Tatran skončil v piatom kole Slovnaft Cupu

Tatran skončil v piatom kole Slovnaft Cupu

Vo včerajšom programe 5.kola Slovnaft Cupu sa odohrali dva zápasy: Trenčín po dráme v Ružomberku postúpil na penalty, Tatranistov postihol trochu iný, krutejší osud.

Do šarišskej metropoly zavítali „Podtatranci“ z Popradu. V chladnom počasí začali lepšie domáci, už v desiatej minúte sa Rolinc ocitol zoči-voči gólmanovi Malecovi, ale zlyhal. Následné akcie Olasunkanmiho a opäť Rolinca skončili podobne. Hostia sa pomaly dostávali do zápasu, no útoky Alekoua a Ferenca stroskotali na pozornej obrane. Čo im nevyšlo v predošlých akciách, podarilo sa v 37.minúte. Alekou dorazili loptu po Penksovom zákroku do prázdnej brány – 0:1. Do konca polčasu ohrozili našu bránu ešte Bilas a Lupčo, Penksa bol však pozorný.

Druhé dejstvo malo patriť domácim, no opak bol pravdou. Naši hráči sa znovu prispôsobili súperovi a jeho hre, z čoho ťažili hostia. V 70.minúte prišla ďalšia rana, nebezpečnú štandartku spoza šestnástky poslal Peciar prudkou strelou na zadnú tyč – 0:2. Chlapci otvorili hru a chceli sa tlačiť dopredu, bohužiaľ, pri chcení to aj ostalo. Poprad bol rýchlejší, aktívnejší a v strede poľa prakticky nepreniknuteľný. Hostia sa za 90-minútovú bojovnosť dočkali aj tretej odmeny. V poslednej minúte zápasu sa do šestnástky vrútil Gruca, ktorého strelu Penksa kryl, no na dorážku osamoteného Ujčíka už bol prikrátky – 0:3.

Tatran po bezduchom výkone zaslúžene končí v piatom kole Slovnaft Cupu.

1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 0:3 (0:1)
Góly: 37. Alekou, 70. Peciar, 90. Ujčík
ŽK: Rolinc, Streňo – Daško, Peciar, Bilas
595 divákov

Zostavy:
Prešov: Penksa – Bartek, P. Jacko, Dzurík, Streňo – Keresteš (59. Kačala), Micherda – Ashiru, Katona (76. Kubus), Leško – Rolinc (63. Tubonemi)
Poprad: Malec – Hatok, Palša, Peciar, Kica – Daško – Maťaš, Bilas, Lupčo (53. Tropp), Ferenc (76. Gruca) – Alekou (61. Ujčík)

Hlasy po zápase:

Günter Kronsteiner: „Blahoželám súperovi k víťazstvu, odohral dobrý zápas. V čase, keď sme prehrávali o gól, nebola v našich radoch dostatočná viera vo vlastné sily a v úspešný obrat, na tom budeme musieť v ďalšom období popracovať. Prioritou je pre nás ligová súťaž, preto z tejto prehry nie som výrazne sklamaný. Nie je ľahké sa naplno venovať dvom súťažiam, napriek tomu sme sa prirodzene chceli pokúsiť i o úspech v pohári. Teraz sa už naplno sústredíme na najbližší ligový duel v Michalovciach.“

František Šturma: „Od začiatku sme hrali veľmi aktívne, hráči výborne plnili taktické pokyny. Vedeli sme o silných i slabých stránkach domácich. Podarilo sa nám skórovať v prvom polčase a vedeli sme, že ak súper chce ešte niečo s výsledkom urobiť, bude musieť po prestávke otvoriť hru. Práve na to sme čakali a podarilo sa nám pridať ďalšie dva góly. Chlapcom ďakujem za tímový výkon, zápas v slušnej atmosfére a proti dobrému súperovi sme si užili. Takéto konfrontácie nás posúvajú vpred.“

Foto:TASR

Zdieľaj