Bodová séria pokračuje aj po Senici

Bodová séria pokračuje aj po Senici

Naši hráči sa v 15.kole vydali na pôdu Senice. Ich prioritou bolo odísť s aspoň jedným bodom, čo sa im nakoniec aj podarilo.

Už pred zápasom boli badateľné isté personálne zmeny. Kvôli natiahnutému svalu laboroval Lukáš Micharda, do zápasu nemohol zasiahnuť ani nedoliečený Jakub Bartek a počas týždňa netrénoval naplno Dávid Leško, dôvodom bol opuch členka. Chlapci si však verili.

Duel sa začal veľmi opatrne, každý z hráčov si uvedomoval vážnosť prípadnej straty bodov. Naši hráči začali aktívne, často získavali loptu v strede ihriska, ale žiadna nebezpečná kontra z toho nevznikla. Domáci sa spoliehali na rozvážnu rozohrávku, no ani z tohto mráčika nezapršalo. Prvú strelu vyslal v dvanástej minúte Olasunkanmi, avšak pálil nad. O štyri minúty neskôr bol už presnejší, ale gólman Šulla sa v spolupráci so svojimi obrancami nenechal prekonať. Domáci odpovedali v 25.minúte, Samuel Mráz nedokázal pod tlakom obrancov premeniť krásny center od Březinu na lepšie zakončenie. V 32. minúte to domáci skúšali signálom z rohového kopu, Březinova strela y diaľky Taliana nemohla prekvapiť. Koňare sa dostali na dostrel v 40.minúte, Rolinc tiesnený dvomi hráčmi pálil z rohu šestnástky tesne vedľa. Záver polčasu patril domácim, k poodrážanej lopte sa na šestnástke dostal Kopičár, ktorého ranu vytiahol Talian na brvno.

Druhé dejstvo otvoril šancou na skórovanie Turyna, Miro Petko mu do jeho strely obetavo vletel a stlmil ju pre Taliana. V 54.minúte zúžitkovali Seničania biliardovú akciu v strede poľa na vysunutie Weritona, toho zastavil faulom pred vápnom Petko. Nariadený priamy kop poslal domáci Mráz nad bránu. Ďalšia väčšia príležitosť prišla v 72.minúte, kedy sa Kubus nedokázal presadiť zoči-voči Šullovi. Západniari tlačili, východniari sa spoliehali na brejky, zmenu skóre však už nič neprinieslo.

Chlapci sa vďaka remíze dočkali ďalšieho bodu a piateho zápasu bez prehry.

FK Senica – 1. FC Tatran Prešov 0:0
ŽK: Kopičár – Petko, Kačala, Keresteš, Streňo
Divákov: 714

Zostavy:
Senica – Šulla „K“ – Kosorin, Březina, Pillár, Delgado – Kopičár, Kratochvíl – Honchar (51´Ebwelle) , Mráz (67´Pirulo) , Weriton – Turyna
Prešov – Talian – Petko, Dzurík, Jacko „K“, Streňo – Olasunkanmi (90´Tubonemi), Kačala, Keresteš, Bujňák (90+´Dupkala) Katona – Rolinc (63´Kubus)

Slová trénerov:
Miroslav Mentel: „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, mali sme ísť od začiatku za víťazstvom. Mali to byť pre nás tri povinné body aj preto, aby sme sa vyhli bojom o záchranu. Bohužiaľ sa to nepodarilo. Síce sme mali väčšie držanie lopty, ale to neznamená, že zápas je víťazný. Mali sme do polčasu dve dobré šance a to bolo asi všetko. Dávali sme málo lôpt do pokutového územia, Turyna bol na hrote osamotený a hráčov, ktorí ho mali dopĺňať ako podhrotoví, bolo veľmi málo cítiť. Aktívny bol smerom dopredu jedine Kratochvíl, ktorý spájal štítového stredového hráča a útok. Zápas bol z našej strany málo efektívny a remíza je pre nás neúspechom. Sklamali ma dnes striedajúci hráči, ktorí boli asi ešte zamrznutejší ako tí, ktorých striedali.“
Miroslav Jantek: „My sme prišli s cieľom v tomto zápase neprehrať. Bol to veľmi dôležitý zápas z pohľadu vývoja v tabuľke. Mrzí ma, že sme v prvom polčase boli v prechodovej fáze málo aktívni a druhý polčas sme sa v tomto smere zlepšili. Boli tam od nás aj náznaky nejakých gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili. Domáci mali viac z hry, boli častejšie pri lopte, ich snaha bola väčšia a aj z toho pohľadu, že boli domáci bolo cítiť, že majú väčšiu povinnosť bodovať. Zápas sa skončil bez gólov a myslím, že môžem byť relatívne spokojný hlavne s tým, že sme neinkasovali.“

Najbližšie sa chlapci predstavia doma, po reprezentačnej prestávke privítajú v sobotu, 19.11. od 17:00, Trnavu.

FOTOGALÉRIA: FB – FK Senica

Zdieľaj