Micherda: „Som veľmi rád, že so Žilinou si našlo toľko ľudí čas a prišli nás povzbudiť.“

Rozhovor s Lukášom Micherdom

micherda_vz3_7701Lukáš Micherda je defenzívnym stredovým záložníkom prvého tímu. V zápase proti Žiline nútene striedal kvôli zraneniu. A keďže proti Senici nenastúpi, využili sme tohto talentovaného mladíka na rozhovor.

Tvoje sezóny väčšinou vyzerajú ako horská dráha, najskôr občas striedaš a rozbiehaš sa s juniorkou, následne sa staneš stálicou prvého tímu… Čím to podľa teba je?  Čo ťa motivuje k pravidelnému výkonnostnému rastu?

Myslím, že je to hlavne o hernej pohode. Zmenil sa mi post, hrával som na kraji obrany alebo zálohy, teraz hrávam v strede. Musel som sa s tým trosku potrápiť v juniorke. Na druhej strane som ani veľmi nečakal, že sa tak skoro prebojujem do základu, kvôli silnej konkurencii, ale samozrejme, som veľmi rád, že dostávam šance.

V poslednom zápase si predčasne striedal, šlo o natiahnutie svalu. Je to vážne? Vynecháš toho viac ako len zápas so Senicou?

Áno, mal som ho zrejme trochu preťažený a proti Žiline to už nevydržal. Ale už sme s Jožkom Stieberom (fyzioterapeut – pozn.) dohodnutí na ďalšom postupe, takže ak všetko pôjde ako má, tak by som mal byť na Trnavu k dispozícií.

FOTO: Matúš Mruz. Moment núteného striedana

226

Čo hovoríš na svoje výkony? V tomto roku je to tvoja premiéra v najvyššej súťaži, ako sa v nej cítiš?

So svojou hrou som celkom spokojný, ale samozrejme, stále je na čom pracovať. Áno, je to premiéra v najvyššej lige a ten rozdiel medzi súťažami hneď spoznáte. Ale len ťažké zápasy nás posúvajú ďalej, a len ťažké zápasy nás dokážu aj viac motivovať.

Ako hodnotíš výsledky a postavenie Tatranu? Je posun v tabuľke najmä o góloch, ako spomínal Patrik Jacko, ale v tom vidíš aj niečo navyše?

Samozrejme, je to hlavne o góloch. Bez neho sa vyhrať nedá a vo Fortuna lige sa bez neho aj ťažko získa bod. Posun v tabuľke je hlavne o góloch, a aj o tom, že sme sa zrejme konečne aklimatizovali a našli vhodný herný štýl.

V tabuľke sme predposlední, s tesnou stratou na DAC (skóre) a Senicu (bod), myslíš, že sa po dnešnom zápase vytiahneme vyššie? Prípadne, aký výsledok tipuješ?

No zatiaľ sme predposlední, ale ja verím, že to na konci sezóny bude lepšie. Dnes chlapcom verím, a ak budeme pokračovať v predchádzajúcich výkonoch, tak sa aj v tabuľke určite posunieme už po tomto kole.

FOTO: Matúš Mruz. Momentka z 10.kola proti DAC.

19

Po rôznych trénerských rošádach sa kormidla nakoniec ujíma Miroslav Jantek, aký je tvoj názor na tohto trénera? Myslíš, že uňho budeš mať aj naďalej miesto v základnej jedenástke?

Bolo to veľmi netradičné a nečakané, ale taký je futbalový život. S trénerom sa poznám už z dorasteneckých kategórií a vychádzam s ním dobre. Je vidno, že presne vie, čo od nás chce a akým smerom sa máme uberať. To, či si udržím miesto v základe, záleží najmä na rozhodnutí trénera a na výkonoch, aké budem ďalej podávať.

Ako sa aj ostatných chlapcov zvyknem pýtať, s ohľadom na celú ligu, Žilina je s náskokom prvá, Zlaté Moravce – Vráble na chvoste. Myslíš, že je to zaslúžené? Bude to tak aj na konci sezóny?

Osobne si myslím, že Žilina zatiaľ pôsobí veľmi suverénne a má na to podmienky aj kader, aby to týmto spôsobom dotiahla aj dokonca. Zlaté Moravce sa zatiaľ trápia, ale vo futbale nikdy nie je nič isté, takže to ukáže čas.

V podstate, si odchovancom Krompách, čo ťa presvedčilo o prestupe do 1. FC TATRAN Prešov? Tešil si sa vo svojom mladom veku na takýto posun? Čo na to vtedy rodičia?

Som odchovancom Krompách. Do Prešova som prišiel do dorastu. Samozrejme, že ma to potešilo, 1. FC TATRAN Prešov je najstarší klub a má bohatú históriu, a zároveň to nemám ďaleko. Veľmi som sa tesil, taktiež som mal aj obavy, či to nebude veľký skok. Začiatky neboli jednoduché, ani pre mňa, ani pre rodičov. Ale zvládli sme to a teraz sa zo mňa tešia.

Stal si sa pravidelne nastupujúcim hráčom v najvyššej slovenskej súťaži. Splnil sa ti sen? Čo ďalšie by si ešte rád dosiahol?

No, tak to je snom asi každého hráča, zahrať si najvyššiu súťaž. Takže áno, je to splnený sen, ale ak sa vám splní jeden, hneď máte ďalšie. No momentálne je prioritou hrávať a podávať čo najlepšie výkony.

Kedy už dáš gól? 🙂

(Smiech) To sa ma pýtalo už veľa ľudí. No patrím viac k defenzívnym hráčom a mojou úlohou je hlavne ten gól nedostať. Ale pevne verím, že pri najbližšej príležitosti už padne.

Odkaz pre fanúšikov, pozvánka k sledovaniu zápasu so Senicou:

Ja som veľmi rád, že so Žilinou si našlo toľko ľudí čas a prišli nás povzbudiť aj v takom chladnom počasí. Dúfam, že dnes si chlapcov z pohodlia domova pozrú prostredníctvom internetu, a že ich na oplátku chlapci potešia.

Lukášovi ďakujeme za rozhovor a prajeme skoré uzdravenie. Už dnes o 17:00 sa k nemu môžete virtuálne pridať, a stať sa divákom dôležitého zápasu v Senici.

DRŽME PALCE SPOLOČNE!

Zdieľaj