedať, že fanúšikovia chodia na naše zápasy v peknom počte, za čo im ďakujeme. A hlavne tým, ktorí aj v časoch, keď sa nedarí, stále stoja pri nás.

Aký je podľa teba recept na zvýšenie návštevnosti? Tešíš sa na nový štadión? Myslíš, že pomôže?

Myslím si, že najviac záleží na výsledkoch, ktoré nie sú momentálne až také, aké by sme chceli, ale dávame do futbalu všetko a makáme na sto percent. Veríme, že sa výsledky dostavia. Štadión by určite potešil všetkých Prešovčanov, a myslím si, že by pritiahol viacero divákov.

A teraz k lige. Posledná remíza v Trenčíne bola označená za zápas kola. Bol to podľa teba Váš zatiaľ najlepší zápas po návrate do najvyššej súťaže? Čo myslíš, že nášmu tímu chýbalo k zisku troch bodov? Prečkať drvivý tlak domácich, využiť zahodené šance…?

Každým zápasom je to lepšie. Vieme si vytvárať viacero šancí na zmenu skóre a aj v bránení je to už oveľa lepšie. V Trenčíne sme odohrali kvalitný zápas. Vytvorili sme si veľa gólových príležitostí. Trenčín mal prevahu, ale na šance to bolo vyrovnané. Mrzí nás, že sme nedali viac gólov.

Máme za sebou prvú tretinu najvyššej súťaže. Tatran je zatiaľ na poslednej priečke, bodovo sa však už dotiahol na Z. Moravce. Aký je podľa teba recept na posun v tabuľke?

Takmer v každom zápase sme boli vyrovnaným súperom a každým zápasom hráme lepšie. Verím, že víťazstvá, ktoré nás posunú v tabuľke vyššie, prídu.

Čo osobne pre to robíš ty? Máš nejaký špeciálny harmonogram, jedálníček, prípravu pred tréningom či zápasom?

V tréningoch makám na 100%, a verím, že sa to vráti v zápasoch.

Na čele je so slušným náskokom Žilina. Trenčín sa trápi. Ako myslíš, že to celé dopadne? Kto bude podľa teba majster, a kto si prípadne zahrá „Európu“?

Žilina je právom na prvom mieste. Hrajú pekný futbal a dokazujú to aj výsledkami. Zatiaľ je skoro hovoriť o tom, ako to celé dopadne, ale Žilina to má na majstra dobre rozbehnuté.

S mužským futbalom máš už solídne skúsenosti. Tie prvotné si zbieral v Bardejove. Ako spomínaš na toto obdobie?

Stále veľmi rád spomínam na toto hosťovanie. Cítil som sa tam ako doma a futbalovo som sa učil od skúsených hráčov – Staš, Andraščík, Seman.

FOTO: futbalvsfz.sk
9/2013 v drese Bardejova, po domácej výhre 1:0 s Michalovcami, jediný gól zápasu dal práve Dzuro

clanky_album5800

Aká bola tvoja rola v Partizane, a čo ti to dalo?

Zo začiatku som veľmi nehrával, ale časom som sa vypracoval na stabilného člena základnej zostavy. Získal som potrebné sebavedomie a s tvrdou prácou prišli výsledky aj góly.

Aktuálne prebieha repre-prestávka, v jej rámci ste s chlapcami dostali 2-3 dni voľna. Ako takéto obdobie využívaš?

Oddýchol som si a pri sledovaní zápasov som fandil našej reprezentácií. V rodinnom kruhu a s priateľkou Luckou.

Najbližšie Vás čaká doma Ružomberok. Čo od tohto zápasu očakávaš?

Verím, že po zápase v Trenčíne potvrdíme výkon aj doma s Ružomberkom a v koncovke budeme úspešnejší. Samozrejme, ideme do zápasu s tým, že chceme vyhrať. Dáme do toho všetko.

Už túto sobotu privíta 1. FC Tatran doma Ružomberok. Zápas sa odohrá v sobotu, 15.10. od 17:00. „Dzurovi“ a chlapcom držíme palce!

Zdieľaj