Výsledky akadémie v posledných zápasoch jesene

Výsledky akadémie v posledných jesenných kolách

ŽENY

II.liga, skupina C

10.kolo – TJ Lokomotíva Košice – 1. FC Tatran Prešov 0:7 (0:2)
Góly: 36´64´Sedláková, 31´Vranková, 48´Semanová, 56´Lešková, 73´Brindová, 88´Smalcová
Zostava:
Lešková – Žemberyová, Verčimáková (53.Oršuľáková), Gumanová“K“, Macková, Sedláková (64.Šimčíková), Semanová, Vranková (46.Kuchariková), Bačová, Smalcová, Marhevská (46.Brindová)
Slová trénera:
Marek Semančík: „Na peknom štadióne Lokomotívy Košice sme odohrali posledný zápas v jesennej časti. Dievčatá sa od 1 minúty zahryzli do súpera. Po pekných kombináciách sme sa dostávali za chrbát obrany súpera. Šance Smalcovej, Sedlákovej, Vrankovej a Semanovej sme ešte nevyužili. Až prišla 31. minúta, kedy sa najlepšie zorientovala Vranková, ktorá prelobovala brankárku domácich – 0:1. Domáci hrozili rýchlymi protiútokmi, kedy najmä agilná Wienerová zamestnávala našu obranu. Druhý gól sme dali po peknom vysunutí Mackovej a krásnom zakončení Sedlákovej, kedy obišla súperovu brankárku a pohodlne rozvlnila sieť – 0:2. Cez polčas sme si povedali, že musíme byť efektívnejší pri premieňaní šancí. Prestriedali sme brankárku a dve hráčky do poľa. Slová k srdcu si zobrala najlepšia strelkyňa súťaže Semanová, keď po peknom prieniku nedala šancu domácej brankárke a v 48. minúte už zvyšovala na 0:3. Od tej chvíle bolo na ihrisku už len jedno družstvo. Dievčatá umne kombinovali, a čo je hlavné, presadili sa aj strelecky. Po rohovom kope Mackovej a po priťuknutí Žemberyovej sa presadila Lešková – 0:4. Piaty gól po priamom kope dala Sedláková. Na 0:6 upravovala Brindová, ktorá sa najlepšie zorientovala a brankárke súpera nedala šancu. Vzadu sme hrali spoľahlivo, do hry zasiahli všetky hráčky. Na konečných 0:7 upravila v 88. minúte dobre hrajúca Smalcová, keď sa presadila akrobaticky po centri Mackovej. Za dnešný výkon, ale aj za celú jesennú časť patrí dievčatám veľká pochvala.“

14991884_593560904161594_7228803238617412800_n1

ŽIAČKY

I.liga Východ

Dohrávka druhého kola – Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 7:0 (3:0)
Góly: 24´49´60´Jacenková, 27´34´Macejová, 45´Šimková (vl.), 62´Džundová,
Zostava:
Anská, Švecová, Jusková, Klobušovská „K“, Luptáková, Jeníková, Onofrejová, Oršuľáková, Kecerová, Sinayová, Šimková, Mikulová, Eperješiová
Peter Lupták: „Dievčatá mali zo súpera rešpekt, no úvodných 20 minút zápasu bojovali a hrali na doraz. Táto časť zápasu bola vyrovnaná, no postupne sa viac do hry dostávali domáce hráčky. Ich zvýšená aktivita priniesla medzi 20. až 24. minútou sériu šancí, ktoré výborne zneškodnila brankárka Anská, no v 24. minúte už nestačila na dorážku zblízka. Od toho momentu si dievčatá prestali veriť a domáce hráčky to využili už do polčasu, keď postupne zvýšili na 3:0. V druhom polčase nám už postupne dochádzali sily a Bardejov už kontroloval hru a pekne kombinoval. Zápas nám ukázal rozdiel medzi špičkovými družstvami východu a nami, no zároveň potešilo úvodných 20-25 minút, kde dievčatá naznačili svoje schopnosti.“

U19

1.liga starší dorast

13.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 71´Špyrka (pk)
Zostava:
Slančík – Dziak, Grejták „K“, Tomko, Župa – Haščák, Vojtaško – Kočiško (64. Slebodník), Špyrka, Grešák (90.Izvorský) – Lukáč (86. Pavúk),
Marek Petruš: „V poslednom stretnutí jesennej časti sme privítali lídra FC Nitra. Súper potvrdil právom svoje postavenie v tabuľke, mal svoju kvalitu, lenže, čo ma viac než výsledok teší je, že sme vo výbornom stretnutí boli lepším mužstvom. Hrali sme na hranici svojich individuálnych výkonov, k tomu sa pridala bojovnosť, túžba vyhrať tento náročný duel, chceli sme zakončiť jeseň dobrým výsledkom. To sa nám podarilo po nadpriemernom výkone, zvíťazili sme gólom Špyrku z pokutového kopu. Na gólové príležitosti to bolo 5:2 v náš prospech. Týmto trojbodovým ziskom sme splnili môj predsezónny cieľ (6-8 miesto, 16-18 bodov) 7.miesto po jesennej časti súťaže s 18 bodmi. Chlapcov môžem pochváliť za dnešný vydarený zápas ako aj za jesennú časť náročnej súťaže.

U17

1.liga mladší dorast

13.kolo – FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 0:0
Zostava:
Paluba – Leško, Sabol,Ondrej, Trojan – Strachan – Košuda, Slebodník, Švec, Štefaník (63.O.Mihalík) – Dzuričko
Mgr. Radoslav Kačala:
„Do zápasu sme nastúpili vo veľmi oklieštenej zostave. Pre choroby a zranenia nemohli zasiahnuť do hry Múdry, Sabolčík, Stach, A.Mihalík, Juda a dlhodobo zranený Tomeček.
V prvom polčase sme veľmi dobre a disciplinovane bránili a vyrážali sme do nebezpečných kontier. V nich dvakrát zlyhali zoči-voči domácemu brankárovi Košuda a predovšetkým Slebodník, ktorý sa ocitol pred brankárom úplne sám. V druhom polčase nám prestala pracovať v defenzíve celá stredová formácia vrátane útočníka a tak sa naša obrana dostavala pod väčší tlak. Výborne hrajúca stopérska dvojica Sabol-Ondrej však dokázala umne organizovať hru v obrane a dobre zabezpečovala svojich spoluhráčov na kraji. Najväčší podiel na našom čistom konte má však skvelo chytajúci Paluba. Remíza je tak spravodlivým vyjadrením priebehu zápasu.

U16

13.kolo – FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (2:1)
Góly: 6´Antal, 21´Radványi – 11´Dolinský
Zostava:
Horváth – Šellong, Dolinský, Piliar, Maguľák – Kolivoška, Ficko – Jopek (41.Štefančin), Bednarčák (53. Luterán), Ivanecký (63. Gladiš) – Sabol
Mgr. Stanislav Baran:
„Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ktorý sa niesol vo vysokom tempe. Po trestnom kope domácich a chybe nášho brankára sme prehrávali 1:0. Vyrovnanie zabezpečil po rohovom kope Dolinským. Po chybách v našej obrane bolo 2:1. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v prvom polčase Jopek. Škoda, že ju nepremenil. V druhom polčase bola hra vyrovnaná a hralo sa v dobrom tempe. Ďalšiu možnosť na vyrovnanie nezvládol Sabol, ktorý nepremenil nájazd na brankára. V závere, keď sme hrali vabank, nás podržal brankár Horváth. V dobrom zápase vyhrali šťastnejší domáci.

U15

1.liga starší žiaci

12.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 2:0 (1:0)
Góly: 9´51´Hurný
Zostava:
Spodniak – Olejník, Koma“K“, Barkáč, Timko, Korba (62.Volák) – Piliar, Hurný (65.Jurčišin), Suslov – Kaňuch, Štefančin
Patrik Durkáč:Domáci zápas s Košicami poznačilo počasie, fúkal silný vietor a hralo sa na zasneženom teréne. Napriek tomu sme sa snažili o kombinačnú hru, aj keď sme sa ťažko dostávali z obrannej zóny, keďže sme hrali v silnom protivetre. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, súper v prvom polčase hrozil skôr z protiútokov a štandardných situácií, ktoré vznikali po našich nepresných prihrávkach. Aj tak sme si v prvom polčase vypracovali príležitosti, ktoré sme mohli premeniť gólom. Nakoniec sa ujala strela Hurného, ktorú si zrazil do brány súperov brankár. Na druhej strane nás podržal brankár Spodniak dobrými zákrokmi pri strelách zo štandardných situácií. Druhý polčas sme už dominovali herne a súpera sme nepustili do žiadnej príležitosti. Druhý gól Hurného po štandardnej situácii nás upokojil a výsledok sme mohli ešte prikrášliť, keď svoje príležitosti nepremenili Suslov, Štefančin a Jurčišin. Chlapcom ďakujem za obetavý výkon v náročných podmienkach a v druhom polčase aj za predvedený výkon.

Halové Majstrovstva Slovenska 1. kolo U15

V sobotu 19. 11. 2016 sa uskutočnilo 1. kolo halových majstrovstiev Slovenska v kategórii U15, kde sa naši chlapci stretli s družstvami Sniny, Popradu, Michaloviec a domácich Košíc. Hralo sa o postup do 2. kola, čo sa nám nakoniec podarilo, keď sme vyhrali všetky zápasy a po peknej predvedenej hre a dobrých individuálnych výkonoch sme postúpili do ďalších bojov o Majstra Slovenska v Halovej sezóne 2016 – 2017.
Chlapci si zaslúžia poďakovanie a pochvalu za reprezentáciu klubu ako aj mesta Prešov.

Výsledky:
1.FC Tatran Prešov – Snina 6:0
1.FC Tatran Prešov – Košice 4:3
1.FC Tatran Prešov – Poprad 12:1
1.FC Tatran Prešov – Michalovce 8:1

Za naše družstvo sa gólovo presadili:
Hurný a Štefančin 6, Suslov 5, Piliar 4, Kaňuch 3, Štofan 2, Jendrek 2, Marcinko a Olejník 1

Dohrávka – 9. kolo – 1.FC Tatran Prešov – Snina 4:0 (3:0)
Góly: 2´Hurný, 7´Štefančin, 32´Suslov (pk), 45´Suslov
Zostava:
Spodniak – Olejník (36.Timko), Koma, Barkáč, Piliar, Korba – Marcinko (36.Guman), Hurný (36.Volák), Suslov (45.Jendrek) – Kaňuch, Štefančin (50.Štofan)
Patrik Durkáč: „Domáci zápas so Sninou bol posledný v jesennej časti. Hráči k nemu pristúpili zodpovedne a predviedli vyrovnaný výkon v oboch polčasoch. Herne sme dominovali a predviedli kombinačný futbal s cieľom realizovať vedenie útoku cez krajné vertikály s následnou finálnou prihrávkou do pokutového územia, čo sa nám aj darilo. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí v oboch polčasoch. Skóre otvoril peknou strelou Hurný z hranice pokutového územia. Druhý gól zaznamenal Štefančin, keď dokopol odrazenú loptu do brány. Tretí gól strelil Suslov z pokutového kopu. V druhom polčase došlo k viacerým zmenám v zostave, ale herný prejav sa nezmenil a striedajúci hráči udržali kvalitu výkonu družstva. Štvrtý gól strelil peknou strelou Suslov. Mrzí ma nevyužitie ďalších príležitosti na strelenie gólu. Chlapcom ďakujem za výkon v zápase ako aj počas celej jesennej časti. Zápas hodnotím pozitívne z pohľadu predvedenej hry a prístupu všetkých hráčov, ktorí nastúpili na zápas.“

U14

13.kolo – 1. FC Tatran Prešov – FC VSS Košice 3:2 (1:1)
Góly: 6´69´Sabol, 62´Sekerák – 13´Migač, 37´Skonc
Zostava:
Šimko, Šoltés – Didik, Guľaša, Novajovský, Sekerák (70.Kraus), Kandala (57.Kuchár), Krištof S., Kraľavský“K“, Sabol, Legnavský (42.Krištof K.), Jambor
Tomáš Eliaš: „Zápas mal od úvodu dobrú úroveň, chlapci oboch družstiev sa snažili „hrať futbal“ čo samotnému náboju zápasu iba prospelo. V obrannej fáze sme urobili veľa chýb, v prvom polčase sme často strácali loptu už pri zakladaní útoku z čoho pramenil aj prvý gól súpera. V útočnej fáze sme sa síce dostavali do dobrých príležitostí, ale nepremieňali sme ich. Nakoniec sme zápas rozhodli v samotnom závere, kedy sa nám po dvoch únikoch Sabola a Sekeráka podarilo streliť dva góly. Chlapcom blahoželám.“

Dohrávka – 9.kolo – 1. FC Tatran Prešov – MFK Snina 4:0 (1:0)
Góly: 14´65´Krištof S., 39´48´Jambor
Zostava:
Šimko (36.Šoltés) – Krištof K. (36.Kraus), Didik, Guľaša (36.Kuchár), Tkáč, Sekerák, Novajovský, Krištof S., Sabol, Kaľavský (36.Legnavský), Jambor
Tomáš Eliaš: „Hralo sa v ťažkých poveternostných podmienkach, zápas sme mali síce od začiatku pod kontrolou, ale aj tak sme sa nevyvarovali veľkému množstvu chýb, či už v obrannej, alebo útočnej fáze hry. Často sme strácali loptu po našich nepresných prihrávkach alebo veľmi zlom riešení herných situácii, čo sa nám v budúcnosti môže vyplatiť. Teší ma, že šancu dostali opäť všetci hráči a taktiež chcem chlapcom poďakovať za reprezentáciu klubu v jesennej časti súťaže.“

U13

1.liga mladší žiaci

12.kolo – Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 2:4 (1:0)
Góly: 5´43´Hadváb – 31´52´54´Demjanovič, 37´Plančár
Zostava:
Radačovský- Strachan, Plančár, Jendruš – Cisko, Nehila – Jakubko, Demjanovič (Jurek)
Šurima – Vaxmanský, Horvát, Palaj – Tobiáš, Bilas – Štefánik, Ivanko (Balánik)
Marek Ondrík: „V tomto zápase sme dominovali individuálne, kombinačne, naši hráči boli i v kreativite na vyššej úrovni. Vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí, ktoré sme nepremenili. Strelili sme však 4 krásne góly, pri ktorých sme súpera totálne vykombinovali. Súper nám strelil 2 góly z brejkov.
Hráčov chcem pochváliť, že i v hroznom a chladnom počasí hrali s obrovským nasadením..“

U12

12.kolo – Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 3:8 (3:1)
Góly: 17´Gduľa, 25´Hric, 27´Tkáčik – 7´58´Pališčák, 33´Wolf, 36´Sakala, 38´Varguš, 55´Tramita, 55´Špak, 60´Novotňák