Keresteš: „V Moravciach sa budeme snažiť odčiniť domácu prehru s Trnavou.“

Rozhovor s Dávidom Kerestešom

keres_vz3_7706Dávid Keresteš, defenzívny záložník nášho A-tímu. Už v pred rokom sa stal súčasťou základnej jedenástky mužstva a dnes v tejto forme pokračuje. Mladý urastený „Kere“, ktorý skrýva v svojej pravačke poriadny kanón, zatiaľ stále čaká na premiérový gól vo Fortuna lige. Dnes sa nám ochotne zdôveruje so svojimi názormi a pocitmi.

Máš 21 rokov, pomohol si tímu k postupu do Fortuna ligy, v ktorej si už pravidelným členom základnej zostavy. Aký je to pocit?

Tak je to super pocit hrať najvyššiu ligu na Slovensku a za klub, v ktorom som vyrastal. Som vďačný trénerovi za dôveru a priestor, ktorý mi v zápasoch dáva.

Aj teba si fanúšikovia zvolili spolu s Dzuríkom, Katonom, a Olom do Súboja zručností. Tešil si sa na natáčanie?

Som rád, že som sa dostal do nominácie a chcel by som sa poďakovať fanúšikom za hlasy. Trosku nám nevyšlo počasie, ale myslím, že sme to zvládli. Bolo to zaujímavé, mohli sme si porovnať zručnosti s hráčmi Fortuna ligy.

Ktorý z doterajších zápasov najvyššej súťaže bol pre teba najväčším zážitkom? Prečo?

Každý zápas v lige prináša nové zážitky. Pre mňa osobne zápas v Trnave na novom štadióne zanechal asi najväčší dojem, ale aj ostané duely, ako napríklad domáci zápas so Žilinou, kde sme siahali na 3 body.

FOTO: Matúš Mruz. Dávid v zápase so Žilinou.

nji

Je niečo, čo by si ty sám na svojich výkonoch chcel zmeniť a zlepšiť?

Som mladý a stále sa dá vo všetkom zlepšovať, snažím sa každým jedným dňom a tréningom na sebe pracovať a zlepšovať sa.

Si odchovancom Tatranu. Dalo by sa povedať, že ťa k tomuto klubu viaže, podobne ako Mira Petka, zvláštne puto?

Moje začiatky sú spojene s týmto klubom, tu som vyrastal, prešiel som si všetkými kategóriami a dostal som sa až na vrchol. Je to pre mňa česť hrať za prvý tím 1. FC Tatran.

V poslednom stretnutí sme podľahli  Spartaku 3:1. Čo rozhodlo o našej prehre?

Tento zápas nám veľmi nevyšiel, škoda nevyužitých šancí v prvom polčase. Ak by sme ich premenili, mohol byť výsledok úplne iný. No prehrali sme, čo nás veľmi mrzí.

Zažíval si aj ty to napätie a nervozitu, ktoré panovali na ihrisku, prípadne na lavičke po vystriedaní?

K futbalu patria aj emócie, každý hráč to na ihrisku prežíva. Bol to bojovný a napätý zápas až do konca, prehrávali sme, chceli sme niečo s výsledkom spraviť, a tak v závere nám už tiekli aj nervy.

FOTO: Matúš Mruz. Momentka zo zápasu s Dun. Stredou

26-kere

Najbližšie sa vyberieme na zápas do Zlatých Moraviec, ten by sa dal označiť za šesťbodový. Pripravujete si pod vedením trénera Janteka nejaký špeciálny recept na porazenie domácich?

Pripravujeme sa tak ako na každého súpera, či je prvý alebo posledný. Vieme, že to je dôležitý zápas, náš cieľ je rovnaký ako v každom dueli, a to vyhrať.

Moravce sú aktuálne posledné, no v Senici zvíťazili 3:1. Čoho sa v nadchádzajúcom stretnutí treba vyvarovať?

Zlaté Moravce vymenili trénera, pán Jarábek im dodal nový impulz, a hneď v prvom zápase pod jeho vedením vyhrali. No my sa pozeráme hlavne na seba a verím, že podáme dobrý disciplinovaný výkon s úspešným koncom pre nás.

Po Zlatých Moravciach nás čaká domáca rozlúčka nie len s rokom 2016, ale aj so štadiónom. Ako vnímaš to, že Tatran začne s výstavbou nového sídla?

Klub s takou históriou ako Tatran si zaslúži nový pekný štadión. Verím, že na rozlúčku so štadiónom spojenú so zápasom s Myjavou si nájde cestu čo najviac ľudí a budú našim dvanástym hráčom.

Do konca jesene chýbajú ešte tri zápasy, hrá sa o deväť bodov, koľko myslíš, že ich získame?

Tak ideme od zápasu k zápasu, každý najbližší duel chceme zvládnuť a verím, že v ostatných troch kolách získame čo najviac bodov.

Pozvánka pre fanúšikov k zápasu s ViOn-om:

V Moravciach sa budeme snažiť odčiniť domácu prehru s Trnavou. Verím, že sa nám to podarí, a taktiež verím, že nám fanúšikovia budú držať prsty, či už na štadióne, alebo na diaľku z pohodlia domova.

Dávidovi a chlapcom držíme palce. Nezabudnite, že zápas as hrá už túto sobotu od 17:00. Duel si budete môcť užiť vďaka Huste.tv, alebo audioprenosu, ktorý na našej stránke intenzívne pripravujeme.

Zdieľaj