Kapitán Jacko: „Na ihrisku necháme všetko, čo je v nás.“

Rozhovor s naším kapitánom

jackop_vz3_7726Patrik Jacko je 24 ročný líder zeleno-bielej zostavy. Náš kapitán si počas posledného víkendu nechcene oddýchol kvôli piatim inkasovaným žltým kartám. O to viac sa teší na nedeľný zápas proti lídrovi zo Žiliny. A čo viac má ešte na srdci? Opýtali sme sa za Vás.

V Michalovciach si kvôli kartám nenastúpil. Ako sa ti sledoval boj chlapcov s domácimi? Čo hovoríš na výsledok?

V Michalovciach som síce nenastúpil, ale cestoval som s chlapcami na zápas. Prišli aj ďalší hráči, takže na tribúne sme mali slušné zastúpenie. Mužstvo podalo kvalitný výkon, škoda nevyužitých šancí v prvom polčase. Myslím, že ak by sme domácim odskočili o dva góly, odviezli by sme si všetky tri body. Sme však vďační aj za bod zo súperovej pôdy.

Tatran tiahne sériu troch zápasov bez prehry. Čo za tým podľa teba je?

To, že ťaháme sériu troch zápasov bez prehry nás teší a zaväzuje do ďalšej práce, vieme, že sme na správnej ceste. Najdôležitejšie je, že strieľame góly, potom sa hrá oveľa ľahšie a prídu aj výsledky.

V priebehu niekoľkých dní prišlo v klube k viacerým trénerským výmenám, aký máš na to názor? A ako vnímaš nového trénera Guntera Kronsteinera? „Sadli“ ste si? Nastali po odchode Stanislava Vargu zmeny?

Trénerské zmeny sa vo futbale dejú všade, je to jeho súčasť. My sme profesionáli a musíme to akceptovať. S novým trénerom prišli samozrejme aj nejaké novinky, či už v tréningu alebo v príprave na zápas. Tréner rozpráva po anglicky, na čo si stále zvykáme, ale prekladáme si to medzi sebou. Plus, prišiel aj pán Jantek, ktorý ovláda angličtinu, čiže máme to už o niečo ľahšie. Viacerí hráči, ktorý nehrávali cítia šancu prebojovať sa do zostavy a nútia tak ďalších, aby pracovali na sebe ešte tvrdšie ako doteraz.

Si kapitánom nášho mužstva, preto si asi tým najpovolanejším pre odpoveď na otázku: Aká je nálada v kabíne? Riešite s chlapcami situáciu v tabuľke Fortuna ligy, alebo volíte taktiku „od zápasu k zápasu“?

Nálada je v kabíne výborná, dosť sa nasmejeme, ale zasa na tréningu každý maká, aby bol pripravený na víkend. V kabíne je téma číslo jedna futbal, takže sa bavíme o každej lige, nie len o slovenskej. Ale, samozrejme, riešime naše postavenie, postavenie súperov, nášho najbližšieho súpera, atď. …

V nedeľu k nám príde Žilina, ktorá je momentálne na čele súťaže. Aký je podľa teba správny recept na víťazstvo v tomto prestížnom zápase?

Žilina nie je náhodou na čele tabuľky. Podľa mňa sa odzrkadľuje robota, ktorú nastolili už o niečo skôr. Mne sa ich štýl futbalu páči, hrajú to na jeden-dva dotyky s veľmi rýchlym pohybom, čo spôsobuje problémy každému mužstvu. V tomto sú určite momentálne najlepší na Slovensku. Na druhej strane, my hráme doma, čo považujem za našu výhodu. Recept na víťazstvo neprezradím, verím, že ho ukážeme v nedeľu na ihrisku, necháme tam všetko, čo je v nás, a zápas zvládneme aj s úspešným výsledkom pre nás.

Postavenie a herný prejav Tatranu sú už o čosi lepšie. Čo by si ty osobne chcel zlepšiť na našej hre, aby sme v tabuľke stúpali vyššie?

Na našej hre sa dá veľa vecí zlepšiť, čo si aj my sami uvedomujeme. Ako vravím, začali sme dávať góly a verím, že ich budeme strieľať aj naďalej, potom budeme zbierať body. Chceli by sme ich do konca jesene nazbierať čo najviac. Samozrejme, že by som sa nehneval, ak aby tabuľka vyzerala tak ako teraz, aj na konci súťaže. Máme jeden cieľ, ktorým je záchrana, nič iné nás nezaujíma a tomu musíme podriadiť všetko.

Celú kariéru si strávil v 1. FC Tatran Prešov. Nikdy neprišla chvíľa, alebo ponuka z iného klubu, kedy ťa to lákalo odísť?

V klube začínam už 11.sezónu, čo je veľmi dlhá doba. Prešiel som žiakmi, dorastom, juniorkou a 4 roky som súčasťou Áčka. Zažil som množstvo spoluhráčov, mnoho krásnych zážitkov, samozrejme aj smutnejších, ktoré patria k futbalu. Za toto obdobie som si vytvoril silné puto k tomuto klubu, čiže na žiadnu ponuku som nekývol, aj keď neraz som rozmýšľal, čo ďalej. Ale stále rozhodlo srdce, ktoré podľa mňa patrí k futbalu. Možno som staromódny, ale takto to cítim.

Pozvánka na zápas pre fanúšikov:

Veľmi rád by som pozval našich fanúšikov, ale aj fanúšikov Žiliny. Myslím si, že to bude zaujímavé stretnutie proti prvému mužstvu tabuľky. Za naše mužstvo odkazujem, že na ihrisku pôjdeme na maximum, a verím, že po konečnom hvizde bude spokojná len domáca strana.

„Jacimu“ a chlapcom držíme palce. Už túto nedeľu, od 17:30 privítame Žilinu. Neváhajte a potvrďte svoju pozíciu dvanásteho hráča. Tešíme sa na Vás.

Zdieľaj