Petko: „K tomuto klubu ma viaže silné puto.“

Rozhovor s Miroslavom Petkom

petko_vz3_7703Ďalším z mladíkov v kádri A-tímu je 21-ročný Miroslav Petko. Opäť sa jedná o hráča, ktorý zažíva premiéru v najvyššej súťaži. Nemohli sme si nechať ujsť príležitosť opýtať sa na jeho dojmy, pocity a mnoho ďalšieho.

Zo začiatku sezóny si veľa nehrával, teraz si sa dostal do ôsmich zápasov v rade, a hneď na plných 90 minút. Čím myslíš, že si si to zaslúžil?

Možno to bude aj tým že začiatok prípravy/sezóny som nestihol kvôli operácii triesla a do nominácie na môj prvý zápas som sa dostal až proti Senici, kedy som bol relatívne pripravený na 100%.

Ako sa cítiš v situácií, keď si sa stal prakticky pravidelným členom zostavy pri tvojej premiére v najvyššej súťaži?

Veľmi má to teší a dodáva mi to viac sebavedomia, keď pravidelne hrávam. Ale cítim aj veľkú zodpovednosť, ktorú mi tréner dal a naďalej sa budem snažiť zlepšovať, aby som jeho dôveru nesklamal.

Ktorý z doterajších zápasov považuješ zatiaľ za ten najlepší zážitok?

Každý jeden zápas vo Fortuna lige je skvelý zážitok, ale zápas so Žilinou považujem asi za ten najlepší, veď nechýbalo veľa a Žilina by odtiaľto odchádzala naprázdno.

Foto: Matúš Mruz. Takto sa Miro s chlapcami tešil po góle „Olu“ do siete Žiliny

tim

A teraz k lige. Päť zápasov bez prehry, desiate miesto v tabuľke. Vládne v šatni a u teba osobne spokojnosť?

Táto séria nás určite teší a oveľa lepšie sa nám pracuje, keď sme sa odlepili od samotného dna tabuľky, ale nesmieme sa s tým uspokojiť a naďalej musíme tvrdo pracovať, aby sa už taká situácia neopakovala.

Posledné stretnutie v Senici sme odohrali zmierlivo 0:0. Ako hodnotíš tento zápas? Čo nám chýbalo k výhre?

Bol to dôležitý zápas, čo sa týka pohľadu na vývoj v tabuľke, preto sme do Senice šli s cieľom neprehrať, čo sa nám aj podarilo. Je škoda, že sme nevyužili vytvorené šance a nestrelili nejaký ten gól, ktorý by nám pomohol k víťazstvu.

Najbližšie sa stretneme s Trnavou už túto sobotu od 17:00. Máš nejaký špeciálny recept na odčinenie prvého stretnutia, ktoré sme prehrali 2:0?

Špeciálny recept ani nie, skôr sa budeme snažiť nechať na ihrisku všetko, čo je v nás a plniť trénerove pokyny, ktoré bude od nás vyžadovať.

Hostia sú aktuálne na ôsmom mieste, hovorí sa nahlas o problémoch medzi klubom a fanúšikmi. Sledujete s chlapcami tieto informácie? Vnímaš ako hráč, že by táto situácia mohla byť našou výhodou?

Každý z chlapcov vie o čo sa jedna, ale tieto veci sa nás netýkajú, a preto sa sústredíme iba na seba a ostatne veci idú mimo nás.

Mimochodom, čo ty a vzťah s trénerom Jantekom? Ako sa ti pracuje pod jeho vedením?

S pánom trénerom Jantekom som sa stretol už v dorasteneckom veku a nemali sme spolu žiaden problém. Vie čo od nás chce a stále sa nás snaží pripraviť a namotivovať čo najlepšie na najbližší zápas.

Celú kariéru si odohral v Prešove. Plánuješ v tom aj pokračovať?

V Prešove som už od prípravky a prešiel som si všetkými vekovými kategóriami. K tomuto klubu ma viaže silné puto. Ale čo bude ďalej to Vám nedokážem povedať.

Odkaz pre fanúšikov k zápasu s Trnavou:

Rád by som pozval všetkých našich fanúšikov na sobotňajší zápas a verím že spoločnými silami tento zápas dotiahneme do úspešného konca.

Mirovi ďakujeme a celému tímu držíme palce. Nezabudnite, že už túto sobotu o 17:00 privítame na domácom trávniku FC Spartak Trnava, nenechajte si tento duel ujsť!

Zdieľaj