Juniorka po tuhom boji na favorita nestačila

Juniorka po tuhom boji na favorita nestačila

Zverenci Radoslava Kubánku dnes čelili súperovi z Vyšného Opátskeho. V prvom kole sme sa dočkali remízy 1:1, no odvtedy sa veľa zmenilo. Hostia stíhajú čelo tabuľky, naši juniori jej stred.

Do zápasu sa chlapci pustili húževnato, no iba na krátko. Už v druhej minúte hostia využili svoj rohový kop, po ktorom nešťastne tečovaný center skončil v sieti. Strelcom bol Pilipčuk – 0:1. O dvadsať minút neskôr sa do hosťujúceho hráča oprel na bielom bode jeden z našich obrancov a nasledovala penalta. Radovan Bandžuch ju spokojne premenil – 0:2. Juniori sa nevzdávali, ale hostia si ich dokázali držať na uzde. V 66.minúte sme boli svedkami krásnej akcie zakončenej centrom, ktorý brankárovi Tkáčovi vypadol z rúk, Dominik Jacko loptu dorazil do brány – 1:2.

To však bolo všetko, chlapcom sa už vyrovnať nepodarilo a museli sa zmieriť s tesnou porážkou

1. FC TATRAN Prešov – TJ FK Vyšné Opátske 1:2 (0:2)
Góly: 66´Jacko – 2´Pilipčuk, 25´Bandžuch
ŽK: Mikluš, Lukáč, Straaka
Rozhodoval: Mano

Zostavy:
1.FCT – Bomba – L.Šimko, Krajňák, Jacko, Pavlych (58. Zošš) – Theisz (46. Tramita) – Straka, Kraľovič „C“, Lukáč, R.Šimko (73. Kiseľa) – Mikluš
Vyš. Opátske – Tkáč – Ilinjo, Boňko, Šemrák, Vilčko, Seman, Bandžuch, Zeher (83. Sovič), Pilipčuk, Urban

Slová trénera:
Radoslav Kubánka: „Zápas ovplyvnil veľmi rýchly gól už po minúte hry po rohovom kope, keď sme nezachytili rýchle rozohranie súpera a jeho strieľaný center sa poodrážal až do našej bránky. Druhý gól sme dostali z 11-tky po faule Krajňáka, ktorý videl iba hlavný rozhodca. Na druhej strane sa po podobnej situácii, po faule na Lukáča, penalta nekopala. V prvom polčase sme sa v útoku nepresadili a hrali sme slabo. V druhom polčase nastala zmena v našom výkone, chlapci začali súpera aktívne napádať, prestali sme robiť chyby, nenechali súperovi priestor a prišli aj naše šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Gól sme dali po strieľanom centri L. Šimka, keď brankárovi vypadla lopta a D. Jacko ju dorazil do bránky. V závere nás súper už k ďalšej možnosti nepustil a prehrali sme ďalší zápas na domácej pôde. Opäť sme prehrali nie futbalovou kvalitou súpera, ale našimi chybami, ktoré sa opakovali počas celej jesennej časti, a tým pádom aj naše postavenie v tabuľke nezodpovedá možnostiam tohto tímu.“

Najbližšie sa chlapci predstavia na pôde MŠK Tesla Stropkov. Zápas je naplánovaný na jar, 19.3. o 15:00.

Chlapcom za náročnú jeseň ďakujeme, v boji o posun v tabuľke budeme rozhodne po zimnej prestávke držať palce. Podrobnejšie zhrnutie jesennej časti spracujeme postupne počas zimnej prestávky.

Aktualizované o vyjadrenie trénera (7.11. o 0:13).

Zdieľaj