Juniorka deklasovala trápiace sa Pušovce

Juniorka deklasovala trápiace sa Pušovce

Zverenci Radoslava Kubánku čelili v trinástom kole tretej ligy Východ súperovi z Pušoviec. Hostia, beznádejne poslední so skóre 1:87 (!) nemali najmenšiu šancu. Proti bol najmä Lukáš Kubus.

V prebiehajúcom ročníku sme svedkami viacerých paradoxov. Stálica, košická Krásna, sa zo súťaže odhlásila, večne treťoligové Giraltovce sú na čele, pravidelne nebezpečné čierne kone (ako napr. Pušovce, Plavnica), sa pravdepodobne čoskoro vrátia „tam, odkiaľ prišli“. S jedným z nich sa naši juniori počas víkendu stretli. Hráči FK Rozvoj pôsobili odhodlane, no vydržali len necelú štvrťhodinu. Už v štrnástej minúte ich Kubus načal a svojím piatym gólom dokončil o 25 minút neskôr. Druhý polčas sa prakticky dohrával. Hostia to skúšali protiútokmi a domáci kombinačnou hrou, po ktorej si Lukáš Kubus pripísal šiesty gól, následne sa pridali ešte Šimko a Dominik Jacko. Chlapci jasne ukázali, že vedia, ako na to.

1. FC Tatran Prešov – FK Rozvoj Pušovce 8:0 (5:0)
Góly: 14´17´20´38´39´66´ Kubus, 75´Šimko, 89´D. Jacko
Zostava:
Bomba – Pavlych, D. Jacko, Krajňák (46.Kiseľa), Haladej – Vojtaško, Zošš (46.L.Šimko), Kraľovič – Mikluš, Kubus, Straka (62.Izvorský)
Hodnotenie trénera:
R. Kubánka: „V dnešnom zápase na umelej tráve sme si proti poslednému tímu tabuľky schuti zastrieľali a zlepšili si skóre. Pozitívum je aj to, že sme dnes po dlhej dobe nedostali gól. V prvom polčase to bola kanonáda Lukáša Kubusa, ktorý v priebehu 25-tich minút skóroval päť krát. Okrem toho sme mali aj ďalšie šance, ktoré sme nevyužili. V druhom polčase, po prestriedaní, sme pokračovali v peknej kombinačnej hre a prikrášlili výsledok gólmi Kubusa, L.Šimka a D.Jacka. Aj v druhom polčase sme veľa šancí nepremenili, takže súper odišiel „len“ s jednocifernou prehrou. Zápas chlapcom chutil, bavili sa futbalom a konečne ich môžem pochváliť za predvedenú hru a výkon. Verím, že to potvrdia aj v ďalšom zápase proti Plavnici.“

Najbližšie sa chlapci predvedú doma, 29.10. od 10:30 proti predposlednej Plavnici.
O týždeň, 23.10., majú vďaka odstúpeniu Krásnej voľno.

Strelec Kubus pre korzar.sk: „Prvýkrát som dal v jednom zápase šesť gólov, ale so svojím výkonom nie som spokojný, lebo mal som ich dať oveľa viac. Chceli sme hrať svoju hru, to sa nám podarilo.“

kubus_vz3_7710

Zdieľaj